Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bipolar arkadaşlar

Karar Dönemi MRWBKR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bipolar arkadaşlar

Nişanlım bipolar. Bugün kan testi yapıldı ve lityum seviyesi az olduğu için sabah 2 öğlen 2 akşam 2 olmazk üzere 6 adet lithuril verdi doktor. Toplam 1800 mg yapıo bir günde. Bu normal mii? Bu dozda kullanan başka arkadaşlar var mı? Ve ayrıca bu ilaç halsizlik ve sersemlik yapıyor mu? Lütfen bilen bildiğini paylaşsın. Zira doktorumuza sürekli ulaşamıyoruz. Fikir olur benim için tecrübeleriniz.
    YA SABIR

Karar Dönemi meltem_81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı MRWBKR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nişanlım bipolar. Bugün kan testi yapıldı ve lityum seviyesi az olduğu için sabah 2 öğlen 2 akşam 2 olmazk üzere 6 adet lithuril verdi doktor. Toplam 1800 mg yapıo bir günde. Bu normal mii? Bu dozda kullanan başka arkadaşlar var mı? Ve ayrıca bu ilaç halsizlik ve sersemlik yapıyor mu? Lütfen bilen bildiğini paylaşsın. Zira doktorumuza sürekli ulaşamıyoruz. Fikir olur benim için tecrübeleriniz.
    lityum düzeyi hastanın kan seviyesine göre ayarlanıyor nişanlının kanında çok düşükmüş demekki yüksek doz kullanmış dr...arkdaşıma sabah1,öğlen1,akşam 2 olarak verilmişti... diğer psikotik ilaçlar kadar sersemleştirmiyormuş lithuril. ama halsizlik olabilior ağız kuruması,çok sık tuvalete gitme,kilo alma gibi yan etkileri oluyormuş.nişanlınız tuzlu gıdalardan kaçınmalı bazı kuruyemişler,turşu,cips vs. gibi besinler tüketmemeli...

KENDİ OMUZUNA TIRMAN... BAŞKA NASIL YÜKSELEBİLİRSİN Kİ...

Karar Dönemi biçare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tam 2 sene lityum eksikliği tedavisi gördüm.düzenli ilaç kullanımı ve doktor kontrolü ile lityum seviyem yükseldi.uzun yıllar çocuğum olmuyordu ve beklemediğim bir anda hamile kaldığımı öğrendim.şimdi tedavime aravermek zorunda kaldım ama doğumdan sonra ilk işim tedavime devam etmek.aslında eski şikayetlerim yok ama ben genede bi kan değerimi ölçtürmek istiyorum.nişanlınızı bu dönemde yanlız bırakmamalı hatta ilginizi sürekli belli etmelisiniz.

Alıntı biçare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam 2 sene lityum eksikliği tedavisi gördüm.düzenli ilaç kullanımı ve doktor kontrolü ile lityum seviyem yükseldi.uzun yıllar çocuğum olmuyordu ve beklemediğim bir anda hamile kaldığımı öğrendim.şimdi tedavime aravermek zorunda kaldım ama doğumdan sonra ilk işim tedavime devam etmek.aslında eski şikayetlerim yok ama ben genede bi kan değerimi ölçtürmek istiyorum.nişanlınızı bu dönemde yanlız bırakmamalı hatta ilginizi sürekli belli etmelisiniz.
    5 aylık tedavi süreci sonrasında şu anda iyi kendisi. Ama lityum hala düşük.
    YA SABIR

sabırlı olmanız gerekli.çünkü benim değerim 1 senenin sonunda yükseldi.yanlız sadece ilaçlarla değilde yediğinede dikkat ederse lityum değeri yükselir.ben internetten araştırmıştım yeşil sebzelerden de takviye alınabilir.özelliklede brokoli-roka ben bunları sevmediğim için yiyemedim.keşke doğal yollardan alabilsek eksikliğimizide ilaçlara gerek kalmasa.ben bu ilaç yüzünden tam 12 kilo aldım.

Bildiğim kadarıyla normali 0,6 olmalı. Bizim az kaldı 0,6 ya
    YA SABIR

aslında benim en son 0,7 olmuştu.ondan sonrada yaptıramadım zaten.ama kendimi sonderece iyi hissediyordum.tabi sadece ben değil etrafımda olan her kez çok memnunde bu durumumdan.

Karar Dönemi

Herkese merhaba,
    forumu yeni gördüm ve hemen üye oldum pek mutluyum burada paylaşım sağlayabileceğimizden. Çünkü bipolarlar bi acaipler, mani dönemleri saolsun öyle pişmanlıklar, kırgınlıklar, kızgınlıkar var ki; bunları farklı insanlarla paylaşmak, heleki aynı sıkıntıları çeken insanlar paylaşmak çok keyifli. şimdiden teşekkür ederim.
    size biraz bahsedeyim istiyorum...

ben 16 senelik bipolar bir babanın bipolar kızıyım
    son 1 aydır tedavi başladı, yeni nesil ilaçlar arasında olan pinrali kullanıyorum. şimdilik iyi gidiyor ama günlük 200 lük yetmiyor ve doktor zamanla fazlalaştırıcaz dedi..
    görecez nasıl birşey olacam. doktorun demesine göre 8-10 sene önce başlamam gerekirmiş tedaviye. ama gittiğim doktorların hiçbiri anlamadı. buradaki tüm arkadaşlar gibi ben de aynı sıkıntıları çekiyorum, asosyallik, özellikle geçmişe dair korku, pişmanlıklar, paranoyalar, asabiyet, hızlı konuşma dinlememek vsvs... eşimin anlayışlı olması bana çok huzur veriyor...

şimdi sorulara geleyim;
    1- geçmişte mani döneminde yapmış olduğunuz uçarılıkların pişmanlıklarını ve korkularını nasıl aşıyorsunuz. nasıl telkinlerde bulunuyorsunuz
    2-kitlendiğiniz zaman (korkulara sarıldığınız zaman nasıl bir yol izliyorsunuz?)

şimdiden teşekkürler

Karar Dönemi

- geçmişte mani döneminde yapmış olduğunuz uçarılıkların pişmanlıklarını ve korkularını nasıl aşıyorsunuz. nasıl telkinlerde bulunuyorsunuz
    2-kitlendiğiniz zaman (korkulara sarıldığınız zaman nasıl bir yol izliyorsunuz?)

düşünmemeye çalışıyorum
    uyuyorum

Karar Dönemi

Alıntı bip bip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    - geçmişte mani döneminde yapmış olduğunuz uçarılıkların pişmanlıklarını ve korkularını nasıl aşıyorsunuz. nasıl telkinlerde bulunuyorsunuz

düşünmemeye çalışıyorum
    uyuyorum
    sizde de oluyor mu sıklıkla?
    artık kafamın içini tamamen çıkarsınlar istiyorum ne huzurum kaldı ne aklım... bazenm diyorum ki yatayım hastaneye daha dingin olurum. ama o da çare değilki evliyim kocamı seviyorum uzak kalmak istemiyorum...
    ama bunun bir çaresi olmalı!

uyumak ve düşünmemeye çalışmak yeterli oluyor mu? sonuçta uyumak da depresyona iter?

Sayfa 1/3 123 SonSon