Sayfa 2/8 İlkİlk 123456 ... SonSon
77 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Psikiyatrideki Günlüğüm

psiku
    Guest

Selina öncelikle günlüğünü bizimle paylaştığın için teş. ediyormm , yazdıklarını olabildiğince takip etmeye çalışıyorm ve daha iyi olucağına yürekten inanıyormm

Karar Dönemi aLoneaqLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    siyah, gök beyaz!

Hikayeni detaylı bilmiyordum selina, seninle kısa süreli konuşmalarımız da oldu ama okuyunca anladım ki sen en zor sınavları verenlerden birisin. Herşeye rağmen insanlık sınavından geçebiliyorsun neznimde ve herşeye inat iyi insan olma çaban takdire şayan içtenlikle söyleyebilirim.. Şimdi ne yorum yapsam içi boş kalır çünkü yaşamadan bilinmez dedikleri şey senin durumunda tam manasıyla geçerli. Bu yüzden söyleyecek çok sözüm yok, olanları da söylemeye gücüm yok(kişisel birşey) ama herşeye rağmen gülmeyi unutturma kendine Hesabı isteme, yaşamın tadını çıkar. Bütün faturalar sahibini bulur zamanın birinde, bilinmeyen yerlerde. Görüşmek üzere. Esenlikler dilerim abla, sevgi ve saygılarımla
    ¿?

"ki hükmümü kendim veriyorum.. Yakın beni sesim sorulara dönmeden. Küllerimin altında kalacak mutluluk sandığınız ne varsa.."

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart gün 6

gün 6

sabah 4:30 da uyandim , cok erken daha..
    su kaynatip kakau yaptim kendime,sigara ictim..
    oldu saat 5:30 ,zaman sanki durmus gibi..yine yataga gittim,uyumusum tekrar.uyandigimda ..odanin kapisini bi actimki,hemsireler kapida beni müjdelediler ..ellerinde tabak ici dollu cikolatalarla, ilk önce ne diyecegimi sasirdim..gercekten güzel bi müjdeydi,tabi diger hastalarda ögrendi,hepsi basima toplandi..birden sanki bogulyormusum gibiydim,ama göstermemeye ugrastim..
    ve kahvaltida bana ekstradan türk salami ismarlanmis,onlarin salamindan yemedigimden .
    bu kadar önemsiyorlar.
    saat 16:00 da ziyaret saati,esimi bekliyorum 4 gözle..onu 1 hafta görmedim , cok özledik birbirimizi..ama iste saatler durmus sanki,
    öglenden sonra tekrardan uzandim zaman gecsin diye.derkende sükürki saat 16:00 oldu,ve esim geldi.
    bi sarildik birbirimize,ancak bu kadar özler insan..odama giremezdik cünkü yasak,biraz salonda oturduk..esim beni kilo verdigimi söylüyor,ve ellerimi inceliyor..hic dikkat etmedigi seyi dikkatini cekti ellerim "nakadar incelmis derin" dedi,evet cok ince ..cünkü su ictigim yokki, biryere carptigimda hemen soyuluyor derim..belkide yasdanda olabilir.
    konusurken cok agladim salonda , ve artik bütün bu piskolojiyle ugrsamaktanda yoruldum ve usandim artik.
    neyseki salondan kalkip,yalniz kalmak icin küthübanaye gittik,ama orasida bos degilmis.
    dogum günüm oldugunu hatirlattim kendisine,birden sok oldu..ne dicegine bilemedi,benim icin en güzel hediye senin burda olman dedim.
    saat 17:30 da ziyaret saati bitti,ve vedalastik..tan sonra odama gidip yataga attim kendimi,hüngür hüngür agladim..oda arkadasimda nasil davranacagini bilemedi...hersey cok zor ..
    aksam yemegi 18:00 de basliyor,birden kalabalik oluyor salon.yemekten sonra yukari terasa cikip temiz hava almak istedim,ama klitliydi..asagia inip hemsireye söyledim,oda karanlik oldugu zaman klitliyorum dedi..eee ben napicam simdi dedim deliye döndümo an,odama girdim ve cok sinirlendim..heryerim sinirden titremeye basladi,sonra gece nöbetci Dr.geldi..neoldugunu sordu,hemsireylen konusup terasi actilar..zaten kalicagim 10 dak. niyetim yalniz kalmak,ve istedigim gibi bagirmak..geldigimden beri her aksam yapiyorum,ve rahatliyorum.
    aksam saat 22:30 da uymaya gittim
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:14 PM ) değiştirilmiştir.

Yer
    Berlin

Standart gün 7

gün 7

sabah beni oda arkadasim uyandirdi,cünki yine kabuslardaydim..yataktan firladim aniden,disari ciktim ..hickira hickira aglamakla,bazi hastalarda beni öyle görünce nasil davranacagini sasirdi,sanmislarki uyur gezerim..2 saat sürdü kabusun etkisi,
    oda arkadasimda diyor ..bütün gece inleyip hep agladin dedi,beni hemen birdahakine uyandir dedim bende.
    bütün günüm mahv oldu kabuslardan.
    kahvalti saati geldi..salona gitigimde herkes bana kacamak bakmaya ugrastiklarinida görüyorum,ben hic ses cikarmadan oturdum kahvaltimi yapip kalktim.saat 11:00 de büyük visite var,odama cekilip onlari bekledim.
    chef doktor bana trvma terapisi uygulanacagini söyledi.iste hemen birden yüklemek istemediklerini söyledi.
    gün boyu bir program yok bana,benden sonra gelenlerin hepsi herhangi terapi yapiyorlar..bende bos kaldim,haftaya baska terapiler uygulanacakmis..bakalim artik.
    aksam da cok erken yattim, ve insallah kabus görmem yeniden

Yer
    Berlin

Standart gün 8

gün 8

sabah kendiligimden uyandim 6:00 da,Allaha sükür kabus mabüs görmedim.
    diger hastalar 1 saat sonra kalkicak ve spora gidecekler.
    benimde kahvaltidan sonra 10:00 da tekli konusma terapim var.
    teraistim bana hayatimdaki en kötü anilarimi sordu..bende anlatim,anlatirken kendimden gectim sanki o ani yasar gibiyim,
    babamin kendi annesini öldürmesi,babamin beni tecavüz etmesi,üvey babamin beni tecavüz etmesi ve annemin iskenceleri...bunlari,kisa filim gibi o ana yasadim,zaten gün boyuda yasarim ayni rüyalarim gibi.
    ve ben anlatirken terapist beni takip ediyor oturmami , gözlerimi,ellerimi yumruklastirmam yani kasmam,ve analtirken aglamam.
    sizin cok yasanmis anilariniz var , ve bunlari hic yasamamis gibi yapamayiz..hic bir zamanda unutulmaz ve unutulmasida yanlis olur dedi.
    kendimi kestigim icin ,haftada 1 e indirmek istiyorlar..nasil olucak,bir fikrimde yok..kestigimde zaten o ben degilim..
    saat dolmustu,odadan ciktigimda ..yüzüm gözüm birbirine karismis seklindeyim,o halimlen sigara icmem lazimdi..bana insanlarin bakisini merak ediyorum,beni o halimle gördükleri zaman.ama en dgrusunu yapiyorlar,yani hic dokunmuyorlar yada demiyorlar..zaten teselli etseler faydasi olmaz bunu onlarda iyi biliyorlar kendilerinden.
    öglenden sonra uzandiktan sonra,biraz acildim..kendime geldim sükür.
    aksam bi salona bakiyim dedim,daha girmeden geri ciktim..cok sesli ve kalabalik geldi bana,diyenler oldu gel diye ama ben istemedim.
    yattagima attim kendimi,ve insallah bu gecede rahat uyurum.

