Sayın Forum Üyeleri;

Ben 18 yaşında ÖSS ye hazırlanan bir öğrenciyim.Okulumuzda öğretmenlerimizin %70 i Öss ile alakasız konular işleyip bizlerede bu öss ile alakasız konulara ilgili ödevler veriyorlar.Ben ilk sene öss yi kazanamazsam baba mesleği olan esnaflığı yapmak zorunda kalacağım ve yıllardan beri bu mesleğin en zor mesleklerden biri olduğunu görüyorum...( öyleki yılın her günü tatil bayram seyran demeden sabah 8 den akşam 10 a kadar çalışmak çocuklarımla ilgilenememek eşime zaman ayıramamak kadar korkunç birşey düşünemiyorum)Hayatım okul-dershane-ev üçgeninde geçiyor her gün 18 saat kadar dersler üzerinde çalışıyorum ( okul ve verilen alakasız dersler ödevler 14 saate yakın süremi alıyor) uyku uyuyamaz oldum vucudum her saat yorgun uykum olmasına karşı uyuyamıyorum( kronik insomnia 2 aydır düzensiz uyku yatağa yatıyorum saatlerce dönüyorum kabuslar görüyorum beynim dinlenemiyor sadece vucudumun üstündeki yorgunluğu atmak için yatakta kalıyorum uyku ilacı kullanırsamda çok fazla uyuyor halsiz oluyor ve öğrenme güçlüğü çekiyorum) okul derslerine çalışmaktan öss ye çalışamadığımdan sürekli sinirli oluyorum,sağlığım bozuldu çevremdeki insanlarla iletişimim azaldı okula ayırdığım süreyi össye çalışmak için ayıramadığım için üzülüyorum (hayatında ağzına sigara sürmemiş insan günde 30 tek sigara içer oldu).Birde okul öğretmenlerimizin bizlere bir moral verişi varki hiç sormayın...Yok efendim geçen sene dersinden 45 kişilik sınıfta 3 kişi geçmiş...Bir diğeri hakaret ediyor tahtaya kaldırdığında sorduğu soruyu çözemezsek hayvan türlerinin çocukları oluyoruz...Diğeri gelir derse üniversiteye giderken kocasının ona araba aldığını anlatır ama yazılıya geldiğinde de ne kadar zor soru varsa sorar dersinden geçmek işkencedir...Çoğu hoca ise anlattığı şeyi kendi anlamıyor ( 1 derste 1 soru çözüldüğününü görmüştüm ama 2 derste 1 soru çözüldüğünü ilk defa gördüm...)

Durumum budur Sayın Bayanlar-baylar...Okulda bulunduğum sürede ve okul derslereriyle uğraştığım sürede delirecek gibi oluyorum,ellerim titriyor,nefesim daralıyor,hocalarla kavga ediyorum,arkadaşlarımla kavga ediyorum ve okullar açılalı sadece 2 hafta olur...Böyle giderse ya yaptığım şeyler yüzünden okuldan atılacağım eğitim hayatım bitecek yada iyice delirip birilerine kötü birşeyler yapacağım...Bir an önce okuldan kurtulmam lazım hocalarımızdan birisi heyet raporu gibi birşey geveledi ağzında heyet raporunu bu rahatsızlıklarımdan dolayı alabilirmiyim alırsamda derslerden muaf olabilirmiyim?

Öncelikle Bu Mesajı Okuduğunuz için teşekkür eder,
Kafanızı Şişirdiğim İçinde Özür Dilerim.
Saygılarımla