7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Mutsuzum, çook.

Cahillik Dönemi goodnews - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Mutsuzum, çook.

Uzun süredir çok iyiydim. Bütün sorunlarımı aşmış sayılırdım..
    1 haftadır üzerimde aşırı derecede karamsarlık, mutsuzluk var.. Görünüşte hiç bir sebep yok. Gayet mutluyum okulumdan, sınıfımdan..Ama ben durduk yere huzursuzlanıyorum. En azından neden oldugunu bilmiyorum. Ansızın aglamak geliyor icimden. Gözlerimden yaşlar süzülüyor tane tane. Sebebini inanın bilemiyorum. Tek bildiğim 'şu an'la değil sorunum. Ya geçmişte ya gelecekteyim... Zihnimden görüntüler geçiyor ama secemiyorum. Film şeridi gibi akıp gidiyor yaşadıklarım..

Okuldayken daha iyiyim. Ama akşam olunca cok kötü oluyorum. Hep karamsarlık huzursuzluk var icimde. Korkuyorum. Eskiden zevk veren şeyler artık mutlu etmiyor. Boğaziçi Psikoloji -ki en büyük hedefim- okumak düsüncesi bile eskisi kadar gülümsetmiyor beni =/ Eski arkadaşlarımdan uzaklaştım. Kimseyle bir şey paylaşmak istemiyorum. Sadece gülüp egleniyorum arkadaslarımla. Özel bir şeyler paylaşmak icimden gelmiyor!

Çokta çelişkiler yaşıyorum. Mesela yanımda arkadaslarım olsun istiyorum ama sonra vazgeciyorum. Zor geliyor dert yakınmak artık. Ama ben böyle biri değildim. Ve çok ciddi değişimler başladı bende. Hatta hastalıklı oldugumu bile düsünmeye basladım Hatta bugun 2 kere okuldayken 2-3dk süreyle ellerimi hissedemedim. Okulda yazı yazıyorduk ve ansızın kalem ellerimden kaydı. Yazı yazamadım. Ama titreme var mı diye özellikle baktım yoktu.. Garip bi sekilde ellerim güc kaybetti..

Dikkatimi toplayamıyorum. Önceden böyle zamanlarda başka şeylerle uğraşır kafa dağıtırdım. Ama simdi kafamı toplayamıyorum.

Müzik dinlemeye başlıyorum ve sözleri secemiyorum. Zihnimde çalan orkestradan gelen anlamlı-anlamsız nagmeleri susturmaya çalışıyorum, başaramıyorum...

Mutsuzum, çoook.
    Konu goodnews tarafından (20-10-2009 Saat 10:20 PM ) değiştirilmiştir.
    Hadi topla yüzünü prenses
    Üzülme katla hüznünü
    Kaldır çekmecene bir yerlere sakla
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Siyahi
    Guest

goodnews Allah yureğine huzur versin..

beynelminel bir yorum olacak affola. okumak istediğin bölümü fazlası ile benimsemen ve hedefine ulaşma adına öncelikle hedefinin içinde bulunma kaidesini ileri derece yaşamandan kaynaklanıyor olabilir. bu yaşadıkların. Hipokondriyazis süreci yaşıyor olabilirsin.

Şükür bende hiç bir rahatsızlık olmamasına rağmen psikolojiye olan merakımdan dolayı psikoloji forumlarına sıkça girdikten sonra diğer hastaların belirtilerini taşıyan kişilerden örnek nüansları gördükten sonra acaba benimde bu tür sorunlarım varmı gibi yoğun irdelemeden dolayı bir iki şüphe oluştu sonra tamamen attım kafamdan..

Acabaların yoğunlaşmasından kaynaklanan dürtüleri sorguladınmı? tafsiyem sorgularmısın.

Saygılar..

Bilmiyorum ki.. Olabilir aslında.. Gelecek korkusu :/ Ne dersen onu kabullenecek durumdayım sanki.. Sağlıklı düşünemiyorum. Evet cok hırslandım bu yıl. Odamda Boğaziçi ve İstanbul resimleri var. Hatta bir resmin altına ''I'll be there 2012'' [2012'de orada olacagım] falan yazdım..

Karışık duygularım..
    Üzülme katla hüznünü
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Geçmiş olsun kardeşim, arkadaşlarınla olan sorunların düzeldimi, sınıf değişeceğini söylüyordun, yine arkadaşlarının hareketleri yüzündenmi sıkılıyorsun, belki bundan sebep hep stres altında yaşayıp mutsuz oluyorsun.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Alıntı platoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim, arkadaşlarınla olan sorunların düzeldimi, sınıf değişeceğini söylüyordun, yine arkadaşlarının hareketleri yüzündenmi sıkılıyorsun, belki bundan sebep hep stres altında yaşayıp mutsuz oluyorsun.
    Hayır tam tersine. Yeni sınıf arkadaşlarımı oldukca seviyorum. Hic biriyle sorunum yok. Zaten okulda daha iyi gibiyim. Onlarla gülüp eğlenirken unutuyorum bunları kısmende olsa. Ama eve gelince başlıyor her şey =/ sorunum yalnız kalmamda değil.. Yalnız kalmaktan da memnunum. Ama yalnız kalınca içimdeki ses daha fazla konuşuyor ve sinir oluyorum
    Üzülme katla hüznünü
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

zor bir durum.. arada fazla derslere kafa yorunca basarmam lazim yuksek lisans yapmam icin puanim tutmasi lazim diye kendimi yerken buna benzer bir durumda buluyorum kendimi.. buarada bende psikoloji okuyorum ve Siyahi arkadasimizin yorumuna katiliyorum, bunu daha once psikoloji hocamdan da duymustum.. okuldaki ogrendiklerimiz semptomlari bazen kendimizde arayabiliyoruz.. ama sanirim bos bir zaman bulup dusunmeniz lazim sizi gercekten rahatsiz eden sey nedir diye. gerekirse kalem kagit alin biseyler karalayin.. hayatinizda eksikligini hissediginiz seyleri dusunun.. korkularinizi yazin.. ancak bu sekilde bu duygulardan arinicaginizi dusunuyorum.. skintilarin uzerine gitmek kotu olacak ama baska careniz de yok, sonucta bilmediginizi birseyi nasil duzeltebilirsinizki, neyle savasicaginizi bilmeniz gerek ona gore de kendinizi koruyacaksiniz..
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Ergenlik ve öğrenciliğin olası sorunlarıdır belkide. Bir doktora anlatsan bunları durumuna teşhis koyup seni yönlendirirdi.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.