5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: cekilmez oldum..nefret ediyorum kendimden

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Standart cekilmez oldum..nefret ediyorum kendimden

evet....

nasil yazsamki bilmiyorum ,kafamdakini kelimelerle biraraya getiremiyorum..
    dün gece esimle tartistik,tartismamizin sebebi...
    aylardir düsündüm kendim icin ne olabilir diye ,cünkü artik biktim piskatrilerden piskologlardan terapilerden ve ilaclardan..ancak iste kendimi kontrol etmesini ögrendim (bazen).dinime cok inancim var ama hic birsey yapmiyorum ne namaz ne oruc nede basim kapali,
    ve ben bunlari yapmak niyetimdeyim ve haca gitmeyi düsündüm , inaniyorumki
    ne terapiye nede hastanelere ihtiyacim olur,Allahimdan baska kimse bana yardim edemez.
    bu hastaliklarimi 6 yasimdan beri cekiyorum,ve o yastan bu yasima kadar cok rahmani rüyalarda gördüm..belki bana bu bir isaretdir.
    Neyse dün gece esime anlatim sevinerek,haca gitmeyi ve degismek istedigimi.
    esim birden cok bozuldu (hic beklemeimstim),sebebi ise..bundan 4 sene önce bana demisti annesini haca götürcegini ve sende gel demisti,benim cevabim ise "daha hazir degilim" demistim.
    dün gecede.. neden kabul etmedinde simdi istiyorsun diye beni cok kirdi,
    hastaligimi bildigi halde kendini kontrol etmedi.
    ve bende karsi gelemedigimden yada dedigimi anlatamadigimdan cok kötü oldum,ne oldu sonra bilmiyorum hatirlamiyorum.. dissosiyatif(cokluk gecirme). aradan 2aat sonra yatakta kendime geldim,ve esim üstümdeki t-shirtümü degistiriyordu ..ter sucuk icindeydim, ona noldu diye sordugumda " yok canim bisey,ben yanlis yaptim..sana söz artik senle tartisip birdaha seni bu halde görmek istemiyorum"dedi,ve ne oldu 2 saat icinde anlatmadi bana.
    anladigim yüzünün ifadesine baktigimda cok korkmus ve gözleri kipkirmiziydi.
    zaten 19.ocakta piskatriye yaticam,hayirlisi artik..insallah son olur,
    benim hastaligima (tehsiz yapildi )göre katagoriye göre bordeline sizofreni ve dissosiyatif kimlik bozukluğu (cokluk kisilik) ve postravmatik bende incelenicek.

biliyorum cok karisik yazdim , okuyupta anlamayinida anliyorum..
    özürdilerim ancak bukadarini kelimelerime sigdirabiliyorum.

goffee
    Guest

anladıgım bir hastalık değil bu yüzden yönlendirme yapmak istemiyorum.
    ancak eşin anlayışlıymış.
    her insan hata yapar o da yapmış ama üzülügünü anlamış.
    bence testlerini bekle doktorun seni yönlendiricektir zaten.
    bak eşinde destek oluyor rahatlamaya çalış.

Çıraklık Dönemi atomcekirdegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben çekilmez olduğunu hiiiç düşünmüyorum canım,çünkü senin nickin ben de heep neşe duygusu uyandırıyor..bence bunda nickin sahibine büyük pay düşüyor
    geçmiş olsun canım,inşallah en kısa zamanda tedavin başarıyla sonuçlanır.
    ARININ KUYRUĞUNA ZEHİR AĞZINA BAL VERİLMİŞTİR;NEYE TALİPSEN ONU ALIRSIN...

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

olur böyle şeyler.
    önemli olan hatasını anlamış olması
    geçmiş olsun ablacım.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

Yazin yaptigim stajda benzer bir olayla karsilasmistim.. hasta bir bayandi ve bircok skintilar gecirmisti hayatinda. bir gece de yatagindan kalkip evlerinin yakinindaki deniz kenarina gitmis, tam intihar edicekken esi yetmis kurtarmis.. ama tabi kendisi bu olaylardn en ufak bir detay bile hatirlamiyordu, ve nasil olur da boyle birseye kalkisirim diye kendisini yiyip bitiryordu, agliyordu.. kendisini ozel bir klinigin acik servisinde misafir ettiler bir sure, ve gordugum kadariyla ilaclarla terapiyle vs, daha rahatlamisti..

Cok detayli bilgim olmasa da kisilik bozukluklarinin ciddi oldugunu dusunuyorum, sonucta her birimizin belirli bir kisiligi vardir ve bu kisiligimiz hayat bakisimizi farkli sekillerde etkiler tum yasamimiz boyunca. Kimlik bozuklugu vb hastaliklarda da birkac kisilige sahip olmak soz konusu, bu 5-10 kisilik arasinda degisebilir.. ve bir kisilikten diger kisilige gecmek ani olur.. posttravmatiginde incelenmesinin nedeni sanirim bu kisilik bozuklugu ile ilgili, cunku cogu zaman kisilik bozukluklarin dogusunda travmatik bir olayin rol aldigi dusunulur..

Umarim sizde faydasini gorursunuz tedavinin..
    Gecmis olsun..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...