3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Bilgisayarlar Uyuşturucudan Tehlikeli.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bilgisayarlar Uyuşturucudan Tehlikeli.

Bilgisayarla yatıp kalkan çocuk sayısın her geçen gün artıyor. Psikolog Özlem Nemli, Bu sorun uyuşturucudan daha tehlikeli bir boyuta doğru gidiyor dedi.

Özellikle çocuklar arasında giderek artan bilgisayar bağımlılığı korku yaratıyor. Bilgisayarla yatıp kalkan çocuk sayısın her geçen gün artıyor. Psikolog Özlem Nemli, Bu sorun uyuşturucudan daha tehlikeli bir boyuta doğru gidiyor dedi.

Son yıllarda yaygınlaşmasıyla birlikte insan hayatına giren bilgisayarın toplumun büyük bir kesimi tarafından amaç dışı kullanıldığını belirten İmperyal Hastanesi psikiyatri uzmanı Özlem Nemli “Daha az okuyan, daha az konuşan ve daha az sosyalleşen bir gençlik oluşmaya başladı. Bilgisayara bağımlısı çocuk sayısı gün ve gün artıyor.

Piyasadaki oyunların çoğu eğitici olmadığı gibi hiç bir zamanda bitmiyor. Oyunlar devamlı kendini yeniliyor ve level atlayarak devamlılık arz ediyor. Çocuklarımız bir tur daha diye bilgisayarım başından kalkmıyorlar. Bu bir istiladır, oyunların yasaklanması gerekmektedir. Geleceğimiz avuçlarımızın arasından kayıp gidiyor” dedi.

Bilgisayar Uyuşturucu Gibi

Bilgisayara bağımlılığının, uyuşturucu bağımlılığı gibi olduğunu söyleyen Psikolog Nemli,” Uyuşturucu müptelası, kriz esnasında kendinden geçiyor, çocuklarımız da bilgisayara oyunu almak için ya da oynamak için o derece kendinden geçiyor. Gece yarısı annesinin babasının odasına girerek bana bilgisayar oynatın diye ortalığı kaldıran bir nesil yetiştiriyoruz. Bu çok tehlikeli bir durum. Gençliğimize karşı yapılan bir istila. Oyun cd’leri bence yasaklanmalı. Çünkü ilerleyen yıllarda bu sorunla yüzleşmek durumuna geleceğiz,” dedi.

TAKA GAZETESİ
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi
    Yer
    Tekirdağ

Oyunlar duyguların kolay yaşanıldığı yerler oluyor , online bir oyunda bir eşya ya sahip olmak için 1 hafta uğraşan çocuk onu aldığında aşırı bir mutluluk duyuyor. Ama nasıl tatmin gerçek hayatta olmuyorsa ordada olmuyor. Bir sınır olmadığı için hırs asla bitmiyor. Buna kendini kaptıranlar ,saatlerini bunlarla geçiriyor. Kaybedilen zamanın yanında sosyal hayatta oluyor. Çocuklar oyunun sadece oyun olduğunu çoğu zaman kavrayamıyor ve gün içinde evde,okulda vb. sürekli aklından oyunla ilgili şeyler geçiyor. Buda belki odaklanması azaltıyor. Gerçi herkezin bildiği şeyler neden yazdım ki :S Nese işte zaman geçti. Yasaklanmalı mı? Tabiki hayır. Sigara yasak mı ki? Gerçi yasak olmaması yasak olmaması anlamına gelmiyor. Nese işte oyun olduğunu anlıyıcak bilince gelene kadar heryaştan kişi için güzel bir tutunak. Asosyaller genelde daha çok bağlanıyor dışarda bulamadığı sosyal hayatı ark. ları falan oyunda buluyor. Öff sanki biri yazdığımı okuyup bişey öğrencek :P nese iyi akşamlar.

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

baslik cok kiskirtici olmus.. uyusturucu kullansak daha mi iyi? dedirtiyor sanki ..ne kadar bilgisayarlar farkli problemlere yol acsa da.. basligi cok yanlis buldum
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...