7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Oğlumuzdaki dikkat eksikliği ve algılama sorunu (WISC_R Testi)

Karar Dönemi

Standart Oğlumuzdaki dikkat eksikliği ve algılama sorunu (WISC_R Testi)

Merhaba arkadaşlar, oğlumuz bu yıl yeni okula başladı ve sorunlarda ortaya çıkmaya başladı. Okulun ilk günlerinde aklı hala bilgisayarda ve oyunda olduğundan derslerinde geri kalmaya başladı, sınıfta diğer arkadaşlarından geri kalıyordu devamlı, biz ne dersek diyelim aklı daima başka yerlerde oluyor, bizi dinlemiyordu. Neyseki şu anda çabalarımızla durumu düzelti ve sınıfın iyileri arasına girdi. Öğretmeninin uyarısı üzerine Ankara' da özel bir kliniğe götürmeye başladık, ilk başlarda algılama eksikliği ve dikkat eksikliği gözlemlendiği söylendi ve Zeka testinin yapılması gerektiği söylenince Ailecek çok üzüldük, çünki oğlumuz hiç böyle değildi, 2 yaşında tüm araba markalarını bilen, görünce isimlerini söyleyen, rakamları yine 2 yaşında öğrenen bir çocuk nasıl bu duruma düştüğüne anlam veremedik , dün WISC-R kodlu test uygulandı oğlumuza, bugün sonuçları çıktı.
    Sonuç; Sosyal Zekası çok yüksek, doğum zekası normalin üstü. Çok şükür sonuçlar iyi çıkmıştı ama yi,ne sorun varmış, İkisi arasındaki uçurumdan dolayı çocukta dikkat eksikliği oluşmakta olduğu söylendi, acilen uzman bir psikologdan yardım alınması gerektiği söylendi. Ne yapmamız gerekiyor, bu konuda bilgisi olan ve uzman arkadaşlar yardımcı olursalar çok sevinirim. Saygılar..
    Konu goqhan tarafından (02-12-2009 Saat 11:15 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

Alıntı goqhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, oğlumuz bu yıl yeni okula başladı ve sorunlarda ortaya çıkmaya başladı. Okulun ilk günlerinde aklı hala bilgisayarda ve oyunda olduğundan derslerinde geri kalmaya başladı, sınıfta diğer arkadaşlarından geri kalıyordu devamlı, biz ne dersek diyelim aklı daima başka yerlerde oluyor, bizi dinlemiyordu. Neyseki şu anda çabalarımızla durumu düzelti ve sınıfın iyileri arasına girdi. Öğretmeninin uyarısı üzerine Ankara' da özel bir kliniğe götürmeye başladık, ilk başlarda algılama eksikliği ve dikkat eksikliği gözlemlendiği söylendi ve Zeka testinin yapılması gerektiği söylenince Ailecek çok üzüldük, çünki oğlumuz hiç böyle değildi, 2 yaşında tüm araba markalarını bilen, görünce isimlerini söyleyen, rakamları yine 2 yaşında öğrenen bir çocuk nasıl bu duruma düştüğüne anlam veremedik , dün WISC-R kodlu test uygulandı oğlumuza, bugün sonuçları çıktı.
    Sonuç; Sosyal Zekası çok yüksek, doğum zekası normalin üstü. Çok şükür sonuçlar iyi çıkmıştı ama yi,ne sorun varmış, İkisi arasındaki uçurumdan dolayı çocukta dikkat eksikliği oluşmakta olduğu söylendi, acilen uzman bir psikologdan yardım alınması gerektiği söylendi. Ne yapmamız gerekiyor, bu konuda bilgisi olan ve uzman arkadaşlar yardımcı olursalar çok sevinirim. Saygılar..

dusuk zeka gibi bir sorunun yaninda, dikkat eksikligi cok fazla onemli bir sorun degil diye dusunuyorum.. tabiki hicbir onlem almaya gerek yok demiyorum ama fazla panik yapmissiniz gibi hissettim.. yapmaniz gerek seyi zaten uzman da soylemis, en iyisi bir psikologa danismak ve uygun terapiyi secip baslamak.. daha once boyle bir ortamda bulunmustum, bir psikolog ile beraber dikkat eksikligi olan cocuklarla calismistim.. tabiki asiri derecede olursa is daha zorlasir, ozellikle hiperaktivite gibi bir problem eklenirse.. ama siz de evde cocugunuzla ilgilenebilrsiniz.. merakini arttirmak icin farkli yontemler kullanip bir odev'i daha zevkli ve ilgi cekici bir hale getirebilirsiniz.. zaten boyle bir oneriyi psikologdan da duyucaginizi dusunuyorum..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

dertliigenç
    Guest

bazıları yine psikolğa git demiş...size soruyom eskiden psikologmu vardı.çoçuğu kendi haline bırakın.rahat bırakın karışmayın dikkat eksikliği nedirki herkeste varr zamanla geçer.çoçuğu oraya buraya götürmeyin hasta değilse bile hasta olur...

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı goqhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna sahip çocukların çoğunlukla zekası normal ve normalin üstüdür. Çocukluk döneminde görülür ergenliğe doğru azalır ve kaybolur. WISC-R ı hangi sebeple yapmışlar anlayamadım ama bir sebebi vardır muhakkak Endişelerinizi anlayabiliyorum ancak bu durum sizi korkutmasın çözüm yolu var. Dilerseniz sizi bir çocuk ve ergen psikiyatrisine yönlendirebilirim.

goffee
    Guest

Alıntı dertliigenç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazıları yine psikolğa git demiş...size soruyom eskiden psikologmu vardı.çoçuğu kendi haline bırakın.rahat bırakın karışmayın dikkat eksikliği nedirki herkeste varr zamanla geçer.çoçuğu oraya buraya götürmeyin hasta değilse bile hasta olur...

bazı hastalıklar sırf yanlış fikirlerle eğitildiğimiz ve bu yanlış egitimden dolayı yanlış düşüncelere kapıldıgımız için doğar.
    sadece düşüncelerimizi değiştirince kendiliğinden düzelir.
    bunun içinde bazen sadece birkaçdakika yada birçok seans yani duruma göre konuşmak yeterlidir.
    ancak bazı hastalıklar mutlak doktor ve ilaç gereklidir.
    doktorun sözünü dinlesinler gerekli yere götürsünler.
    eger ilaç gerekmiyorsa zaten doktor ilaç vermez sadece sorunu anlamak için sorular sorar birkaç konuşma yapar yollar.
    korkma bu kadar.

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dertliigenç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet eskide yoktu (varsada konuşulmazdı) durumun vahimiyetinin farkındamısınız?? Ne kadar travmatize olmuş bir nesil yetişmiş meğer. Toplumun bütününü düşünün bir de ben düşünmek bile istemiyorum. Bu nesilden acaba kaç kişi şimdi yetişkinlik döneminde yardım alıyor kimbilir. Farkındalığımız ne kadar az malesef.

Karar Dönemi MRWBKR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eskiden psikolog mu vardı diosun, psikoloji sitesinde derdine derman arıyosun. Ah be arkadaşım bırakın bu zihniyeti.
    YA SABIR