6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Çok kötü durumdayım. Lütfen yardım

Karar Dönemi

Standart Çok kötü durumdayım. Lütfen yardım

Site üyeleri sizlerden yardım bekliyorum moralim çok bozuk.

Ben bu sene sınıfta kaldım. Anadolu lisesi öğrencisiyim ve son sınıfım. Düz liseye geçersem sınıfı geçmem mümkün olacakmış ve düz ile anadolu arasında bir fark zaten yok sayılır. Bu durumu ailem 1 saat öncesine kadar bilmiyordu. 1aydır nasıl söylerim ederim diye düşünüyordum ki dün müdür yardımcısı ailene söylemezsen biz arayacağız dedi. Bende mecburen eve bir not bıraktım; Nota da benim kaydımı düz liseye aldırın söz veriyorum çok çalışcam. Size böyle bişey yaptığım için çok özür dilerim ama bir daha güveninizi kırmayacağım vs. yazdım. Ve notun sonunada bu akşam eve gelemeyeceğim kafamı biraz toplamam gerekli arkadaşımda kalacağım diye yazdım. Şu an evde değilim. Şimdi sizce ben neyapmalıyım? Öyle çaresizimki intaharı bile düşünüyorum. Çünkü annem ve babam ikiside okumuş meslek sahibi insanlar. Bir çıkmazın içine düştüm yarın eve nasıl giderim onu düşünüyorum. Lütfen bana biri yardım etsin.

paradox
    Guest

Son gunler de ne cok karsilasir olduk bu basliklarla...Size neler oluyor genc arkadaslarim boyle? Karsilastiginiz ilk engel de akliniza gelen tek sey intihar etme fikri oluyor..
    Ailenize oldukca guzel bir mesaj birakip, sozler vermisiniz.Evinize donup onlarla bu konuyu bir kezde yuz yuze konusunuz.Egitimli bir aileniz oldugunu soylemisiniz ki bu sizin icin buyuk bir avantaj.Size yaklasimlari cok daha duyarli olucaktir.Elbette onlarda bir hayal kirikligi yasamistir,fakat sizin tahutlerinizi yerine getireceginize ikna olduklari takdir de sizi tolere ediceklerdir.Siz eve gitmeyerek sadece onlarda ofke uyandirirsiniz ve cozume giden sureci uzatmis olursunuz.Evinize gidiniz ve ozrunuzu onlarin gozune bakarak dileyiniz.Anne ve babalar icin evlatlarinin ruh sagligi diplomadan cok daha onemlidir inaniniz bana..
    Sevgiler...

Karar Dönemi

kafam karmakarışık. eve gidersem nasıl bir tepkiyle karşılaşırım bilemiyorum. nasıl gideceğimi düşünüyorum şu an sadece

paradox
    Guest

Alıntı aLp_X Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafam karmakarışık. eve gidersem nasıl bir tepkiyle karşılaşırım bilemiyorum. nasıl gideceğimi düşünüyorum şu an sadece
    Sence en kotu nasil bir tepkiyle karsilasirsin? Hadi en kotu senaryoyu dusunelim...
    _Annen ve baban cok ofkeli bir sekil de seni bekemekte.
    _Cok kizmislar sana..
    _Senin artik bir cezayi hakettigin kanatindeler.
    Senin tepkin ne olur, bu tutum karsisinda?
    Sevgili Alp, inan bana eve gitmeyerek durumu daha kotu bir hale sokuyorsun.En kotu ihtimal biraz azar, biraz sitem isiticeksin.Dile ozrunu, hatanin bilincide olduguna ikna et aileni.Senin de onlarinda ici rahatlasin...

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

bencede kacmakla bir cözüm degil,
    yarin degil bugün gitsen..daha hersey tazeyken,
    birak onlar konussunlar hakli olarak..bunun sonunda ölüm yokya.
    unutma sen onlarin evladisin,
    senin herzaman iyiligin icin caba vermislerdir.Belki birgün kendi cocugun oldugunda daha iyi anlarsin

Karar Dönemi

kardeşim saçmalama ne olacak yani bir iki saat kızarlar sonra geçer en kötü ihtimal 1 sene okula gitmeme cezası verirler kendine gel daha hayatın başında ilk tümsekte düşmemelisin.hayat herşeye rağmen güzeldir....