5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: bim'de Eski Sevgiliyi Görmek

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Talking •••((¯`» bim'de eski sevgiliyle karşılaşmak «´¯))•• •

Bim'e dogru yola çiktim. zaten iki adim ötesi bim. annemin terliklerini giyip çikayim lan dedim, kim iki saat simdi bagcik baglayacak. ama olgun bir erkek insanda egreti duran seylerin basinda anne terligi geliyormus canlar, ben bunu anladim.
    bim her zamanki gibi sakindi. klima çalisiyor ama sogutmuyordu. nasil bir klima lan bu diyerek incelemeye basladim. ama görevli beni balici sandi, çünkü ayaklarimda da acayip terlikler altimda çamasir suyu siçrayip da rengi atmis bir pijamayla pek de güzel bir gaspçi havasi veriyordum.

"abi bu klima üflemiyor galiba" dedim. ama cevap vermedi, isine döndü.

tam arkami dönüp gidecekken tanidik bir ses duydum. pek bir tanidik. sanki bir zamanlar kulagima "askim" ,"seni seviyorum" diyen bir ses. Yavasça arkami döndüm. Evet, eski sevgilimdi bu. bir zamanlar sevdigim kadindi. bir zamanlar elele tutusarak mal gibi gezdigimiz kadin. simdi nisanlisiyla bim'e gelmis alisveris yapiyordu. bir zamanlar asik oldugum kadindi bu.

evet bir zamanlar ugruna canimi verebilecegim kadindi bu.

ben saskinliktan elimdekileri yere düsürünce bunlar birden irkildi ve hemen arkasini döndü. ben, beni görmesinler diye hizlica asagiya egildim ama kahretsin bim'de raf diye bir sey yok ki. tansas olsa arkadaki adam seni göremez ama raf yerine kolilerde ürün sergileyen bim sayesinde saklanamadim.

peki size sorarim. siz arkanizi döndügünüzde, devekusu gibi saklandigini sanan ama ayaginda ufak numara anne terlikleriyle siçar gibi çömelmis ve çatali gözüken bir adam görseniz ne yaparsaniz? iste onlar da öyle yaptilar. bastilar kahkahayi. yavas ve gurur yikilmisça ayaga kalktim.

gözlerine baktim. bana bakti, mahzun bir bakis görmek isterdim ama alay ediyordu resmen. ayaklarima bakiyordu. anne terligi giymis, parmaklari ucundan çikmis bir ayak. buydum iste. sen bu adamla bir zamanlar çikmistin. simdiki sevgilin çok iyi giyinmis ama bir bak bakayim ona.
    bim'de bu siklik? sence de biraz samimiyetsiz degil mi? ben en azindan yakisiyorum buraya. içimden geldigi gibiyim.

böyle düsündüm ama sonra bosver dedim. adam kapmis kizi, ben de lavuk gibi pijamayla terlikle geziyorum. kim naapsin lan beni. "nasilsin görüsmeyeli?" dedim. "iyiyim" dedi. "ne güzel" dedim. "hihi" dedi.
    gittikçe gerginlesiyordu ortam. yeni sevgilisi killandi mi acaba diye baktim
    ama "nasil olsa bu lavuktan bir zarar gelmez" düsüncesi hasil oldugundan zerre umrunda degildim herifin. adam en ucuz kangal sucugu seçmekle mesguldu.

"niye böyle olduk biz?" der gibi baktim. "ne diyorsun?" der gibi bakti bana. "niye böyle olduk diyorum?" der gibi tekrar baktim. "ne diyorsun anlamiyorum" der gibi tekrar bakti bana. "neyse bosver" der gibi baktim. bosverdi alisverise devam etti. bir demeden.

gözyaslarimi saklayarak elimden düsürdüklerimi aldim ve kasaya gittim. bir de peçete aldim, gözyaslarimi silmek için. kasadaki görevli yine baliciymisim gibi bakti bana, "paran var mi" der gibi bakti bana, bana bakmasin artik kimse. al lan parani der gibi uzattim, para üstü beklemeden çiktim ama sonra hemen geri dönüp sahsiyetsizce aldim paranin üstünü. tam çikacakken fis almayi unuttugum aklima geldi. dönüp onu da aldim. kahretsin bir romantizm de yasayamadik be.

eve giderken serkan geldi yavasça yanima. tek dostum, yoldasim, üzgün oldugumu anlayabilen tek insan.

"abi bir sey diycem. pijamanin arkasinda delik var, baya bir büyük"

o günden beri evdeyim. bim'e de kapiciyi yolluyorum.

alıntı:ekşi sözlük-Peder Zickler
    Konu devhis tarafından (31-12-2009 Saat 05:52 AM ) değiştirilmiştir.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

valla basta sizin hikayeniz diye okudum.. vay be neler yasamis diye de geciriyordum bi ara icimden
    aslinda boyle uzucu olaylar bazen yikici olabiliyor ama o kadar guzel yazilmis ki, tam bir tatli komedi gibi geldi bana

guzeldi..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Karar Dönemi badee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

Bende devhisi bayan olarak biliyorum, meğerse anlattığı hikaye imiş

IDDQD
    Guest

Talking

Benim de forumlarda insanların yazılarını okurken, avatarlarından ve daha önce yazdıklarından çıkarttığım görünnüşlerini aklımda canlandırarak okumak gibi bir huyum var. Yani okurken, gözümün önünde tipler beliriveriyor. Sanki roman okuyormuşum gibi. Devhis bir ara kendisi olduğu sandığım bir resim koymuştu. Bim'deki eski sevgiliye kadar o vardı. "sevdigim kadin" deyince

Yazı için teşekkürler. Sabah göz ağrısı ile uyanmıştım. Şimdi gülmekten daha da arttı. Ama değdi

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bnmde insanları hep gözümde canlandırma huyum var okuduğum kitaptaki kahramanları da...evet bnde şaşırdım aynen okurken ama çok da sevdim..çok güldüm harika bi anlatım samimi bi alıntı olmuş
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....