Yer
    Berlin

Standart gün 9

gün 9

sabah kendiligimden kalktim,
    inanamiyorum ..gecem kabuzsuz gecti,
    ve insallah daha iyi bir günüm olur ümidindeyim..kahvaltidan sonra saat 10 da tekli konusma terapim var ..
    tekli terapiyi seviyorum,cok agliyorum ama beni rahatlatiyor.
    terapist cok yavas beni zorlamadan ve fazla derine daha girmeden sorular soruyor,cevapladigimda anlatirken kendimden geciyorum,sanki filim izlemis gibiyim..cok konusma ihtiyacim var rahatlamam icin,
    önceleri cok zor gelirdi anlatmek zaten aglamaktanda anlatamiyordum.
    gün boyu baska bir programim yok,odaya gir ..yat uzan kalt ,yemek saati geldi ..yemek ye tekrar odaya..
    bu baslangicta böyle ,ilerde terapilerimde cogalacak.
    bazi hastalarla tanistim..benim gibi tecavüz ve isgence cekenlerde var , zaten hastalardan belli oluyor tahmince..
    aksam bi salona bakiyim dedim,cok kalabalikti..veda partisi kutlaniyordu,5-10 dak. takildim..sonra fazla geldi bana,odama cekilip yattip uyudum.

Cahillik Dönemi hoyrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

manevi annem yazılarını takip ediyorum
    ben de herkes gibi senin çok güşlü olduğunu düşünüyorum, zamanla kalabalığa da alışırsın gibi geliyor ben de ilk başlarda hemen kalabalığa girmekten çekinirim.
    biz senin yanındayız, kendine iyi bak.
    he geçmiş doğum günün de kutlu olsun bu arada
    Deliler ve akıllılar, aynı derecede zararsız kimselerdir. Asıl tehlikeliler yarı deli, yarı akıllı olanlardır.

