Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Bipolarite ile ilgili yardım isteyenler

Selam westside,

ben de çok iyi olan eğitim ve kariyerim17-18 li yaşlardan sonra geriye düştü. İçe kapanmaya başladım.yaşam koşullarım çok kötü ve aileme bakma sorumluluğu yüklenmişti. Kara sevdaya düştüm. 22-23 yaşımda intihar denemeleri falan oldu. Askerliği yaptım. Galiba orada gizli ilaçta verdiler bana. Dalgınlıktan otobüs çarpıyordu. Neyse Askerden sonra yeni başlangıç yaptım. Çok sık seyahat eden bir işe girdim . Halen yollardayım. Ancak çok para elimden geçmesine rağmen hala borç içindeyim. Para yönetimi sıfır. Artı devamlı sömürülen kazık yiyen insan oldum. Geçenlerde karasevdaya tutulduğum kız tekrara aklıma geldi. normal olmadığını düşündüm. Google kara sevda falan yazıp şizofren miyim derken bipoları keşfettim. Gidip lityum ölçtürdüm 2 kere 0.2 m/L çıktı normali 0.6 dan başlıyormuş . neyse. şimdi sanrılar görüyorum filimlerde fikirlerimin kullanıldığını falan....Bir de mutlaka çok zengin olacağım gibi bir fuygu var içimde. Ankara soğuğundan sıcak şehirlere kaçıyorum hep. Şizofren miyim acaba diye düşünüyorum bu aralar. Diğer yandan acaba çocuklarımda birşey çıkar mı ? Anlayacağın bu hastalığın Allah belasını versin. Bayağı sıkıştım bu aralar.

Karar Dönemi

Alıntı timurbilgehan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam westside,

ben de çok iyi olan eğitim ve kariyerim17-18 li yaşlardan sonra geriye düştü. İçe kapanmaya başladım.yaşam koşullarım çok kötü ve aileme bakma sorumluluğu yüklenmişti. Kara sevdaya düştüm. 22-23 yaşımda intihar denemeleri falan oldu. Askerliği yaptım. Galiba orada gizli ilaçta verdiler bana. Dalgınlıktan otobüs çarpıyordu. Neyse Askerden sonra yeni başlangıç yaptım. Çok sık seyahat eden bir işe girdim . Halen yollardayım. Ancak çok para elimden geçmesine rağmen hala borç içindeyim. Para yönetimi sıfır. Artı devamlı sömürülen kazık yiyen insan oldum. Geçenlerde karasevdaya tutulduğum kız tekrara aklıma geldi. normal olmadığını düşündüm. Google kara sevda falan yazıp şizofren miyim derken bipoları keşfettim. Gidip lityum ölçtürdüm 2 kere 0.2 m/L çıktı normali 0.6 dan başlıyormuş . neyse. şimdi sanrılar görüyorum filimlerde fikirlerimin kullanıldığını falan....Bir de mutlaka çok zengin olacağım gibi bir fuygu var içimde. Ankara soğuğundan sıcak şehirlere kaçıyorum hep. Şizofren miyim acaba diye düşünüyorum bu aralar. Diğer yandan acaba çocuklarımda birşey çıkar mı ? Anlayacağın bu hastalığın Allah belasını versin. Bayağı sıkıştım bu aralar.
    Kendi kendine fazla düşünüp yiyip bitirmeden en hızlı şekilde nöropsikiyatra git bence

Karar Dönemi

Alıntı meltem_81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde 10 yıılık erkek arkadaşım bipo oda ilaç almayı reddedenlerden 3 yıl önce erenköy ruh ve sinir hastanesinde yattı iyileşip çıktı şuan yeniden ağır manide. kabullenemiyor hastalığını çok hafife alıyor düşünce gücüyle herşeyi altedebilceğine inanıyor Allah a güveniyorum diyor ve ilaçları atıyor... çok zeki aşırı derecede zeki bi insan ama çalışamıyor sosyal problemleri normal zamanlarda bile bitmiyor çok takıntılı hassas ve sinirli bu yüzden geçimsiz ve hiç bir işte uzun süre kalamıyor... onu çok sevdiğim halde bu yüzden evlenemiyoz bile... aynı zamanda kuzenimde bipo ama o düzenli ilaç alıyor kendine son derece dikkat ediyor uykusuz kalmıyor,fazla tuzlu gıdalardan kaçınıyor, alkol almıyor günde 2 lt su içiyor kısacası hastalığını çok iyi tanımış ve ona göre yaşam tarzını belirlemiş ikisini karşılaştırdığımda dağlar kadar fark var aralarındaa kuzenimin hayatındaa herşey yolunda ama sevgilim çok kötüü.. umarım onu hastaneye gitmeye ikna edebilirim bu ağır atağıda atlattığızaman kazasız belasız onunla konuşucam ya hastalığnı kabullenicek ilaçlarına sağlığına dikkat edicek gerekirse psikoterapi görecek yada ben artık onu tek başına bırakıcam başka çare bırakmadı bana... onun değimine göre evlenmiş olsaydık o atak yaşamaz herşey yolunda olurmuş.. sizce doğrumu bu? yalnızlıkmı onu hasta eden? aileside yok çünki yıllardık tek yaşıyor ama bende ona güvenip aile kuramıyorum çalışmıyor ve yetiştireceğimiz çocuklar konusunda endişeliyim offf offfffff ölüm sıkıntısı var içimde....
    Hastaneye yatırmalarına çok çok üzüldüm gerçekten, beni yatıramamışlardı.( Hastanedeki bazı doktor görünümlü tipler nedense hep yatırma taraftarı oluyorlar artık bir çıkarlarımı var yoksa mesleki bilgileri yetmiyorda onumu örtbas etmeye çalışıyorlar bilemiyorum ) Bence çok sevip çok çalışabileceği bir iş bulması lazım eğer ilaçları reddedecekse.Ama alkol falan kullanıyorsa onu engellemen lazım hiç kullanmamalı yoksa ne yaparsa yapsın hep çok kötü olucak. Ama bir şekilde ikna olup iyi bir doktora gidip verdiği ilaçları kullansa bunlara hiç gerek kalmaz tabi.

Bana kalırsa da yalnız bırakma onu, sevgi çok ayrı birşey inat edip yapabileceği halde birşeyleri yoluna koyamamaktan dolayı suçlu olması çok ayrı birşey. Elbette ikisinin arasındaki bağlantıyı kurmalı ama....... Hiç şüphen olmasıki bunların farkına varmadan önce onu ilk tanıyıp aşık olup sevdiğin insan halen onun içinde. Emin ol elinde olsa böyle bi hayat seçmezdi

Karar Dönemi MRWBKR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Westside konuşmuştuk seninle hatırlarsın.
    Nişanlım şu anda çok iyi çok şükür. Ama tabi ilaç içiyor.
    Bir de iş bulsa keyfimiz iyice gelecek de.
    YA SABIR

Cahillik Dönemi

merhaba bende bipolarım.Çok yeni olarak bir atak geçirdim.Söylediklerine tamamen katılıyorum.Tekrar atak geçirmekten korkuyorum.İlaçları düzenli kullanmıyorum ondan oluyor sanırım.Çok dr gittim.Her biri farklı ilaç verdi.Bir dr olmalı ama yok

Sayfa 2/2 İlkİlk 12