Sayfa 1/8 12345 ... SonSon
77 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Psikiyatrideki Günlüğüm

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart Psikiyatrideki Günlüğüm

ben bugün ayin 19da piskatriye yattim,
    ve sizinle günlügümü paylasmak istedim.ne yapildi neler yapilacak..ne gibi terapiler uygulanacak.

not: eger merak eden varsa , gecmisimi az da olsa biraz anlatmaya ugrastim..
    buraya tiklayip okuyabilirsin http://e-psikoloji.com/forum/showthr...an-aci-Hayatim
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:11 PM ) değiştirilmiştir.

Yer
    Berlin

Standart gün 1

gün 1

evet bugün 1 ci günüm.
    geldim hastaneye , beni hemisireler hemen tanidilar.
    ve cok zayifladigimi söylediler.odami gösterdiler,odam biraz kücük ama tam camin yanindayim..disari bakarim ve kuslari izliyebilirim.
    odam iki kisilik,diger hastaylan tanistim..adi christien alman kendisi.fazla koonusmadik daha.
    saat 12:30 da öglen yemegi var , liste yapilmis her hasta kendine 1 haftalik yemek planlamasi gerekir,ona görede sayili yemekler gelir.ben vegeterya sectim bügün.
    ve yemekte diger hastalarda ben yeni oldugumdan merakla bana bakmaya ugrasiyorlar,hepside kendini tanistirdi.bir türk benim hasta olarak , ve mutfak kadini da türk selma ..cok iyi insan,türk oldugumu duyunca hemen geldi yanima ve sarildi sanki beni yillardir tanir gibiydi..kan cekiyor demeki.
    saat 13:30 da randevum var Dr.lan,bedensel kontrol ve muayne yapilacakmis.bayan Dr. cok sevimli,beni tanimak icin bazi sorular sordu bedensel rahatsizligim ve ruhsal rahatsizligim in nasil oldugunu sordu,ben astimimdan basladim ve trvmatik ..bordeline..sizofren..cokluk kisilik..panik..korku..siziot üzerine konustum,zaten Dr.önünde dosya var ..bütün tehsizlerde,iste yinede sorarlar.sonra da bedensel kontrol edildim,reflexlerime bakti..sadece guatir kontrolu olmami istedi.
    sonra yine odama girdim,yerlestim.sonra uzanayim dedim ama christienin cenesi cok düsükmüs,bütün hayatini anlati birden..ve o da 12 yasinda tecavüz edilmis,agladi bende basladim aglamaya..anladiki benimde onun gibi olduguma.
    sonra iste uzandim uyudum,uyandim..christien gelip gece napicaksin ,gel salona diger hastalarlan oyun oynayalim kendini o daya kapatma dedi.
    ama ben daha bugün geldim aliskin degilim öyle hemen insanlarin icine girmeye , birde beni tanimadiklarindan öylede bakiyorla yani soru isaretilen ..bunun neyi var acaba diye.
    ilac aliyorum artik,cok halsizim..birisini dinliyecek gücte degililim..
    yarin sabah chef Dr.lan görüsecem,ve benim hastaligima göre terapist vericek...terapist cok önemli,onunla gecicek ben hastaneden cikana kadar,allah ona kolaylik versin diyim simdiden.onun icin ve benim icinde zor olucak.
    simdi saat 23:00 ,az sonrada uyurum artik.
    ve yarinda 2 günümü paylasirim sizinle
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:11 PM ) değiştirilmiştir.

Umarım tedaviniz güzel seyreder ve faydası olur her şey düzelir her şey yoluna girer ..Kendınıze iyi bakın ..

Yer
    Berlin

Standart gün 2

gün 2

sabah saat 7:15 de hemsire her odayi yani hastalari kaldieiyor,
    sabah sporuna hazirlaniyor hastalar..ben gitmedim,gitmekte istemiyorum.
    saat 8:30-9:30 kadar kahvalti.
    kahvalti güzel,her türlüsü mevcut.kahvaltidan sonra yatagima gittim ve biraz uzandim,ilaclardan olucak herhalde sürekli uyukluyorum.saat 1:30 da chef Doktorla randevüm var.
    iste Chef Doktor bazi sorular sordu,ben dayanamaddim cok agladim,bana göre terapist verdi...yarin terapim basliyacak..bakalim artik..gün boyu hep uzandim ,salona ciktigimda diger hastalarla tanistim,hepside cok iyi ama anladigima göre gruplasmislar ..
    aksam erken yattim saat 22:30 da.
    artik hayirlisi yarin neler olucak.bakalim

arkadaslar hepinize cok desekkür ederim beni desteklediginiz icin,her yorumunuz benim icin cok degerli..iyiki varsiniz
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:12 PM ) değiştirilmiştir.

goffee
    Guest

selina yazılarını takip ediyorum takip etmeye devam edicem.
    iyileşmeni umuyorum dua ediyorum.
    sanki seninle birlikteyim ordayım yasşıyorum senle birlikte.
    sanırım tüm arkadaslarda benm gibi hissediyordur.

