Sayfa 3/8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
77 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Psikiyatrideki Günlüğüm

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Alıntı bulbeni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birtanem seni seviyorum tek istediğim geçmişini unutman inşallah başarırsın canım
    inşallah hep ileriye bakacağın ve düşüneceğin zamanlarda olacak canım
    unutma hep yanındayız ve seni çok seviyorum lafta değil söylediğim çok ciddiyim
    senin yardımın bize çok canım, inan senden güç alıyoruz
    allaha emanet ol birtanem ...kendine iyi bak
    bulbeni bitanem bende seni seviyorum bunu bill oldumu, havlumu unutmadim )
    gecmisi unutamam ama ileriye bakmaya urasicagim insallah terapileride hastaneden sonra evde devamli uygulamam gerekir ,ancak öyle kontrol altinda tutabilirim kendimi
    bitanem bende seni seviyorum bunu biliyorsun emin olabilirsin

hepinizi cok seviyorum,beni multive ediyorsunuz ..bu iyiliginizi hic bir zaman unutmayacagim..sizlerde benden bir parcasiniz
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:15 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

selinacım yazmamışsın bugün bekliyorum canım kendimi hatırlatayım arkadaşım sana 39 yaşındayım bursada yaşıyorum panik atak ve deprasyon tansiyon vs sen hastaneye yatacağını anlatmıştın bana bende burda olsan nerede öyle konforlu ilgi göreceğini konuşmuştuk ambulansla evden gelip aldıklarını anlatmıştın ben ilaçsız nefes alamıyorum diye anlatmıştım sende ilaçsız terapi görme imkanını anlatmıştın ordaki hastanede seni çok seviyorum arkadaşım sana ihtiyacım var lütfen her gün yaz arkadaşım

Karar Dönemi aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İyi ki varsın Selina

Yer
    Berlin

Standart gün 11

gün 11

sabah 6:30 da kendiligimden uyandim,
    cok sükür kabus görmedim.kendime kahve aldim ve sigara odasina gittim..tek basimayim.
    sonra biraz hemsireyle konustum havadan sudan..ayy sanki zaman durmus gibi..eee neyapicam ben simdi,herkes uyuyor daha..
    odama gidip uzandim tekrar ..christina da uyandi.
    spora gitti sonradan..kahlvati saati geldi diye seviniyorum..diger hastalarda benim gibi ..öglen yemegini bekleriz sanki cok acmissiz gibi,öglenden sonrada aksam yemegini bekleriz..
    bugün planda terapim yok ama terapistim paydos etmeden visite yapti ve hafta sonu ne yapicaksiniz diye sordu..yarin belki eve giderim pazarda giderim dedim,
    cok güzel dedi,ama sakin eve temizlik ve yemek yapmaya gitmeyin dedi,tmm olur dedim.
    öglen yemeginden sonra sigara odasina gittim..yeni hasta gelmis sigara iciyor..o adami gördügümde,sanki dizlerimde derman kalmadi birden derinlere kaydim..nedeni ise , üvey babama cok benziyor..bukadar benzemez insan..biyigi , gözleri ...her halinlen,
    sanki üvey babam ölmedi daha yasiyor sanki..adama belli etirmemeye ugrastim ama fazla dayanamadim,odadan sanki kacarmis gibi ciktim..ve hemsireye gittim..beni gördügünde , birseymi oldu diye sordu..bende o adami anlattim..ve dedim , yazik adamin hic bir sucu yok kimbilir ne nedeni varki buraya düsmüs.
    hemsire dedi en iyisi terapistinizle görüsün ve tel. acip durumu bildirdi ,aradan 10 dak. gecmeden geldide terapistim..
    bu durum icin bana, o hastaylan görüsün ve detayina kadar anlatmayin sadece kötü anilarinizi hatirlatginizi söyleyin dedi.
    evet simdi nasil davrancagimi da sasirdim..belki konusurken adamin benzemeyen bir tarafini görebilirim.
    konusmayada cekiniyorum..adama söylesem , ne düsünür acaba..adama gercekten üzülüyorum..cok üzüleceginide saniyorum.
    bugün degilse yarin mutlaka söylemem lazim.
    ceple esim aradi,hafta sonu cikicakmiyim diye..evet dedim ..sabah 9:00 da beni alirsin ve aksam 18:00 de burda olmam sart,
    ve pazarda ayni saate cikabilirim.
    haftada 26 cikma saatim var,yani 1 gece evimde kalabiliri..yada istedigin gibi o saatleri kulanabilirim.
    ama seviniyorum yarin evime gidecegim..sanki cok uzun zaman gecmis gibi..
    erken yattiyimda zaman cabuk gecsin.
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:16 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

