Sayfa 3/3 İlkİlk 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: artık kabul ediyorum.ben bipolarım.

Karar Dönemi ruşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir

Alıntı aktif35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tşkler arkadaşım.ilaç değişmlerini bildirirsen çok sevinirim.ilaçları düzgün şekilde kullandığımız sürece bu savaştan galip çıkacağız.bunu tüm kalbimle inanıyorum.facebook ismim akın aksu yazarsan sevinirim.
    selam facebookda ne kadar çok akın aksu olduğunu hiç farketmişmiydin)kesinlikle bu savaştan yüzümüzün akıyla çıkıcaz.başka yolu yok.hayat güzel ve onu kaçırmaya niyetim yok

Yer
    izmir

merhaba arkadaşlar hem bir eczacı hemde bir bipolar olarak elimden geldiğince ilaçlar hakkında bilgi vermek istiyorum.bizim sorunumuz uçlarda yaşamak olduğu için doktora gittiğimiz andaki durumumuz ilaç seçiminde büyük etken oluşturuyor.mani döneminde duygu durum bozukluğunu düzelten ilaçlar kullanmamız gerekiyor.bu durumda tek bir ilaç yerine genelde kombine tedavi uygulanıyor.yani antipsikotik ilaçlar(ketiapin,risperidon,olanzapin en çok kullanılan etken maddeler) ile birlikte bazı epilepsi ilaçları (depakin,lamictal,tegretol ) reçete ediliyor.bu epilepsi ilaçlarının duygu durum bozukluğunda da kullanımı son yıllarda keşfedildi.bu ilaçlar bizi mani döneminde nötralize etmeye yarıyor.her insan için doz farklıdır.önemli olan vücudun ilaca karşı gösterdiği tepkidir.
    depresyon döneminde ise bunlara antidepresanlarda eklenir.önemli olan antidepresan kullanımında doktor kontrollerine titizlikle uyulmasıdır.çünkü antidepresanın gereğinden uzun süre kullanımı bu seferde bizi mani dönemine çıkarır.
    ilaç dozları ayarlanırken dozun yüksekliği veya düşüklüğü hastalığın şiddetinden çok vücudun ilaca karşı gösterdiği tepkiye bağlıdır.yani yarışma yapmamıza gerek yok)
    ayrıca bence doktor seçimide tedaviyi etkiliyor.ben 8 yıl önce depresyon döneminde(ki o zaman bipolar olduğumu bilmiyordum)gittiğim doktora hiç güvenememiştim.o yüzden bipolar teşhisini yanlış bulup tedaviyi yarıda bıraktım.8 yılım böylece boşu boşuna bol hatalarla ve kayıplarla geçti.önemli olan birçok doktora gitmek değil güvendiğiniz 1 doktora gidip onun her söylediğini yapmak.
    arkadaşlar hastalığı kabullenmek bence tedavinin yarısı,diğer yarısı ise ilaçlar.ikisinide tam uygularsak normal insan olmayı başarıcağımıza inanıyorum.hepimize sağlıklı huzurlu güzel günler diliyorum

paradox
    Guest

Sevgili Rusen..Bir eczaci olarak sizin fikirlerinize cok ihtiyacimiz olucaktir.Pek cok uyemiz ilaclar konusunda fikirler sormakta, tavsilerimizi istemekte.Siz bir eczaci olarak profosyonel bir yaklasimda buluna bilir ve yardimci ola bilirsiniz bu konuda bizlere....
    Benim de size bir sorum olucak;Sizinde bildiginiz uzre sanax kaygi bozuklugunda antidepresanlarla kombine bir sekilde kulanilan etkili bir ilac.Fakat nedendir bilinmez Turk doktorlar sanax konusunda ve bu ilaci kulananlar hakkinda inanilmaz bir onyargiya sahip.Sanax benzeri ilaclari recete ederken hic bir sorun yok.Aninda yaziyorlar bol miktarda recetelere.Fakat is sanax'a gelince uyusturucu bagimlisi muamelesi goruyorsunuz..Sizin bu konuda ki fikirlerinizi almak isterim.

