3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: sizlere ihtiyacım var

Karar Dönemi meltem_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart sizlere ihtiyacım var

slm benim 10 yıılık erkek arkadaşım bipolar affektif bozukluk hastası3 yıl önce hastane yatışıda oldu... ilaç kullanmayı reddetti kullanmadı veşuan yeniden mani atağına geçmiş durumda. ailesi yok kimsesi yok benden ve bir tek arkadaşından başka. bizide canımızdan bezdirdi tabir-i caizse... aşırı sinirli çok aşırı ağzından çıkanı kontrol edemiyor,yemek yemiyor kendine dikkat etmiyor çok üzülüyorum çünki onla ilgilenecek bir ailesi yok yapayalnız bir insan.evlerimizde çok yakın mesafede olmadığı için bende sürekli ilgilenemez oldum çok korkuyorum başına bu sinirle bir iş gelecek die ... onu nasıl hangi cümlelerle doktora gitmeye ikna edebilirim? lütfen yardımcı olun... 3 yıl önce atak geçirdiğinde çok daha ağır manideydi sinir krizi geçirdi ve acil ambulansla zorla götürebildik hastaneye... ki ozamanlar arkadaşı yanımdaydı bana çok destek oldu bu defa oda yok çünki adamı bıktırdı artık adamda ilgiyi kesti.. sizce ne yapmalıyım ? nasıl bir yol izlemeliyim benimde psikolojim kötü 3 gündür yemek yemiyorum uyumuyorum ne yapmam lazımm yol gösterin lütfen...

KENDİ OMUZUNA TIRMAN... BAŞKA NASIL YÜKSELEBİLİRSİN Kİ...

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

canm çok geçmiş olsun bnm eski erkek arkadaşımda rahatszdı ama ikna edememiştim umarım sana yardımcı olacak birileri çıkar...allah sabır versin
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

goffee
    Guest

Alıntı meltem_81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde 10 yıılık erkek arkadaşım bipo oda ilaç almayı reddedenlerden 3 yıl önce erenköy ruh ve sinir hastanesinde yattı iyileşip çıktı şuan yeniden ağır manide. kabullenemiyor hastalığını çok hafife alıyor düşünce gücüyle herşeyi altedebilceğine inanıyor Allah a güveniyorum diyor ve ilaçları atıyor... çok zeki aşırı derecede zeki bi insan ama çalışamıyor sosyal problemleri normal zamanlarda bile bitmiyor çok takıntılı hassas ve sinirli bu yüzden geçimsiz ve hiç bir işte uzun süre kalamıyor... onu çok sevdiğim halde bu yüzden evlenemiyoz bile... aynı zamanda kuzenimde bipo ama o düzenli ilaç alıyor kendine son derece dikkat ediyor uykusuz kalmıyor,fazla tuzlu gıdalardan kaçınıyor, alkol almıyor günde 2 lt su içiyor kısacası hastalığını çok iyi tanımış ve ona göre yaşam tarzını belirlemiş ikisini karşılaştırdığımda dağlar kadar fark var aralarındaa kuzenimin hayatındaa herşey yolunda ama sevgilim çok kötüü.. umarım onu hastaneye gitmeye ikna edebilirim bu ağır atağıda atlattığızaman kazasız belasız onunla konuşucam ya hastalığnı kabullenicek ilaçlarına sağlığına dikkat edicek gerekirse psikoterapi görecek yada ben artık onu tek başına bırakıcam başka çare bırakmadı bana... onun değimine göre evlenmiş olsaydık o atak yaşamaz herşey yolunda olurmuş.. sizce doğrumu bu? yalnızlıkmı onu hasta eden? aileside yok çünki yıllardık tek yaşıyor ama bende ona güvenip aile kuramıyorum çalışmıyor ve yetiştireceğimiz çocuklar konusunda endişeliyim offf offfffff ölüm sıkıntısı var içimde....

Meltem diğer konuda sana bir cevap yazmıştım aynısını bıraya kopyalıyorum.

en zor soruyu soruyosun.
    onun değimine göre evlenmiş olsaydınız herşey yolunda olurmuş. sizce bu dogrumu diyorsun.
    bilmem ki hem dogru görünüyor hem yanlış ama riske atmak çok tehlikeli.
    sonucta sadece kendi hayatını değil onunkinide riske atıyor olacaksın.
    ilerde daha büyük sorunlarda olabilr.
    bende bazen erkek arkadasın gibi sözler söylerim ancak ben kendime bu konuda güveniyormuyum?
    üzgünüm güveniyorum yada güvenmiyorum diyemiyorum.
    bu yüzden sana tek bir tavsiye.
    cabucak doktora gidip iyileşeceksin evlenecegiz istemiyorsan cabuk söyle de.
    ben artık bıktım beklemekten de.
    üzgünüm şuan için başka tavsiye veremiyorum.