Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: tırnak yeme

Karar Dönemi
    Yer
    Turkey

Alıntı noname140286 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok kolay oluyo
    saçmalamalar....

Karar Dönemi
    Yer
    türkiye

Alıntı devhis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayağını ağzına nasıl sokuyorsun?
    super ya. çok komiksin devhis.
    •♪♫☼¶♠♣♥♦→↓↨↑←∟↔►▲▼◄øØ¿®¬◘◙½¼¡░▒▓│┤©╣║╗╝¥┐└┴┬├─┼╚Ì ╩╦╠═╬¤ºª┘▬┌█▄▀µ¯±¾§÷¹²³■

yani şimdi sorunu bırakıp benim ayağımı nasıl ağzıma soktuğumumu tartışıyoruz. evet bu gerçekten çok saçma.

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok kolay oluyo
    şimdi ne desem,yapma desem,hastalık kaparsın desem ay ben birşey diyemeyeceğim.geçmiş olsun sizede.
    yani şimdi sorunu bırakıp benim ayağımı nasıl ağzıma soktuğumumu tartışıyoruz. evet bu gerçekten çok saçma.
    sorunun içinde sorun görünce insan ister istemez soruyor.
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

IDDQD
    Guest

yok canım, o kadar da merak ettiklerini zannetmiyorum. Ama forumda, bu huya geçmişte sahip olan ve kurtulabilen birisi varsa, nasıl kurtulduğunu öğrenmek istiyorum. Çünkü tırnak makasının çözüm olmadığını çok iyi biliyorum. Bazen o kadar dibinden kesiyorum ki parmaklarımı kullanamayorum. Klavyeye bastıkça, bir nesneyi kavradıkça sızlyorlar. Bir de iş tırnakların tükenmesiyle de bitmiyor maalesef. Tırnak kenarlarındaki etler de paramparça.
    Tırnak yiyenleri ayıplayan eleman da kendi cahilliğini ayıplasın. Bunun kötü olduğunun ben de farkındayım ama engel olamıyorum. Ama kendisine de hak vermek lazım; psikolojik sorunu olmayan insanlar, olanı anlayamaz. Belki de zevk için takılıyordur bu forumda, onca sosyal forum varken.

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ataferda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 yaşında bir oğlum var.Yaklaşık 3 yıldır tırnaklarını yemekte.El ve ayak tırnakları dışında etlerinide yiyor.Çocuk psi. risperdal başladı fakat ilacı çocukla 20 dakikalık bir görüşme yaparak yazmış olması beni tatmin etmedi...ltf yardımcı olun....
    Merhaba,

Öncelikle psikiyatriye mi yoksa çocuk ve ergen psikiyatriye mi gittiğinizi belirtirtmemişsiniz. Gitmediyseniz çocuk ve ergen psikiyatrisine gitmenizi öneririm.Tanısı ne konulmuş olursa olsun sadece ilaç tedavisi yeterli gelmez, terapisinede devam etmelidir. Bu davranışı yapmasının bir çok nedeni olabilir, öncelikle bunların belirlenip ortaya konması gerekir.

Karar Dönemi e_melis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mrblar psikologa götürmek yapacağınız en akıllıca fikir olmuş fakat o ilacı kullanmaktan çekiniyorsanız kendinizde çocuğunuza yardımcı olabilirsiniz örneğin bu tırnak yemesini önlemek için acı oje dedikleri bir ürün var şeffaf renkte onu çocuğunuzun ellerine sürebilirsiniz böylece ağzına götürdüğünde o kötü tad bunu bırakmasını sağlayabilir yada çocuğunuzla uygun birşekilde konuşup ne biliyim arkadaşlarından etrafından örnekler vererek yada çok sevdiği birşeyi elinden alırım gibi cezalandırma yöntemlerine başvurmanızda bir fayda olabilir

Sayfa 2/2 İlkİlk 12