10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: mantık evliliği nasıl yapılır???

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart mantık evliliği nasıl yapılır???

Aşık olunca herşey ne kadar kolay, hemen evlenebilirsin, sevdiğin kişide tüm aradıkların mevcuttur ya da değiştirmen gerekenleri biliyorsundur, nerede nasıl davranman gerektiğini, nelerden hoşlanıp nelere kızabileceğini bunun gibi birçok şeyi.......

Oysa sevdiğin biri yoksa hayatında ne beklediğini bile bilemiyorsundur, aslında bildiğin birşeyler vardır, ama karşındakinde ne kadarını bulacağın meçhuldur...

Aşık olmayınca evlilikten bu kadar korkar mı insan, daha birşeye başlamadan daha tanımadan ya pişman olursam der mi? yada ardında bırakıp gittiğiyle kıyaslamaktan korkar mı?
    Nasıl tanınır yeni birisi nasıl sevilir.. nasıl alışılır... nasıl evlenilir..........nasıl...nasıl...nasıl.........y üzlerce nasıl sorusu...........

Arkadaşlar yukarıda hissettiklerimi anlatmaya çabaladım bilmiyorum çok mu karmaşık oldu...ailem artık evlilik için ciddi adımlar atacak yaşa geldiğimi düşünüp bana ısrarcı davranıyor ancak ben ne istediğimi bilemediğimden ya da sanırım kendimi hazır görmediğimden (yaş 25 oldu ama hala bilmiyorum) kaçınıyorum..ne yapmam gerekiyor bilemiyorum ve kafam çok karışık!!! umarım bi anlayan bi yorum yazan çıkar))
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ailen, akrabaların, arkadaşların istiyor diye değil sen kendi içinde "evet hazırım" diyebildiğinde bu kararı vermelisin. Evlilik için belirli bir vakit yok merak etme hazır olduğunda bunu biliyor olacaksın hayatı keyifle yaşaman dileğiyle...

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

asik olunca evlilik daha kolay demissin ya, ben o kadar kolay oldugunu dusunmuyorum
    asik oldugun kiside herzaman tum aradiklarini bulamiyo insan.. bunu ben yasadim diye soylemiyorum ama etrafimdaki insanlardanda ayni seyi duyuyorum..
    ayrica degistirmek istedigin seyler tabiki oluyo ama insani degistirmek o kadar kolaymi? yani karsindaki ne kadar anlayisli olursa olsun adam/kadin degismem diyosa degismez, o zamanda elden birsey gelmez huylu huyundan vazgecmez hesabi
    nerede nasil davranman gerektigi de tabi bazi seyleri kolaylastirir ama bir zaman gelir ve zevklerde bi cakisma olunca, asik oldugunuz halde yine huzursuzluk olur ve zorluk cikar..

yani bence hep bir korku var, ama sanirim marifet bu korkuyu geride birakip normal bir iliski surdurebilmek..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

insanın sevdigi zaman evlenmesi çok kolay ,ama dedigin gibi sırf evlenmiş olmak için evlenmek oldukça zor .yaşadıgın ortama gore evlilik yaşı degişiyor .eskiden 20 ye gelmeden kızlar evlendiriliyordu ama bu yaş buyuk şehirlerde nerdeyse 30 lara kadar çıktı .

eger ekonomik bagımsızlıgın varsa ,ailene pek yuk olmadan kendini geçindirebiliyorsan evliligi dert etme ,gunun birinde anlaşabilecegin biri çıkabiilir pekala .

ailen zorluyor diyede kendini germe ,evlenipte anlaşamadıgında eger ayrılırsan acaba ailen çok dahamı mutlu olacak ?
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı NAR_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asik olunca evlilik daha kolay demissin ya, ben o kadar kolay oldugunu dusunmuyorum
    asik oldugun kiside herzaman tum aradiklarini bulamiyo insan.. bunu ben yasadim diye soylemiyorum ama etrafimdaki insanlardanda ayni seyi duyuyorum..
    ayrica degistirmek istedigin seyler tabiki oluyo ama insani degistirmek o kadar kolaymi? yani karsindaki ne kadar anlayisli olursa olsun adam/kadin degismem diyosa degismez, o zamanda elden birsey gelmez huylu huyundan vazgecmez hesabi
    nerede nasil davranman gerektigi de tabi bazi seyleri kolaylastirir ama bir zaman gelir ve zevklerde bi cakisma olunca, asik oldugunuz halde yine huzursuzluk olur ve zorluk cikar..

yani bence hep bir korku var, ama sanirim marifet bu korkuyu geride birakip normal bir iliski surdurebilmek..
    Malesef hiç kimse hiç kimseyi değiştiremez. Kişi değişmeyi talep ediyorsa başka ama öyle bile olsa yine bundan kişinin kendisi sorumludur, bir uzman ise sadece aracı olabilir.
    Nar_K içine dönüp korkularına bakmanı öneririm.

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

Alıntı Minnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef hiç kimse hiç kimseyi değiştiremez. Kişi değişmeyi talep ediyorsa başka ama öyle bile olsa yine bundan kişinin kendisi sorumludur, bir uzman ise sadece aracı olabilir.
    Nar_K içine dönüp korkularına bakmanı öneririm.
    uzmandan zaten bahsetmiyorum, o daha farkli bir konu bence.. burda evlenmekten bahsetmisiz; ciddi bir iliski yasicak iki insan ve anlasabilmeleri..

herkes tum hayati boyunca korkulariyla yasar.. yani benim bir sorunum oldugunu dusunmuyorum bu iliski konusunda sonucta herkes ayni seyden yakiniyor ve bu korkular bana cok normal geliyor.. herkes bir iliski yasarken icinde ufak da olsa bir korku veya endise vardir, ne kadar sorgulanip ustune gidilse de ya baska biyere sicrar yada oldugu yerde kalir diye dusunuyorum..

olaya daha pesimist yaklasmis olabilirim cunku ben boyle biriyim asiriya kacmadan tabi..

kisacasi ilk mesajimda dedigim gibi bence gelicekten korkmak cok normal ve herkesin yasadigi birsey (gelicegin ne getiricegini bilmemek, neyi nasil kontrol altina alabiliceginize dair bir fikir yurutememek gibi..) tabiki asiriya kacildiginda onlemini almak lazim zaten o zaman kisinin kendisi de farkina varip yardim almayi dusunebilir..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

artık bu konunun bi önemi kalmadı kendimden habersiz başıma gelecekleri bilmeden aşktan söz etmişim...bu konuyu silebilir miyiz? her sayfayı açıp ta bu başlığı gördükçe içim yine acıyo..
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Karar Dönemi

evet chen bundan sonra sahip ol kendine eminim hiçkimse namussuz birini istemez
    Şarlatanlar işğal etti meydanı,
    Kanımıza girdi soysuzun kanı.
    Sırıtan kırıtan sardı dört yanı,
    Baldırdan bacaktan belden bezmişim
    .....

Alıntı yunus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet chen bundan sonra sahip ol kendine eminim hiçkimse namussuz birini istemez
    kime göre namuslu kime göre namussuz. adi davranışlar sadece cinsel tutumlarla olmuyor.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Başlaması da zordur bitmesi de.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.