Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: okb hastalığı ve askerlik

Karar Dönemi

Standart okb hastalığı ve askerlik

Herkese merhaba..şuan eşim askere gitti ve bir okb hastası.ilaçlarını gitmeden 2hfta önce azaltarak bıraktı,ama askerde bir boşluk hissi gibi başdönmeleri başladı.takıntılarıda hafiften başlamış heralde.Sizlere sorum acaba doktara gitse ilaçlara tekrar başlarlar mı.yada hava değişimi verip eve mi yollarlar yada askerliğe elverişsiz raporumu verirler .ben askerliğini yapmasını istiyorum tabii.kısa dönem yapıyor ve 6ay sonra gelince tekrar sıfırdan mı başlar yada 6ayda durumu çok ilerler mi.gerçekten bu sorularımın tümüne yanıt verecek deneyimli ve bilgili arkaşların yardımını bekliyorum.acildir.Teşekkürler.

Karar Dönemi seratonin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

anlıyorum ama siz okb sinin yani takıntısının derecesini ve niteliğini yani neye karşı olduğunu söylerseniz daha kesin bilgi verebilirim. ama şunu söyleyebilirim okb yüzünden askerliğe elverişsiz raporu verilmez bu bir ikincisi hava değişimi bulaşıcı hastalıklar ve ileri derecede psikolojik hastalıklar vb. için verilir ama hem hastane hastane koşuşturmaktan yorulur hemde heyete girmesi gerekir ki heyete girene kadar zaten askerliği biter, ayrıca kısa dönem için elverişsiz raporu çok daha zordur. kanaatimce yani çok büyük ihtimalle askerliğini bitirir okb si ona rahatsızlık verici düzeyde ise ihtiyaçlı okb lilerden ise yani sürekli o şeye ihtiyaç duyar bağımlı gibi ise geri hizmete verilir ve dış nöbetlere ve olaylara ihtiyaç olmadıkça gönderilmez
    aynı dili konuşanlar değil aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir

Karar Dönemi

Standart Okb

Ben 2006'da OKb ile tanıştım ve hala OKB ile iç içe yaşıyorum.Yaklaşık 3,5 sene ilaç tedavisi gördüm.Bazen iyi olduğum dönemlerde olmadı değil.Ama tam olarak gitmedi düzenli ilaç kullandığımda kendimce düzelme oldu.İçmediğim ilaç kalmadı . Örneğin; Senegual , Anafranil, Lustral, Favarin, Risperdal Paxel, Paxera, Xetanor, Solian bunları hatırlıyorum kullandıklarımdan. 2010 mart ayında muane için gittim.Bakırköy 'den aldığım raporla. Beni askeri hastaneye sevk ettiler psikiyatriste . Sadece üç kelime söyledim, git karşıda pskolok var ona ayrıntıları yazdır dedi.Bende gittim anlattım . İlaçları bir bucuk sene önce bıraktığımı şimdi kullanmadığımı söyledim. Anlattım'da anlattım . Sonra Dedi bu dosyayı al götür doktoruna... Dosyada aynen şöyle yazıyordu ''ŞİKAYETİ: sıkıntı, bunaltı, sık sık ve uzun sürei el yıkama, banyo yapma, şüphecilik, ÇALIŞAMAMA, takıntılar.Ruhsal muane ayakta: özbakımı vasat, etrafına ilgili, mizacı sıkıntılı, mimik ve jestleri mizacına uygun, sosyabelitesi sınırlı nitelikte, konuşma normal, uyku aalmış, bilinç açık dikkat , bellek normal, algı taı, yönelim tam,yargılama tam,düşünce akışı hızlı ve ritmi normal amaca varııyordavranıslarında klinik obsedan mevcut...'' Heyete girdim bir yıl gecikme sevki aldım. Şimdi ben ilaç içmiyorum . Tedavide görmüyorum . 2 hafta önce askeri şubeye gittim .Sevk ettiler askerri hastaneye.Bu sefer başka biri vardı .Hiç dinlemedi bişey de demedi.Geçen sene tecil eden doktora sitem etti. Dedi askere elverişlidir.Ben okb hastalarını yolluyorum durumu nasıl olursa olsun askere dedi. DİNLEMEDİ BENİ. O an bayılıcaktım neredeyse. Askerliğe elverişlidir komando olamaz.Tanı : Geçirilmiş ankisiyete bozuklugu. Dedim ben çok kötüyüm şuan.Dediği tek laf '' askere gittiğinde sana sorarlar sende söylersin''.Ya ben oraya gittiğimde bir problem olursa ne olucak?Benim takıntılarım üst seviyede . Ttitzlikten, kuşkudan, ölüm korkusundan, cinsel düşünceler,uyku problemı,i Sinir, Allah kitap kufur etme, yanımda biri kufur edince bana ediyorlarmısgıbı gelıyor biri yanımda kavga etse aıleme zarar gelır gıbısınden, sorumluluk alamam calısamam vs... Bunlar sadece bazıları. Ben ne yapacagım orada?İlaç içecek olsam spor vs...Ben ya intihar ya firar ederim heralde... Çevrem çok zarar görür benden . Hayırlısı olsun ... İnşallah iyileşir vatanı görevimi orada düzgün bi şekilde yapar gelirim ... Şimdi ben tedaviyi yarıda keseli 1,5 sene oldu . Askere gitmeme 15 20 gun var e ben askere giderken Devlet hastanesinden tedavi gördüğüme dair rapor mu alayım İlaç vs yazdırıp gidince oraada tedaviye baştan mı başlayım ? Şimdi ilaç alsam askeryeye sokabilirmiyim ?Yada onlarmı yazsıun _ Cvp yazarsanız sevinirim .Saygılar .