Yer
    Berlin

Standart gün 10

gün 10

sabah oda arkadasim christina beni salliyarak uyandirdi,uyandigimda daha rüyadamiyim yoksa gercek hayattamiyim anliyamadim ve agliyarak yine disari attim kendimi , hemsirelerde artik bildiklerinden bana ilac hazirlamislar ama ilacin bir etkiside olmadi...oda arkadasim dediki,bütün gece konustun almanca" imdaat cikarin beni burdan artik dayanamiyorum" , ve dayanamadim seni kabusundan uyandirmam lazimdi dedi ..yazik o kiside esim gibi beni geceleri cekmek zorunda .
    neyseki kahvaltidan sonra tekli konusma terapim var. terapi de Dr.um bana bir bos kagit verdi ve renkli kalemler , kagida bir yuvarlak masa ciz dedi , ve o mayasanin etrafina hayatinizin en kötü gecmisdeki yasinizi yazin ve isaretleyin dedi..ve bende düsündüm.."masanin tam ortasinada yapabilirmiyim " dedim "elbette" dedi ,ve ben x6 yas yazdim..4-5 yasimda cok kötüydü ama en cok 6 yasimda dünyam degisti,neler oldu 6 ysainizda diye sordu..bende anlatmaya basladigimda o yasa kayiyorum
    "daha almanyaya gelmeden önce babam ninemi yani kendi annesini öldürdü ,beni her zaman babamdan korururdu dövmesin diye kendisi dayak yerdi..bende evden kacardim bana yetisemedigi icin tas atardi bana bazen kafama gelirdi..kanlar icinde yerde yigilip kalmisimdir saatlerce..veya komsular gördügünde beni kaldirir kanimi silerlerdi..bazen korkudan eve gidemezdim ..komsularin kapisinda uyuklardim..haftada 1 x pazar kurulurdu ve cok büyük bir cinar agci vardi,bazen o cinar agcin altinda uyuklardim ..annem söz vermisti gelicem diye ve hep orda beklerdim,bazi kisiler beni dilenci sanirdi ve para verirlerdi yada sandevic ..ama ben dilenmiyordumki..sonra benden 1-2 yas büyük kizin ilgisini cekmissim ismi nurhayat,annesi harclik verdiginde biriktirip bana veriridi..ve birgün kücük bir karpuz almis ve bana dedi git bunu evine götür ailenle yersini dedi ,ama bu karpuz cok büyük ben bunu tasiyamamki dedim,tasirsin dedi aldim ellime tutamadim bille düstü yere ve parcalandi..o kadar aglamistimki..bütün sevincim gitmist"iterapistim bana cok sasirdi "bukadar detayli nasilda herseyi hatirliyorsunuz ve üstelik cokda kücüktünüz dedi vesimdide 6 yasimi sordu"6 yasimda öz babam bana tecavüz etti defalarca,ve cok döverdi ..bazen beni duvara firlatirdi..hem irzima gecerdi hemde cok kötüde döverdi kan akana kadar,
    bir keresinde sise bira iciyordu babam ve bana sende ic dedi..ben yok istemiyorum dedim..biliyorum neden icmedigini cünkü siseye benim agzim deydide ondan dedi ve ben daha bisey algilamadan kafama yedim o siseyi" terapistime bakiyorumda..kadin öylece dalmis beni dinliyor ve yüz ifadesi herseyi anlatiyor..ve üvey babaminda tecavüz ettigini söyledigimde 12 yasimda..teraistim tam sok oldu ve almanca "Schwein=domuz" dedi..ve bana kalkarmisiniz size bi sarilmak istiyorum dedi..sarildiginda kadin bana derin bir nefes aldi sanki benden güc alirmis gibi geldi..beni biraktiginda gözleri yasliydi..bana dedi "sizde okadar güc varki,pek nadirdir bu yasantidan sonra normal hayat yasamak ve sizin sizofreni be kaygilarim bioplarim ve cokluk kisiliklerim vede bordelein olmam gaye normal dedi..sizin yerinizde baskasi olsaydi seri katili olmustu coktan insanlardan nefret etmekten, zaten seri katilerin gecmisi cocuklugunda tecavüz piskoloji baski siddet görenlerdir dedi.öyle hemen sizofren kendiliginden olan bir hastalik degil ama gende varsa tabi baska.
    iste terapistimle aglastik saat da doldu, bende cok yoruldum..yataga attim kendimi..hemsirede bana sakinlestirici verdi..
    ve bayagi uymusum..salona bi baktim..kalabalik yine..yarin yine birisi gidiyor..hepsi güllüyor oyunlar oynuyorlar..beni görünce cagriyorlarda..sonra belki diyip cikiyorum salondan..sigarami ictim..tekrardan odamdayim.
    ve iyiki laptopumu almisim,en azindan zamanim geciyor yazmakla okumakla..

hepinize tek tek cok tesekkür etmek isterdim,
    hepiniz cok iyisiniz bana..desteginize cok ihtiyacim var..hepinizden Allah razi olsun..sizlerden ve esimden baska hic kimsem yok..
    insallah bende size birgün yardimci olurum
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:15 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Smile

selina ben nisan1970 çet odasında seninle sohbetlerimiz olmuştu geçmiş doğum gününü kutluyorum canım şifremi unuttuğum için günlüğünü okuyordum ama yanıt yazamıyordum her akşam bilgisayarımı senin günlüğünü okumak için açıyorum seni çoook seviyorum arkadaşım sakın bizi ihmal etme olurmu yazılarını bekliyorum kocaman öpüyorum arkadaşım seni

Yer
    Berlin

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selina yazılarını takip ediyorum takip etmeye devam edicem.
    iyileşmeni umuyorum dua ediyorum.
    sanki seninle birlikteyim ordayım yasşıyorum senle birlikte.
    sanırım tüm arkadaslarda benm gibi hissediyordur.
    goffee Allah razi olsun senden,dualara cok ihtiyacim var..ve ben de sizin icin duaciyim,iyiki burdayim iyiki burdasiniz

Alıntı MRWBKR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen çok güçlüsün bunu hepimiz biliyoruz. Sende unutma sakın. SEN GÜÇLÜSÜN...
    merve inan artik son gücümle cabalasiyorum,ve hepiniz bana tek tek güc veriyorsunuz..nakadar duaciyim bir bilseniz

Alıntı NAR_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "hersey cok guzel olucak.." diye her sabah gozlerinizi acin..
    en kisa surede sagliniza kavusmanizi diliyor, gunlugunuzu takip etmeye devam ediyorum..
    insAllah Nar, bu hayata daha güzel günler görücegim kismetse..