canım benim evine gitmen güzel ama unutma öyle bir ortamda tedavi olma imkanın var şanslısın canım iyi olduğunu bu gün kalpten hissettim ve çok sevindim seni çok seviyorum arkadaşım benim seni hastanede değilde sanki okul çağlarında yurtta kalıyormuşsun ve mezun olup hayatına gönlünce devam edeceğini biliyorum selinacım

Yer
    Berlin

Standart gün 12

[B]
    gün 12
    [/B

sabah kendiligimden uyandim,cok sükür kabusuz felanda görmedim.
    daha kahvaltiya zamanim oldugundan..dusumu yaptim,hazirlandim giyindim cünkü kahvaltidan sonra saat 9:00 da esim beni almaya gelicek..belkle..bekle,, yok,satt 10:00 geliyor..okadar helecanliyimki evime anlatamam cok özledim..esim ceple aradi,dün aksam arabanin isihini acik birakmis batteriside bitmis..iste aksilik ya,ama 10:30 da geldi sükür,beni eve birakip isine gidecek.
    reel hayata baktigimda ..sanki aylardir disari cikmamissim gibi oldu.
    evet ..evime geldim,ama nasil desem..evimi cok özlemissim,hemen ciceklerime baktim sanki hepsi büyümüs gibi geldi bana..
    camasir attim makineye ..sonrada wc mi temizledim..yani temizlik yaptim iste,doktorun dedigini yapamadim,evi biraz dagnik görünce herhalde herkes yapardi,hem baska ne yapabilirimki.
    aksam saat 18:00 de esim beni evden alip hastaneye götürdü..yani dogru dürüst konusamadik bille,ama yarin yine gelicem evime ..ve esimlnde zamani olur.
    hastaneye geldigimde ,fazla olay olmadi bijamalarimi giydim..cay ictim..sonrada kitap okurken uyuya kalmaisim,aksam 10:00 da

Yer
    Berlin

Standart gün 13

gün 13

sabah 7:30 da kaltim,
    moralim bozuk..neye bozuk bende bilmiyorum.
    eve gitmeyide sanki istemiyormussum gibi..ama iste esim cepimi aradi,ben gelme moralim iyi degil dedim ama beni dinlemedi,ve coktan yolla ciktigini söyledi..iyi gel ozaman dedim.eve geldik ev isimide dün yapmistim..öyle bos bos oturmakta sikinti beni gerginlestirdi..esimde pc ye oturdu..dedim birak su pc yi ben yokken oturursun dedim..pc yi kapatip salona yanima geldi..ve hastanede neler yapiliyor diye sordu..bende anlatmaya basladim,anlatirkende cok emutionlu (üzgün,aglayis) anlatiyorum,esimin gözleri kirmizi oldu sanki kendisini aglamamak icin zorlaniyor .".sen bunlari anlatirken,sanki bana yapilnis gibi oluyorum ..o insanlari öldürsem 20 yilda hapis yesem gam yemem seve seve yattarim..o insanlarin bu hayati haketmediler ..bana olmus olsaydi ben coktan katil olmustum..ve sana hak veriyorum..annene bicakla üstüne gitmeni ve dövmeni"
    ben artik beddua etmekten kahrolmaktanda cok yoruldum artik Allahima havale ediyorum,Allahim nasil bilirse öyle yapsin..bu hayat onlar icinde bitecek..ve hesap günü iplen cekiyorum.

aksam saat 17:00 de yolla ciktik,söyle 20 daka. arabayla sürüyor..
    hastaneye geldigimde hemsire ilaclarimi verdi,...biraz öteki hastalar ne yapiyor diye bakindim..cokta yorgunum,en iyisi erkenden yatayimda gün bitsin benim icin..bazen hep uyusamda , uyandigimda hersey degismis olsa..ama ne degiseceki,ne istedigimide bilmiyorum..bismillah deyip sag tarafima dönüp uyumaya calisiyorum yada calistim.

