5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bu yoksa psikosomatik bozukluk mu?

Lightbulb Bu yoksa psikosomatik bozukluk mu?

Arkadaşlar her kezin bilgine daynarak şu soruyu sizlere soruyorum...
    Şu an itibariyle 81 gündür ilaç içmiyorum.. ama ilaçların etkisi nedense hala üzerimden geçmedi..

Şuan ciddi bir sorunum var boğazlarımın içinde küçük şişlikler var, öksürüyorum, ishalim, midem ağrıyor, başım grip olmuşçasına sallanıyor..
    3 kere salık ocağı, 3 kere acil servis, 2 kerede KBB ye gittim en son KBB ye gittiğimde ''bizlik bir şey yok, (ağrı kesici yazdı) geçmezse üniversite hastanesine git'' dedi evet bazen kendi kendine ağrılarım tam olarak geçmesede diniyor bazen isede çok feci bir günlük aktivide yapmamı engelliyor.

Beynimin içinden sürekli boşalmalar, yanmalar, garip hisler duyuyorum aynı zamandada sağ tarafımma doğkunduğumda kafamın garip bir his hissediyorum ama sol tarafıma dokunduğumda normal bir insanın hissettiği hisleri hissediyorum. Yüzümün garip şekiller aldığını farkediyorum, durduk yere gözlerim yanıyor, kızarıyor acaba bunun nedeni PSİKOSOMATİK bir bozukluk olabilir mi? Çünkü ZELDOX, RİSPERDAL gibi gündüz aşırı uyuklama hali yapan bu antipsikotikler bile beni uyutmazken artık bu ilaçları aldığımda prospektüslerinde yazan bütün yan etkileri görmekteyim.

İmkanım olmadığı için özel bir psikiyatristide bırakmak zorunda kaldım. Eğer imkanım olsa MEMORİAL de tedavi görücem ama yok işte ve bu durum kendi kendine bir müddet sonra geçer mi?
    Ben soru sormam, Hesap sorarım!!

ÜMİT KÖTÜLÜKLERİN EN KÖTÜSÜDÜR, ÇÜNKÜ İŞKENCEYİ UZATIR.

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

hissettikleriniz belki ilacin etkisidir.. eger uzun zamandir (birkac senedir) ilac tedavisi gorduyseniz ve sonra birden biraktiysaniz yan etkileri daha uzun surebilir diye dusunuyorum.. tabi ilactan ilaca fark vardir, yuksek doz aldiysaniz sonra birden vucudunuza birkac mg'in girmemesi farkli etkiler yaratabilir.. bunun dusunmemin nedeni de "withdrawal effect" diye birsey vardir.. alkol ve uyusturucu kullananlarda cok gorunur, sonucta aldiginiz ilaclar zamanla sisteminize ayak uydurur ve daha sonra birden kesince sisteminiz bozulur komple.. 81 gun sonra bunlari gormeniz de sisteminizde artik o ilactan geriye kalan birsey olmamasi olabilir..

psikosomatik'den fazla ilaclari birakmanizdan kaynaklanan birseydir diye dusunuyorum, sonucta ishal vb sikayetlerden soz etmissiniz.. ama ayni zamanda biraktiginiz ilaci ne kadar kullandiginiz da onemli bence.. doktora gorundugunuzu yazmissiniz, psikolojik bir rahatsizlik olup olmayabilecegini sordunuzmu?
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

goffee
    Guest

bir beyin filmi çektirdinizmi?
    beyinde tümör vs olasılıgı geldi aklıma?
    panik yaptırmak istemiyorum ama çektrmemişseniz çektirin.

Karar Dönemi MRWBKR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İçmen gereken ilaçları bıraktığın için olmasın sakın tüm bunlar?
    YA SABIR

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlaçlarınızı birden bıraktığınız için olmuş olabilir. Bazı ilaçları birden bırakmak zararlıdır dozajını düşürerek yavaş yavaş bırakmak gerekir. Tekrar bir psikiyatriste danışmalısınız acilen. Diğer birimler size yardımcı olamazlar