Yer
    izmir

Alıntı paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Rusen..Bir eczaci olarak sizin fikirlerinize cok ihtiyacimiz olucaktir.Pek cok uyemiz ilaclar konusunda fikirler sormakta, tavsilerimizi istemekte.Siz bir eczaci olarak profosyonel bir yaklasimda buluna bilir ve yardimci ola bilirsiniz bu konuda bizlere....
    Benim de size bir sorum olucak;Sizinde bildiginiz uzre sanax kaygi bozuklugunda antidepresanlarla kombine bir sekilde kulanilan etkili bir ilac.Fakat nedendir bilinmez Turk doktorlar sanax konusunda ve bu ilaci kulananlar hakkinda inanilmaz bir onyargiya sahip.Sanax benzeri ilaclari recete ederken hic bir sorun yok.Aninda yaziyorlar bol miktarda recetelere.Fakat is sanax'a gelince uyusturucu bagimlisi muamelesi goruyorsunuz..Sizin bu konuda ki fikirlerinizi almak isterim.
    sevgili paradox alprazolam etken maddesinden elde edilen xanax güçlü bir antipsikotikdir.yeşil reçeteye tabii olup bu gruplar içinde hasta farketmeden bağımlılık yapma riski en yüksek olan ilaçtır.doktorlar bu yüzden bu ilacı düşünerek yazarlar.daha doğrusu bir doktor bir reçete yazarken fayda ve zarar oranına dikkat edip yazmalıdır.seçici olmalıdır.çünkü doktorun yapması gereken hastayı en az yan etkiyle tedavi etmesidir.yani bizim iyiliğimiz için bu kadar şüpheciler yanıtım inşallah yeterli olmuştur.sağlık ve huzur hep bizimle olsun

Karar Dönemi

Alıntı ruşen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar hem bir eczacı hemde bir bipolar olarak elimden geldiğince ilaçlar hakkında bilgi vermek istiyorum.bizim sorunumuz uçlarda yaşamak olduğu için doktora gittiğimiz andaki durumumuz ilaç seçiminde büyük etken oluşturuyor.mani döneminde duygu durum bozukluğunu düzelten ilaçlar kullanmamız gerekiyor.bu durumda tek bir ilaç yerine genelde kombine tedavi uygulanıyor.yani antipsikotik ilaçlar(ketiapin,risperidon,olanzapin en çok kullanılan etken maddeler) ile birlikte bazı epilepsi ilaçları (depakin,lamictal,tegretol ) reçete ediliyor.bu epilepsi ilaçlarının duygu durum bozukluğunda da kullanımı son yıllarda keşfedildi.bu ilaçlar bizi mani döneminde nötralize etmeye yarıyor.her insan için doz farklıdır.önemli olan vücudun ilaca karşı gösterdiği tepkidir.
    depresyon döneminde ise bunlara antidepresanlarda eklenir.önemli olan antidepresan kullanımında doktor kontrollerine titizlikle uyulmasıdır.çünkü antidepresanın gereğinden uzun süre kullanımı bu seferde bizi mani dönemine çıkarır.
    ilaç dozları ayarlanırken dozun yüksekliği veya düşüklüğü hastalığın şiddetinden çok vücudun ilaca karşı gösterdiği tepkiye bağlıdır.yani yarışma yapmamıza gerek yok)
    ayrıca bence doktor seçimide tedaviyi etkiliyor.ben 8 yıl önce depresyon döneminde(ki o zaman bipolar olduğumu bilmiyordum)gittiğim doktora hiç güvenememiştim.o yüzden bipolar teşhisini yanlış bulup tedaviyi yarıda bıraktım.8 yılım böylece boşu boşuna bol hatalarla ve kayıplarla geçti.önemli olan birçok doktora gitmek değil güvendiğiniz 1 doktora gidip onun her söylediğini yapmak.
    arkadaşlar hastalığı kabullenmek bence tedavinin yarısı,diğer yarısı ise ilaçlar.ikisinide tam uygularsak normal insan olmayı başarıcağımıza inanıyorum.hepimize sağlıklı huzurlu güzel günler diliyorum
    sevgili ruşen.lityum (lithuril) hakkındaki düşünceniz nedir?sizin görüşleriniz benim için çok değerli.ben onu kullanıyorumda.birde size ilaç gelmeye bipolarlı hastalara lityummu epilepsi ilaçlarımı reçete edliyor*mutlaka araştırmışsınızdır bunu.yant verirseniz çok sevinirim