Yer
    Berlin

Standart gün 14

gün 14

sabah yine herkesten önce kalktim,
    moralim cok bozuk..nedeninide bilmiyorum,herkes spora gidiyor.ben dahada gitmiyorum,
    belki astimim oldugundan üstüme gelmiyorlar.
    zaten gece astimimdanda rahat uyuyamadim,christina bille rahatsiz olsdugunu farkindayim ama sikayetci degil.
    az sonra tekli terapim var,cok zorlaniyorum tekliden..ve beni cokda yordugunu farkettim yani kafadan..
    bakalim daha krizime girmedim.
    icimde korku var,ne oldugunu bilmiyorum sürekli birseyler olucakmis gibi..
    aklimda annemi cok düsünüyorum..acaba o da beni hergün aniyormu..pismanlik veya vijdan gibi hisleniyormu,
    cok merak ediyorum,
    ama bunu hic bir zaman bilemicem.
    tekli terapiden sonra cok agladim yine,odama cekildim..uyuya kalmisim..uyandigimda degissen birsey yok,
    aksam yemegimi yedim..ve ortama biraz bakindim,sanki ben hayaletmissim gibi geliyor bana..
    en iyisi yatip uyumak,baska ne yapabilirim..
    bana simdilik iyi geceler
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:17 PM ) değiştirilmiştir.

Yer
    Berlin

Standart gün 15

gün 15

sabah uyandigimda , cok gergin ve sinirli kalktim..belki gün boyu düzelir diye düsündüm.
    iste yine kahvalti , yine öglen yemegi ..öglen yemeginden sonra agirlik basti , odama gidip uzandim..bayagi dalmissim,kapi tiklandi paniklen evet buyrun dedim,ve benim terapistim visite icin gelmis..durumumu sormaya..
    benim christinadan sikayetci oldugumu söyledim , ve bu diger hastalar icinde saygisizlik va haksizlik oldugunu söyledim..
    yani christina saat 16:00 dan sonra disari cikip alkohl iciyor ve geldiginde bana sariliyor beni cok sevigini söylüyor cokda alkohle kokuyor bende onun icin bütün dudaklarim ucuklandi,sikayet etmek istemem ama yanlis hastanede oldugunu söyledim ..burasi bagimliliktan kurtulmak icin hastane degil..bu hastaneye gelebilmek icin 3 ay bille bekleyen oluyor.
    terapistim bana iyiki söylediniz dedi ve yarin konferansimiz var dedi ve bu konuyu konusacagim dedi..
    terapistime söyledim diye huzursuz oldum sonra,söylemeseydimiki acaba..bakalim sonuc ne olucak.
    terapistim gittikten sonra dalmissim tekrardan..ve yine kapi tiklandi,baska bir terapist..unutmussum randevumu,beni cagirmaya geldi..yeni yeni bir terapi programi.
    kalkip gittim,ön konusmaymis terapiden önce yani neler yapilacak gibi konusmalar,
    terapinin adi KPD bu terapiyi baska hastanelerdede yaptigimi söyledim ama bana hic faydasi olmadigini ve uygulayamadigimi söyledim..terapist bana soruyor ..bizden beklentiniz nedir ve kendinizden ne gibi sikayetcisiniz diye sordu..bende herseyimden sikayetcigim dedim..KPD mesela oturus davranis oturmak kalkmak..yolda giderken veya elledigin bir seyi hisetmek oturdugun yeri hisetmek gibi,ve beni cok kasili olarak gördü ve zorlanti saplantimda oldugumu söyledi, degilim aslinda..ama öyleymissim,kendimi cok zorluyormussum ..iste bana beni anlatirken cok agladim , ve guruplan yapamam dedim cünkü dayanamayip odadan kaciyorum ve cok derinlerde paniklerde oldugumu söyledim ..terapist ilk önce guruplan deneyelim baktiki olmuyor tekli yapariz dedi,haftaya pazartesi basliyacakmissim..
    cok agladigimdan direkt odama kostum attim kendimi iyice agladim , yine uyuya kalmisim.
    söyle saat 17:00 de uyandim ..Allahim ya dahada sinirlerim üstümde,birisi catsa kurbanim olucak..
    saat 22:00 hemsireler vardiye degistiriyorlar ve saat 23:00 de herkes odasina cekiliyor,
    ben saat 22:00 da esimi aradim salondan,ve okadar sesiz konustumki..ama gece hemsiresi (PMR ögreniyor)
    gelip bana emir eder gibi ..gece sesligine uyalim dedi...iste benimde zaten sinirlerim üstümde,birisne catmak aradim ..kurbanimda o oldu..agtima geleni söyledim ..beni korkutmakmi istiyorsunuz ne bu baski dedim..sizden iyi doktor olmiyacak ..yanlis meslek secmissiniz,bundan 2 sene öncede ben burdaykende sizinle ayni thema üzerine tartismistik dedim..ve kadin yüzüme bakarak gülümsedi,ama beni provisieren yapamaz..bana sadece dediki,buraya sizin icin not yaziyorum dedi..ahh dedim ben isyrindemiyim,benim isverenmis gibi konusuyorsunuz..beni atirmak icinmi,yada terapi yapilmiyacakmi ..amaciniz nedir dedim..ne olursa olsun ..ben hasta olarak hakliyimdir,öyle davranilmaz ..
    sonra diger hastalarda merak etti noldu diye..anlattim..cok sevindiler karsi geldigime ve düsündügümü ..biz yapamiyoruz .cekiniyoruz dediler..
    ben cekinmem , hemen yüzünede söylerim..arkasindanda konusmam,eger söylemezsem catlarim ben..
    neyseki gece 24:00 de bayagi uyku bastirdi beni..hemende uyudum...

