5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Hayatim cöktü,, Bilmiyorum nasil yapacagim

Karar Dönemi

Standart Hayatim cöktü,, Bilmiyorum nasil yapacagim

Arkadaslar ne yapacagim bilmiyorum.. ben almanya`da calisan evli bir adamim.. ayni zamanda 2`tane oglum var.. biri iki bucuk yasinda, biri alti aylik.. Bugün isten eve geldigimde, postayi acip baktim, ve bir mektup isyerinden, actim baktim, benim cikicsmi göndermisler... Sanki bir anda agactan düsmüs gibi merdivene oturdum basladim kara kara düsünmeye.. Sanki hayatim yikildi bir anda... Ne yapacagimi bilemedim,, ufak yavrularim geldi aklima... Eve girdim hanima söyledim oda cok üzüldü,... ondan sonra evden ciktim, dedim biraz kafami toparlim gezim... malesef o gezintiyi yapmayip evimde dursaydim, hayatimin o hatasini yapmazdim,, diye düsünüyorum.. Gezinti yaparken kumarhanenin önünden gectim,, ve dedim biraz oyun oynarsam belki kafami dagitirim, bu is zaman gecirme derken, elimdeki paranin hepsini otomatiklere attim,, sonra zararimi cikartmam lasim dedim, bankaya gittim.. para cektim ama malesef parami cikartamadim, ve elimdekini tekrar attim, zarar büyüyünce tekrar bankaya gittim... onuda attim..
    Parami cikartamadim bu bütün gün böyle sürdü... Hesabima baktim tam 5000 euro atmisim,, Oturdum agladim, elde avucta bisey yok, bu parayida bankadan borc cekmisim... Kira param hersey gitti, isyerinden darbe yedim, Yasim 28 intihari bile düsündüm... Hayatimin hatasini yaptigimi biliyorum... ama malesef simdi farkina vardim,, kafa dagitmayla ciktim yola.. Cocuklarimin RISKINI evimin gecimi herseye bir anda yiktim... Bilyorum care yok ama,, benim yerime olsaydiniz su andan itibaren ne yapardiniz... Allah Rizasi icin söyleyin,, Aklimada su an internette care aramaktan baska birseyde gelmedi... Simdiden hepinize Tesekkür ediyorum

Karar Dönemi opinionn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhabalar

İnsanların bir anlık hırsları büyük felaketlere yol açabiliyor. Lakin hatasını anlayıp o yolda temiz bir adım atmakta güzel. Herşeyin sonu yok. keşke o paraları vermeseydınız dicem ama ne gelir elden giden gitmiş. Bu saatten sonra bir iş bulmanız sizin için en güzeli. Sonra borcunuzuda zamanla kaparsınız. Birazda dişinizi sıkmanız lazım. O olayada hayatınızın dönem doktası olarak bakın,ondan öncesi ve sonrası diye. İntihar etmeniz kesinkle yanlış. Daha büyük acılara yol açmayın,arkanızda 2 cocugunuzu yetim mi bırakacaksınız?

Bu işte sizden daha kötüleri var,evini,arabasını herşeyi kaybedenleride düşünün. belki teselli etmez ama şükredersiniz..
    Ayrılıklar ayrıntıları incitir..
    Yüreğimin dili kalemim oldu.

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Bende almanyada yasiyorum,ve is haklarini cok iyi bilirim cünki bir ara sendikada calistim.
    iscinin cikisverilmesi icin ilk uyari gelir ve sonradan tam kesin cikisi gelir,tabi bu mektuplan olur ancak Einschreiben le imza atilmasi gerekir (türkcesini bilmedigim icin)bunun sonrada is mahkemesinide yarari vardir.
    simdi is cikisinin nedenini bilmedigim icin ,normalde böyle.
    Bazi isci hemende isten atilabilinir,mesela Dr.raporu olmadan 3 gün ise gitmezse..veya isten herhangi birsey götürürse sahitlerde varsa tabii,
    bunlarda ani cikis sebebi olur.
    Ben burda almanyada cok duydum ve gördüm,Kumar cok kötü birsey,cok yuva yikmistir..sonunda adam parkta agca asmistir kendini ,borclar yüzünden.
    hic degermi kafayi dagitmak icin bir bagimliliga girmek,ve bütün hayatini ayaginin altina almak..arkadasim yol yakinken geri dön,ve birak su kumari..gül gibi ailen var ..düsün sensiz ne hale düsecekler.
    sen canina kiyarsan,senin yapmis oldugun borclari ne yaziki esine üstelenecek..o nasil bu isin icinden cikicak..birde onu düsün ..sana sürekli isyan edicek.
    benim is arkadasim vardi,onun esi borclar yüzünden öldürüldü..esi cok severdi onu hayatdayken,ama öldükten sonra kahroldu öldügünden degil borclar yüzünden ve 3 cocoklan kaldi,
    simdi gece gündüz borclari ödemek icin calisiyor..ve 10 yas birden yaslandi o güzelim kadin

Karar Dönemi fcorak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

--------------------------------------------------------------------------------

Bu kumar olayı babamdada var 23 yaşındayım ve şimdiye kadar normal bi araba alacak param olabilirdi.Ama hepsini babama verdim sırf evde huzursuzluk olmasın annem üzülmesin diye.Sürekli bir işi yok..Kirayı ve giderleri annemle beraber karşılıyoruz ne zamana kadar böyle gider bilmiyorum.Önemli olan bi yerlerden dönebilmek sıkı sarılın hayata yeniden başlayın.Bende babama verdiğim paraları yeniden biriktirmeye başladım.İçimdeki kırgınlık geçmeyecek.En azından çocuklarınız bi burukluk hissetmesin çok minikler daha.Yeniden başlayın sıkıntılar olacak fakat sonrasında herşey düzelecek

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Bir hatadır yaptınız her insanın başına gelebilir bunlar, bir zayıf anınızda bu tuzağa düştünüz, çok büyük kaybınızda yok kumarda karısını verebilecek kadar düşen insanlar biliyoruz. Bu size 5000 euroluk bir ders olsun.
    Almanyada işsiz kalacağınızıda sanmıyorum birşekilde bunun üzerinden geliceksinizdir. İntihar edipte kendini kurtarmayı aklından bile geçirme sana güvenipte seninle evlenen eşin ve bakabiliriz diye dünyaya getirdiğiniz çocuklarınız varken bunu yapamazsınız.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.