Alıntı psiku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selina öncelikle günlüğünü bizimle paylaştığın için teş. ediyormm , yazdıklarını olabildiğince takip etmeye çalışıyorm ve daha iyi olucağına yürekten inanıyormm
    bende paylasmak istedim sizinle ,insAllah iyi günler hepimizin olsun

Alıntı aLoneaqLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hikayeni detaylı bilmiyordum selina, seninle kısa süreli konuşmalarımız da oldu ama okuyunca anladım ki sen en zor sınavları verenlerden birisin. Herşeye rağmen insanlık sınavından geçebiliyorsun neznimde ve herşeye inat iyi insan olma çaban takdire şayan içtenlikle söyleyebilirim.. Şimdi ne yorum yapsam içi boş kalır çünkü yaşamadan bilinmez dedikleri şey senin durumunda tam manasıyla geçerli. Bu yüzden söyleyecek çok sözüm yok, olanları da söylemeye gücüm yok(kişisel birşey) ama herşeye rağmen gülmeyi unutturma kendine Hesabı isteme, yaşamın tadını çıkar. Bütün faturalar sahibini bulur zamanın birinde, bilinmeyen yerlerde. Görüşmek üzere. Esenlikler dilerim abla, sevgi ve saygılarımla
    aloneaqle evet detayli hic konusmadik seninle , ve beni yorumunla cok duygulandirdin..cok bir zor sinavdayim , dedigin gibi herseye inat bu hastaligimi yenecegim baska carem yok , iyi insan olmak icindedir insanin ..ben herkese saygiliyimdir kücük yada büyük benim icin farketmez humanimdir.
    belki böyle olmamin nedeni cok terapiler yaptim,diyebilirimki bütün terapilerden gectim.hersey icin tesekkür ederim

Alıntı hoyrat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    manevi annem yazılarını takip ediyorum
    ben de herkes gibi senin çok güşlü olduğunu düşünüyorum, zamanla kalabalığa da alışırsın gibi geliyor ben de ilk başlarda hemen kalabalığa girmekten çekinirim.
    biz senin yanındayız, kendine iyi bak.
    he geçmiş doğum günün de kutlu olsun bu arada
    benim biricik manevi kizim,
    sade ben olsam hastanede kalabaliga karsi , diger hastalarda benim gibi ama onlar kendilerini zorluyorlar..belki alisirim senin dedigin gibi

Alıntı kargüneşi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selina ben nisan1970 çet odasında seninle sohbetlerimiz olmuştu geçmiş doğum gününü kutluyorum canım şifremi unuttuğum için günlüğünü okuyordum ama yanıt yazamıyordum her akşam bilgisayarımı senin günlüğünü okumak için açıyorum seni çoook seviyorum arkadaşım sakın bizi ihmal etme olurmu yazılarını bekliyorum kocaman öpüyorum arkadaşım seni
    karagünes ,seni hatirlar gibiyim ama tam degil..kafamda okadar cok seyler varki ..bana kendini biraz tanitsan )
    insAllah kusuruma bakmazsin arkadasim

Alıntı hazel33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selinacım sen cok güçlü bir kadınsın ,kendine iyi bak.
    hazelim senin bana vermis oldugun desteklerini hic bir zaman unutmiyacagim , bana cok güc verdin canim benim..
    hersey icin tesekkür ederim bitanem
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:15 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/8 İlkİlk 123456 ... SonSon