devami yarin

Yer
    Berlin

gün 16

sabah 7:00 de uyandim..gerginligim daha üstümde ..
    kafamda binbir türlü seyler geciyor ama neyseki az sonra saat 10:00 da tekli terapim var..belki sinirimi bosaltabilirim diye aklimdan geciyor..
    evet iste o saat geldi,ve terapistim sasirdi..beni hep kücük kiz görürken,simdi ise agaci bille kökünden cikartabilir seklilde gördü..
    simdi benim bu tarafi tanimaya ugrasiyor..ve böyle olunca nasil olucagima anlatiyor vede isterseniz banada bagirabilirsiniz,konusmayin benimle böylede diyebilirsiniz ..bende odada kafesin icinde bir arslan gibi hizli adimlarla gidip geliyorum,ve aklima geleni söylüyorum..terapistim yokmus gibi beni takip ediyor..sonra sandalyeye oturdum , ve sanki saclarimi koprcakmis gibi davranislarim oldu..sanki o ben degilim..acimiyorda canim..tabi terapistim beni birakmadi yapmami ,ve tel. acip ilac getitirdi..ve beni odama yatirdilar,odamin kapisida acik biraktilar , hemen karsida hemsireler oturuyor ve takib ediyorlar..
    böyle devam ederse beni lastik odaya birakirlar kollarimida arkadan baglarlar..sanki rüya gibi geliyor hersey , kendime hakim olamiyorum gerceklen rüyayi karistiriyorum..kendimden cok korkuyorum sagim sollum belli olmuyor kontrollümü kaybediyorum..bayagi uyumussum öglen gec saatlerde hemsire yanagimi oksayarak beni uyandirdi, ve gün boyu birsey yemediniz dedi ..bende hemsireye söyle baktigimda,cagresiz bakislari bana karsi cok etkiledi..üzüldügünü hisettim.
    kalkip dus yaptim,sanirim krizimden simdi sakinim..kahve alip sigara icmeye gittim,
    hastalarin bana bakisi herseyi anlatiyor..herkes suskun ve kacamak bana bakislari fark ediyorum..utaniyorumda ,utanilacak birsey yok ama iste,sanki beni dairenin ortasina oturtmuslar gibi ..
    aksam odamda kitap okuyayim dedim,ama kafam almiyor hep baska yerlerde..daha 1 ci sayfadayim geldigimden beri..
    öylece uyuyup kalmissim.

benim günlügümü okuyanlar,
    ne yaziki o günü yazamiyorum..bazen aradan 2 gün geciyor,hatirladigim kadar yazmaya ugrasiyorum..
    ve hepinizi cok seviyorum..sevginize muhtacim,Allah eksik etmessin sizi benden

Sayfa 3/8 İlkİlk 1234567 ... SonSon