6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Kendimi Özledim

Standart Kendimi Özledim

Çocukluğumdan beri çareyi hep uzaklara gitmekte bulmuşumdur. Parlayan canlı ışıklar, büyük, gösterişli, uzun binalar, birbirinden sosyoelit insanlar, para ve özgürlük. Bunu hep benimsemişimdir. Hayalimdir benim hala da öyle. Resimlerde, şarkılarda ararım bunu. Belki de ailemdeki tüm bireylerin birbirinden kopuk bir hayatta yaşadıklarından olmuştur. Ama benim ilgimi her zaman çekmektedir.

Son zamanlarda geçici insanları gereğinden fazla takar oldum. Ders notlarım düştü ve özgüvenim gitti. Çevremdeki arkadaşlarıma uyum sağlayacağım diye kendim olmaktan çıktım. Konuşmalarım, davranışlarım ve mizah anlayışım seviyemin düştüğünü gösteriyor. Bunun zamanında ailemin varlıklı olup birden bire para kaybından da olabilir. Ya da babamın görmemişlikten sonra para bulması ve insanlara her zaman burnu hava da davranmasından da kaynaklanabilir. Her neyse ama ben hep cömerttim ve şimdi insanlar utanmasa artık yüzüme enayi diyecekler. Geçen on yıllık dostum sandığım bir arkadaşım diğer arkadaşlarımın yanında bana şöyle dedi: ‘Eğer senden aldığım paraları biriktirseydim bugün arabam olurdu çünkü sen, senden alınan borcun parasını geri kabul etmiyorsun.’dedi. Olsun dedim içimden. İyilik yaptım ya diğer insanlarda ona tuhaf tuhaf baktılar zaten ve o da bozuldu. İnsanların dediklerini fazlasıyla takıyorum. Bunu çok önceden demişti ama hala aklımda. Kendime lanetler okudum ve nefret ettim. Ama geçti çünkü bu beden ve ruh benle birlikte yaşamaya ve ilerlemeye devam edecek. Tek yadigârlarım ve asıl dostlarım. Onlara haksızlık yapamam. Zamanında yaptığım bir hata var ve çoğu kişiyle küsüm. Arkamdan deli dediklerini bile biliyorum. Şizofreni: D. Anlamını sorsan deli derler o biçim insanlar yani. Zamanla bunlarda unutuldu ama arada yaptığım yanlışlar aklıma geldikçe gerçekten deli oluyorum. Kendimi affetmem lazım başta. Affettim de. Tövbe de ettim Allah’ıma. Yapmıyorum da artık o yanlışı.

Tekrar kendimle barışmanın ve ben olduğum için gurur duymamın vakti geldi. Evet hayallerim değişmedi ve değişmeyecek. Bir gün o hayal ettiğim hayatta yerimi bulacağım. Mutlu olan insanlara özenesim var. İmreniyorum onlara.

Benim annem hep pesimisttir :/

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leavemealone sana çok önemli birşey söylücem.
    bende senin gibiyim biliyosun az çok.
    herşeyini yitirdim demişsin ya hani,bir tek şeyi yitirmemek gerek hayatta yoksa yaşanmıyor
    oda mizah duygusu
    ya bazen çocuklaşmak gerekiyor ne bileyim hep ciddi olunca ciddi şeyler düşününce hayat çok bayat oluyor
    bazen bunu dene bak
    mesela bi hata yap kendine gül
    biliyorum sende haklısın çevrende pesimist anne olunca sende hayatı karamsar görmeye başlamışsın
    uzaklaşmak fikri aslında güzel
    uzaklaşabiliyosan uzaklaş
    seni üzen insanlardan uzaklaş
    yalnız yaşama gücüne sahip olabilceğin bi hayat kur kendine dene bence sen başarıcaksın
    sende ışık görüüyorum ben
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Alıntı devhis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    leavemealone sana çok önemli birşey söylücem.
    bende senin gibiyim biliyosun az çok.
    herşeyini yitirdim demişsin ya hani,bir tek şeyi yitirmemek gerek hayatta yoksa yaşanmıyor
    oda mizah duygusu
    ya bazen çocuklaşmak gerekiyor ne bileyim hep ciddi olunca ciddi şeyler düşününce hayat çok bayat oluyor
    bazen bunu dene bak
    mesela bi hata yap kendine gül
    biliyorum sende haklısın çevrende pesimist anne olunca sende hayatı karamsar görmeye başlamışsın
    uzaklaşmak fikri aslında güzel
    uzaklaşabiliyosan uzaklaş
    seni üzen insanlardan uzaklaş
    yalnız yaşama gücüne sahip olabilceğin bi hayat kur kendine dene bence sen başarıcaksın
    sende ışık görüüyorum ben
    Teşekkürler, bende kendimde onu görmeye başladım artık. Ama ne bileyim daha uzaklaşmam için çok erken. Henüz 16 yaşındayım. Ne zaman çocuklaşıp gülsem insanlar bi yerden sonra sanki alay ediyor gibi geliyor bana.

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çocuklaşmak çok güzel gerçektende..benm öğrencilerim 6 yaşındalar hergün sabahtan akşama kadar onlarla oynarken herşeyi unutuyorum, zıplıyorum,bağıra bağıra şarkı söylüyorum, hamur oynuyorum, gerçek dünyadan uzaklaşabiliyorum..çok da rahatlıyorum...özellikle hamur oynamak stresi alıyor tavsiye ederim hepimiz kaç yaşında olursak olalım hata yaparak büyüyoruz.önemli olan ders alabilmek değil mi? insanın dostlarının olması onlarla kahkahalarla gülebilmesi en güzel mutluluklardan...
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Karar Dönemi Hayko_lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hayallerinden vazgeçmemen çok güzel.Unutma ki en dibe vurmadan yükseltemezsin kendini.Şimdi yükselme zamanındır.Kararlı ol ve hayallerini gerçekleştir.
    Mutlu olmak için yaptıklarımız daha çok acı verir.C.D.