Yer
    Berlin

Standart gün 3

gün 3

7:15 de kaldirildim,oda arkadasimda spor esyalarini giydi cikti.
    bende kahve aldim ve sigara odasina gittim..hastalardan kimse yok,hepsi sabah sporunda,bende yapsam iyi olurdu diyorm kendime,ama nedense artik..belki bir zaman sonra baslarim herhalde,
    odama gittim dusumu yaptim..derkende zaten kahvalti saatide gelmis.hastalara bakiyorumda , hic birisi demiyorki mesela bende bioplar var yada okb yada vs,hastaliktan kimse konusmuyor,sadece iste gün boyu hangi terapiler uygulandigini konusuyorlar.
    ama onlarda benim gibi hasta.
    bir adam var ,sigara odasinda 45dak.1 paket sigara iciyor yani her 19 saniyede..10 kisiye bedel,o orda oldugu zaman sigara icmiyorum.
    saat 1:00 de terapistim geldi ve tanistik,cok sirin bir bayan ve sesi okadar alcakki sanki insani sakinlestiriyor.
    bürosuna gittik,o da bazi seyler sordu,yani kendimin ve düzeltmek istedigim noktalari sordu,
    bende sosiyal yani sizioid,bordeleine kendime zarar verme ve cokluk gecirip hic birseyi hatirlamama,ve de kabüslerim.
    terapist tmm dedi ,size yavasten baslamak istiyorum dedi ilk önce ergoterapisi veriyorum dedi (ergo=ell isleri..resim..dikis)
    ve haftada 3x tekli konusma terapisi.
    tabi zaman sonra terapilerim cogalacak,yavastan baslamalari benim icin cok iyi.
    terapistlen konustugumdada cok kötü agladim,odamdan sigarami alip yukari terasa ciktim bir derin nefes aldim.
    sonrada odama gidip biraz dinlendim.aksam yemeginden sonra hastalar salonda toplaniyorlar,herhangi oyunlar oynuyorlar,bana sende katil diyorlar,ama ben istemiyorum oyun felan..neyseki son sigarami ictikten sonra odama girdim,ve latopumu actim..sizleri özledim,ve bana vermis oldugunuz destek nasil dessem bilmiyorum kelimelere sigmaz..
    Konu Selina tarafından (14-03-2013 Saat 12:13 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi MRWBKR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sen çok güçlüsün bunu hepimiz biliyoruz. Sende unutma sakın. SEN GÜÇLÜSÜN...
    YA SABIR

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

"hersey cok guzel olucak.." diye her sabah gozlerinizi acin..
    en kisa surede sagliniza kavusmanizi diliyor, gunlugunuzu takip etmeye devam ediyorum..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Yer
    Berlin

Standart gün 4

gün 4

sabah saat 5:30 da panikle yataktan kalkip disari ciktim ,hemen hemsireler beni karsiladi.cok agladim cokta titredim.
    yine kabus gördüm herzamanki gibi,sanki artik rüyalan gercegi karrirstiyorum gibi. gördügüm rüyalarda birbirine benziyor..
    kahvalti yaptim.hastalar artik bana yaklasmaya basliyor..gecen dedigim gibi,kimse sormuyor yada söylemiyor,tabu olmus.insanini secip onunla paylasiyorlar.
    terapistim geldi öglenden sonra nasilim diye,ve onada anlatim sabahki olayi..ve bana kisadan sunu dedi,daha calisilmamis ve yedirilmemis dertler gündüz aklinizda ve gecede kabus olarak yasaniliyor dedi.ama bu konuda kalalim dedi bana birdahaki terapide
    ve kabuslarimi hatirladigim kadarini anlatmami istiyor.bana iyi hafta sonlari diliyerek gitti.
    evet bugün program yok.
    odama cekildim yine..zamanda gecmiyor bitürlü,sanki birseyler beklermisim gibi.
    arada salona cikip bi yukari bi asga gidip geliyorum ve kollarimda birbirine klitli halde cok kasiyorum kendimi ,bazen yoruldugumda anlamiyorum bille neden yoruldugumu.
    sükürki aksam olduda herkes odasina cekildi,bende bos salona gittim sessiz ve sakin..bakalim nasil alisicagim kalabaliga.
    gece saat 11:30 da sigara icme odasi kapanmadan son sigarami ictim.
    sonrada yattim.

Yer
    Berlin

Standart gün 5

gün 5

bu sabah kendiligimden uyandim saat 7:30 da,hafta sonu oldugundan sporda yok onun icinde hemsireler kaldirmiyor kimseyi.
    kagvemi alip sigarami ictim,sonrada kahvaltiya oturdum,
    hep peynir yemmektende biktim dogrusu,salamlar var ama hep domuzdan..mutfak kadinina(selma) söyledim (türk)tavuk salami gibi yokmu diye,elbette var dedi ama ismarlamam lazim ancak pazartesi gelir dedi.ve bende sevindim buna.
    iste selmalan biraz dertlestik,o da esini kaybetmis ..onun hakkinda konusurken gözleri doluyor,esini ne kadarda seviyormus.
    iste cumartesi , hastalarin cogu cikti..bazilari alisveris bazilari gezmeye yada evlerine.
    aksama dogru esim aradi,sesini duymak nakadar güzelmis beni sakinlestiriyor ve huzur veriyor,keske burda yazdigimin onada söyliyebilsem ,cünkü haketti.
    yarin dogum günüm,esim unutur biliyorum..ama kizmiyorum ona,zatten benim burda olmamdan felegi sasti..
    aksam gec saatlerde hastalar salonda toplanip her masada oyun oynuyorlar yani birileri tavla digerleri okey yada iskambil oyunlarila vakit geciriyorlar,gel sende katil diyorlar..ben hep hayir istemiyorum diyorum,katlanamam masada birileri kih kih gülmelere sakalara herkes güllerken bende bes karis suratla oturamam onlarla.
    sonra yine odama cekildim,oda arkadasimda arkamdan geldi..ve benim icin cok üzüldügünü söyledi,hep odada oldugum icin..biraz kendini zorla diyor ama daha bence erken,belki ilerde zamanla olur ..sanmiyorum ama.
    sonra yatagima oturup laptopuma göz gecirdim ne var ne yok diye,birden bi uyku bastiki beni hemen isiklari kapatip uyudum

Sayfa 1/8 12345 ... SonSon