5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Polikistik Over

Karar Dönemi Hayko_lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Polikistik Over

Polikistik Over yüzünden kilo aldım doktora gittim(Zaten bu hastalık orta derecede kilo aldırırmış ( 8-15 kilo) ilaç kullandım ama ilacın yan etkileri yüzünden bırakmak zorunda kaldım.Kilo vermek için ne yapmalıyım ?

Karar Dönemi meltem_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aynı sendrom bendede var... hayatımız boyunca dengeli beslenmek ve diyetle yaşamak zorundayızz... düzenli yürüyüş yap... jimnastik yap özellikle karın kaslarını güçlendir çünki pcos sendromu yağları özellikle alt karın bölgesi ve bel e toplar.doktorla irtibatını kesme hormonları direk etkileyen bi hastalıktır hastalığın ilerlemeden kontrol altın al yoksaa vucudunda kalıcı zararları olabilirr( tüylenme vucut şeklinin bozulması-bölgesel depolanmış ve dietle filan asla gitmeyen yerleşik yağlanma gibi...) en köüsüde ileride çocuk sahibi olma konusundaa bi hayli zorluk çıkaran bi hastalık. dietisyenden yardım al ve uy verilen listeye... ben beceremedim o ayrı :d moralini bozup felaket tellalı gibi konuşmadım umarım... sadece uyarmak istedim. kontrol altına alınabilen bi rahatsızlıktır.. şifalar dilerim hoşçakal.

KENDİ OMUZUNA TIRMAN... BAŞKA NASIL YÜKSELEBİLİRSİN Kİ...

Yaa üfff yaaaa valla dikkat ediyorum yemiyorum ama gitmiyo bu kilolar üfff ya neden ben neden ben

Karar Dönemi meltem_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hayko_lik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaa üfff yaaaa valla dikkat ediyorum yemiyorum ama gitmiyo bu kilolar üfff ya neden ben neden ben
    Allah beterinden korusun.. şükür et haline neden ben dicen kadarıyla.. millet kanser gibi ciddi yıkıcı hastalıklarla boğuşuyor, polikistik overde neymiş ...sebze ağırlıklı beslen... fazla karbonhidratlı besinler yeme tatlıyı az tükek sütlü tatlıları tercih et... şekerli yiyecekler ve unlu yiyecekler iyi gelmiyor polikistik overe.. çünki bu hastalık vucudun diyabet hastalığına olan direncini kırıyo şeker hastası olmak için potansiyeli yüksek kişileriz sağlıklı beslen hiç bi sorun kalmıcak gör bak. otobur ol otobur geçmiş olsun hepimize..

KENDİ OMUZUNA TIRMAN... BAŞKA NASIL YÜKSELEBİLİRSİN Kİ...

Orasıda doğru zaten şükrediyorum halime ama insan işte
    Otoburum zaten sebze meyve ile besleniyorum benim spora ihtiyacım var galiba yazın spor salonuna yazılayım en iyisi
    Teşekkürler