Banned

bence bi devlet hastanesine git, eğer doktor askere elverişli olmadığını söylerse bi rapor al ve askeriyeye bildir (sanırım devlet hastanesinden alırsan raporu dikkate alırlar anca) ve askeriyedeki doktorun seni dinlemediğini anlat, hastanedeki doktorun anlattıklarını anlat, gerekirse hastane doktorunun telefonunu verip (bu durumda hastane doktorunun telefonunu istemen gerekli) onunla konuşabileceklerini söyle, tabi bu söylediklerim eğer hastane doktoru senin askere elverişsiz olduğunu söylemesi durumunda olacak olan şeyler.

sonucu bizimlede paylaşırsan seviniriz.

Karar Dönemi isa84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

bende takıntı hastasıyım , 2 ay kadar sonra askere gitcem , çok korkuyorum bu yuzden

Karar Dönemi

bugun gıttım baska bı devlet hastanesınee doç.doktor vardı psıkıyatrı. ona anlattım durumu.yasadıklarımıda.normalde alıyorlar dedı oda askere.o tedavıye bastan basladı.faverın 100 mg yazdı. dedı bunu askere gıderken recetesıyle gotur. bu senın hasta olduguna kanıttır dedı. rapor vs gerek yok dedı. kagıt vsss... sadece recetenın fotokopısını yada orjınalını gotur dedi.bnde gıderım yaparım pasa pasa... merak ediyorum bu haldeee ne gorev verırler bana.....ne yapıcam ben oradaaa

Hydra
    Guest

Askerlik şubesine gittiniz mi?

Karar Dönemi

Hayır, askerı hastane raporları elımde teslım edıcem bu hafta.

Hydra
    Guest

Hastahane askere elverişlidir raporu mu verdi?

Karar Dönemi

Devlet hastanesıne gıttım . Doktora anlattım. OKB hastalarnı alıyorlar dedı. Bende anlattım durumu ılac yazdı gıderken gotur receteyle onlarr askerı hastaney sevk ederler dedı . askerdeyken .

Sayfa 1/3 123 SonSon