7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Deliryum vakası...

Standart Deliryum vakası...

Herkese hayırlı günler.Arkadaşlar aranızda deliryum vakasını yaşamış ya da yaşanan deliryum vakasına tanıklık etmiş olan var mı?
    Açıklama da "Dikkati belli bir konu üzerinde odaklama, sürdürme ya da yeni bir konuya kaydırma yetisinde azalma ile giden bilinç bozukluğu" denmiş.
    Ben de hafıza ve dikkatle ilgili problemler yaşıyorum...Bazıları ciddiden canımı sıkıyo.
    Şimdiden teşekkür ettim (merakımı mazur görün. malum; insan dr a gidipte "bi bana baksana ben de deliyummu var" diye soramıyor. sanal ortamdan medet umar olduk)
    HEPSİ BİRER UMUTTULAR,
    BİRER BİRER UYUTTULAR,
    BİZİ BURADA UNUTTULAR,
    GİDENLERE SELAM OLSUN !!!

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klasik olarak deliryum ani başlangıçlı (saatler ve günler içerisinde), fluktuasyon gösteren ve nedeni ortadan kalktığında hemen düzelme kaydedilen bir tablo olmakla denilmiş tanımda dikkat bozukluğu benimde yaşadığım birşey belki yaşa göre ergenlik kaynaklı olabilir

goffee
    Guest

canlıcenaze neden doktora bunu soramayasın anlamadım?
    bunu sorabilcegin asıl kişi doktordur zaten.
    elbette bizimle paylaşmanda işe yarayacaktır elimizden geldiğince birbirimizle konusarak sorunlarımızın çözümlerini öğrenebiliyoruz.
    çözümü uygulamak için önce çözümü kavramak gerekebiliyor.
    ve bazen ilk adımlarımızda birbirimizden aldıgımız cesarete ihtiyac duyabiliyoruz.

bu arada deliryum nedir bilmiyorum ancak elmaelmanın sözünü ettiği dikkat bozuklugu bendede vardı.
    hala var ama depresyon geçirdiğim dönemime kıyasla nerdeyse yok denecek kadar az.
    Konu goffee tarafından (19-01-2010 Saat 01:55 PM ) değiştirilmiştir.

cevaplar için saolun arkadaşlar.sevgili "goffee" dr larla malesef yıldızım barışmadı hiç.ağır geçirdiğim vakayı atlattıktan sonra tedavi sürecini tamamlayamadım.sizi etkilemek istemem ama kısaca belirtmeliyim ki; dr larla ilgili sert izlenimlere sahibim.ya gerçekten ben hastayım ve bunun farkına varamıyorum ya da benim açımdan onlar problemli insanlar.
    deliryum vakasına gelince aynı" elmaelma" nın yazdığı gibi gün içinde anlık hafıza problemleri yaşıyorum.hatta çok gittiğim bi mağzanın yolunu geçenlerde hatırlayamadım ve yolda karşılaştığım bi arkadaşıma beni oraya götürmesini söyledim o da haliyle garipsedi.bazen insanların dediğini yani duyduklarımı beynim algılamıyor.duyuyorum ama idirak edemiyorum.bunlar anlık yaşadığım vakalardan birkaçı.sadece deliryum vakası yaşamış ya da tanıklık etmiş birinden neler yaşadığını öğrenmek maksatlı yazdım.teşekkür ediyorum .
    HEPSİ BİRER UMUTTULAR,
    BİRER BİRER UYUTTULAR,
    BİZİ BURADA UNUTTULAR,

goffee
    Guest

benmde kızdıgım doktorlar oldu ilgisiz olabiliyorlar bazen.
    onca zaman harcayıp para ödüyorum dinlemiyor ve ciddiye alınmıyorum en cok buna kızıyorum.
    ancak şuana kadar rastladıgım doktorların çogunluk olarak iyilerdi.
    tek tük kızdıgım doktor oldu.
    sürekli aynı doktora gidiyorsan ve memnun değilsen bence hemen değiştrmelisin.
    hem parana zamanına yazık hemde seni ciddiye almayan ilgilenmeyen bir doktora gitmeye devam edersen diğer insanlarada bu şekilde davranmaya devam edecektir.
    nede olsa kimse ses cıkarmıyor yinede geliyorlar diye düşünür.

"Doktor mu"??? Ben o sayfayı son gittiğim dr dan sonra kapattım. Hani meşhur bi replik var ya "Davos benim için bitmiştir bi daha da olsa gelmem " diye. Bende aynen böyle söyledim) Esenlikle kalın
    HEPSİ BİRER UMUTTULAR,
    BİRER BİRER UYUTTULAR,
    BİZİ BURADA UNUTTULAR,

Karar Dönemi

bende birçok doktor değiştirdim.Şimdi bakırköye gidiyorum beni tanıyorlar memnunum