Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Benim Gibi Olan Var mı? [ Sadece Okumayın, cevapta atın mümkünse]

Standart Benim Gibi Olan Var mı? [ Sadece Okumayın, cevapta atın mümkünse]

Çevremde benim gibi olan başka kimse yok.'' SF '' Bir tek ben böyleyim. Şikayette etmiyorum sadece umudumu kaybettim. Şizofren olmak istiyorum bazen. İleri derece de beyninde kurduğu hayatta yaşayan şizofrenlerden. O zaman daha mutlu olurdum. Gerçek hayatta, bir yerde oturup boş boş bakan biri de olabilirdim tabii ki de. ( zaten böyleyim.) Ama hiç değilse onların bilinci başka yerde fakat benim değil. Yani onlar evde kafasına kurduğu şeylere inanıyorsa ben inanmak istiyorum. Henüz 16 yaşındayım ve şizofrenin bu yaşlarda çıkma olasılığı da varmış. Madem ölüm günah o zaman böyle olayım...

Karar Dönemi mektebi-hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

sf yi bu yaşlarda biraz yoğun yaşaman normal.Hemen kendinden vazgeçme.. çünkü çok gençsin ve ilerde bunları kesinlikle atlatacaksın.senin yaşlarındayken bende sf yi yoğun yaşıyordum ve senin gibi kendimden kaçmak istiyor ve başka sahte bir benliğe sığınmak istiyordum.Ama malesef çare bu değil.çünkü kendinden ne kadar vazgeçsende bunu ertelesen de mutlaka kendinle yüzleşmek ve kendini olduğun gibi kabul edip geliştirmek durumunda olacaksın.şimdi şöyle düşünmeni tavsiye ediyorum.kendini dışardan görüp izlemeye ve dinlemeye çalış.kafandan geçen sesleri ve bu düşüncelerin sende meydana getirdiği tepkileri dışardan izlemeye çalış.bu şekilde kendini çözmeye ve keşfetmeye çalış.kendi hakkında bilincin farkındalıgın geliştikçe.bu sanal korkuların eriyip gittiğini göreceksin.tekrar geçmiş olsun

Karar Dönemi mektebi-hayat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

bu arada unutmadan şunu eklemeliyim.. çevremde yanlızca ben sf liyim diyorsun.inan bana sadece sen değilsin.sf farklı şiddetlerde olmak üzere çok yaygın bir sıkıntıdır.çoğu zaman dışardan bakıldığında sf li kişi anlaşılmaz.ne sessiz içine kapanık biri derler ama korkusunu göremezler unutma bunu.ve hatta toplumsal bir sıkıntı diyebiliriz.millet ne der? herkes benle alay eder filan gibi cümleleri sık sık duymaz mıyız.işte bunların kişide hakim,baskın bir takıntı haline geldiği yani bu düşüncelerin şiddetlendiği durum sosyal fobidir.kişide özgüvenin gelişmemesiyle beraber dış baskının ona şekil vermesi ve iç sesini boğması sonucu kendini yok oluyormuş yaşamıyormuş ya da kimliksizmiş gibi hissetmesinden kaynaklanan sıkıntıdır kanaatimce.

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şizofreni tedavisi zor.
    sosyal fobi geçici birşeydir.bir dönemdir.atlatılır.
    Konu devhis tarafından (01-01-2010 Saat 10:02 PM ) değiştirilmiştir.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

seni çok iyi anlıyorum arkadaşım...ben de aynı senin gibiyim ve yaşıtız.gelecekten çok umutsuzum.çok karamsarım.sadece hayal kurarak mutlu olabiliyorum.sonum nolacak bilmiyorum...
    hayat bize oyun oynuyor olabilir mi???

Alıntı dertli davul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni çok iyi anlıyorum arkadaşım...ben de aynı senin gibiyim ve yaşıtız.gelecekten çok umutsuzum.çok karamsarım.sadece hayal kurarak mutlu olabiliyorum.sonum nolacak bilmiyorum...
    Off Aynen, özel mesaj atıyım da konuşalım istersen msnden.

Alıntı mektebi-hayat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada unutmadan şunu eklemeliyim.. çevremde yanlızca ben sf liyim diyorsun.inan bana sadece sen değilsin.sf farklı şiddetlerde olmak üzere çok yaygın bir sıkıntıdır.çoğu zaman dışardan bakıldığında sf li kişi anlaşılmaz.ne sessiz içine kapanık biri derler ama korkusunu göremezler unutma bunu.ve hatta toplumsal bir sıkıntı diyebiliriz.millet ne der? herkes benle alay eder filan gibi cümleleri sık sık duymaz mıyız.işte bunların kişide hakim,baskın bir takıntı haline geldiği yani bu düşüncelerin şiddetlendiği durum sosyal fobidir.kişide özgüvenin gelişmemesiyle beraber dış baskının ona şekil vermesi ve iç sesini boğması sonucu kendini yok oluyormuş yaşamıyormuş ya da kimliksizmiş gibi hissetmesinden kaynaklanan sıkıntıdır kanaatimce.
    Kimse benim kadar abartılı değil hatta millet bana boşver neden bu kadar çok takıyorsun diyor ama napıyım kendimi sevmiyorum bu yüzden de insanlar beni sevmiyor.

tamam konuşalım

Alıntı Leavemealone_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Off Aynen, özel mesaj atıyım da konuşalım istersen msnden.
    tamam canım

goffee
    Guest

herkesin sorunu diğerine kolay.
    bilin bakalım neden?
    çünkü zaten sorunlarınız zor değil sadece kendi açımızdan baktıgımız zaman kendimizi göremiyoruz.
    göremediğimiz için zor oldugunu sanıyoruz.
    sanırım bize bir ayna lazım.
    belkide birbirimize burda ayna oluyoruz..

Sayfa 1/3 123 SonSon