Yer
    izmir

Alıntı aktif35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili ruşen.lityum (lithuril) hakkındaki düşünceniz nedir?sizin görüşleriniz benim için çok değerli.ben onu kullanıyorumda.birde size ilaç gelmeye bipolarlı hastalavücudumuzda belli oranlara lityummu epilepsi ilaçlarımı reçete edliyor*mutlaka araştırmışsınızdır bunu.yant verirseniz çok sevinirim
    merhaba aktif,lityum vücudumuzda belli bir oranda olması gereken bir madde.eminimki lityuma ilk başlamadan önce doktorun lityum testi yaptırmıştır.düşük olmalıki sana lityum vermiş.7 yıl önceki tedavimde bendede düşük çıkmıştı ve kullanmıştım.ama bu sefer doktorum lityum düzeyine baktırtmadı ve diğer ilaçları kullanıyorum.ya her doktorun tedavisi farklı yada bizim anlayamadığımız hastalar arasında farklar var.) ama hem lityum hemde epilepsi ilaçları kullanan tanıdıklarımda var.sonuçta bizlerin kullanabileceği 3 grup ilaç var ve sağolsun doktorlarımız bize uygun kombinasyonu bulabiliyorlar.o yüzden kendimizi iyi değerlendirip doktora doğru yansıtıp tedavimize harfiyen uyarsak HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK ........BEN BUNA İNANIYORUM

Standart ben de de aynı durum var gibi...

merhaba arkadaşlar.ilk teşhisim 15 yıl önce konmuştu bir süre ilaç kullandım. Uzun bir düre önce işimden ayrıldım o gün bugündür kendim ortalarda geziyorum yeni bir iş ortağı buldum o da bipolar aşırı hareketli birisi bu kişi sayesinde içime kapanmaktan kurtulduğumu düşündüm ancak o kişi sayesinde şuan büyük miktarda borcun içindeyim. Kısa bir zamna önce yıllar önce ki platonik aşkımı aramaya karar verdim . Daha sonra ağlama isteği olmaya başladı. Hayata karşı inanılmaz bir vurdumduymazlık içindeyim. Hiçbir amacım ve hedefim yok. Aşırı iyimser tavırlarım yüzünden de çok fazla borç yarattım kendime. Şimdi durumumu farkettim. . daha iyiyim..düştüğüm gibi birdaha düşmemek üzere kalkmaya çalişiyorum. çünkü kalkmak zorundayım 4 çocuğum için..herkese iyi günler

Karar Dönemi MRWBKR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart slm

Alıntı ruşen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tekrar selam arkadaşlar.ben depakin ve seroquel kullanıyorum.yan etki olarak aşırı ağızkuruluğu yaşıyorum.gece uykumdan uyandıracak kadar.bu derde bir çare bulan varmı?
    slm Ruşen. seraquel kaç mg kullanıyosunuz?
    YA SABIR

Yer
    izmir

Alıntı mervebekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm Ruşen. seraquel kaç mg kullanıyosunuz?
    merhaba ilk 50 mg başladı.şimdi 300 mg kullanıyorum.durumuma göre artabilirde.bilemiyorum.iyi günler dilerim

Sayfa 3/3 İlkİlk 123