4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: AHMET ALTAN'DAN,HAYATI ANLATAN ÇOK GÜZEL BİR YAZI.(okumanızı tavsiye ederim)

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart AHMET ALTAN'DAN,HAYATI ANLATAN ÇOK GÜZEL BİR YAZI.(okumanızı tavsiye ederim)

Her başlangıç bir sonu getirir beraberinde ve her son parçasıdır bir başlangıcın.
    Ne varsa sonsuzluğa dair bir bir paralanır gözlerinin önünde ve yalanlar bir bir ayyuka çıktığında anlarsın şimdiye dek hiç görmediğin sonsuzluğun koca bir hayal olduğunu...
    UNUTURSUN
    hafızanın aslında en büyük düşmanın olduğunu görürsün;...öyle kolay harcar ki değer verdiklerini ve o kadar kolay siler ki içine sinmiş vazgeçilmezlerini,
    utandırır insanı kendisinden, bir iğne deliğine girercesine
    KÜÇÜLÜRSÜN!

Küstahtır zaman, avuçlarının içerisinden akıp giderken alır ve götürür sana ait olanları habersizce, sonra dalga geçercesine önüne seriverir tüm çaldıklarını,
    uzatırsın elini yetişemezsin, "sen"likten çıkmıştır sana ait olanlar.
    Sen kendini sorumlu tutarsın tüm olan bitenden, zamanın günahını üzerine alırsın ve hafızanın yarattığı koskoca bir uçurumda yuvarlanır durursun.
    UNUTURSUN!
    Unutmak için yaşar, yaşamak için unutursun, şimdi zor gelir biliyorum, kürek kürek alınıp bir eleğe atılmış kum gibi
    SÜZÜLÜRSÜN!
    Önce çırpınırsın denizden yeni çıkmış oltanın ucundaki bir balık misali.
    Dudakların büzülür, iki kelimeyi bir araya getiremezsin, bu kadar mı kolaydır unutmak ve bu kadar kısa mı sürer vedalar?
    Ya korkunç bir rüya ya tozu fazla kaçmış bir şaka olsun istersin gerçek olduğunu bile bile...
    Tek o değildir unutan, sen de unutursun, şimdi zor gelir biliyorum, bir kasabın kancasına taktığı koyun gibi
    YÜZÜLÜRSÜN!
    Unutursun gülüm unutursun! Önce bir oyun havası bile acı bir hüzzam şarkısı gibi gelir kulağına, her söylenen söz bir küfür, her teselli bir tokat olur suratına vurulan!
    Ay Ağustos bile olsa, dışarıda kara kış vardır, fırtına ve kapkara bulutlar...
    Şimdi zor gelir biliyorum, titrersin iliklerine kadar, karların üzerine düşmüş minik bir serçe gibi
    ÜŞÜRSÜN!
    Gözlerin artık cep telefonunun ekranında odaklanmıyorsa, her çalan kapı ziline yüreğin hoplayarak koşmaktan vazgeçiyorsan, boş bir kağıdı karalayıp şiir yazma heveslerinden kopuyorsan sonun başlangıcındasındır ve ilk adımların olacaktır bunlar nankörlüğüne!!!
    Bilirim hiç bir teselli fayda etmez şu an sana, her söylenen söz sadece bir harf yığınıdır aslında.
    Unutursun, şimdi zor gelir biliyorum.
    Korkarsın kendi benliğinden, bir köşede iki büklüm olur
    BÜZÜLÜRSÜN!
    Her başlangıç bir sonu getirir beraberinde ve her son parçasıdır bir başlangıcın.
    Demiştim sana kolaydır unutmak, küçük bir esinti söker alır hayalini hafızandan.
    Vazgeçersin karşı koymaktan doğanın kuralına. Küstah olan zamanın aslında tesirini geç gösteren acı bir ilaç olduğunu anlarsın.
    Haydi şimdi sıra başka bir başlangıçta, bir kısır döngüdür bu, bir gölge oyunu, nasıl ki her başlangıç bir "son"a bağlıysa her son da bir başlangıcın önünde ki halkadır. Tesellilere ihtiyaç duymaz, cep telefonunu kapatır Ağustos`un bir yaz ayı olduğunu anlarsın.
    Alışırsın canım alışırsın, ne kadar kolay olduğunu unutmanın anlarsın; ve aslında bir hiç uğruna, boşuna boşuna akıttığın yaşlarınla yıkadığın yanaklarına acır,
    ÜZÜLÜRSÜN!
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu adamın yazıları kitapları çok güzel, anlatımı akıcılığı süper...teşekkürler..
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

Alıntı devhis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazgeçersin karşı koymaktan doğanın kuralına. Küstah olan zamanın aslında tesirini geç gösteren acı bir ilaç olduğunu anlarsın.
    Haydi şimdi sıra başka bir başlangıçta, bir kısır döngüdür bu, bir gölge oyunu, nasıl ki her başlangıç bir "son"a bağlıysa her son da bir başlangıcın önünde ki halkadır.
    cok guzelmis gercektende.. tesekkurler paylasim icin..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

birşey değil
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus