2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Tam tersini yapma eğilimi nedir

Standart Tam tersini yapma eğilimi nedir

Kardeşimin tam tersini yapma gibi bir eğilimi var.Ona yardım etmek istiyorum .piskoloğa götürmemiz hiç bir sonuç vermedi.ve ben bunun bir rahatsızlık olduğunu düşünüyorum ama nedir bilmiyorum.Gerçekten bu kadar olamaz.Fakat kendiside doğrusunu yaptığını zannediyor,ona yalnış gelmiyor.Kendisi 24 yaşında ileri git desen geri,sağ desen sol,yat desen kalk,koş desen duran bir adam.anne babamla yaşayor çalışmıyor aileye hiç bir konuda yardımcı olmuyor.üzmekten ve rezil etmekten başka.arafda evden kaçıyor ve ailemin dediğide tek şudur.Evden bir yere giderken kıyafetlerini götür para verelim arkadaşlarında rahat temiz kal demelerine rağmen parasız ,habersiz,tek üstündeki kıyafetle çıkıp giden onlara kendini aratan ,rezil eden bir adam siz bir anlam verebiliyormusuz.15 gün sokaklarda aç yatıyor belki aç kalmamak için hırsızlıkta yapıyor.ve maddi olarak ailem bir skıntı yaştmıcak kişiler ne istersede alıyorlar.araba motor kullanamayan birisi.tersliğinden dolayı.Her şeyin tam tersini yapan böyle bir insan görmemişinizdr.Bu kadar olamaz pes dedirtecek kadar.Bir başk örnek 100tl mi 10 tl mi deseniz 10 u alıyor.yada aylık 6oo tl ye çalışmak varken haftalık 25 tl ona göre çok geliyor.BU NEDİR RAHATSIZLIKMI NDR ANLAMIYORUM.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aramıza hoş geldiniz ,geçmiş olsun .

bu bir rahatsızlıkmı derseniz ,evet bir rahatsızlık .eger oyle olmasa normal bir insan gibi davranırdı .
    psik. goturduk demişsiniz o ne dedi bu konuda ,anladıgım kadarıyla (kişisel duşuncem ) kardeşinizde algılama sorunu var olayları muhakeme edemediginden olayları tersinden ele alıyor ,bir uzmana daha danışmanızda fayda var (birde psikiyatriste gosterin derim ).

bir netice alıncaya kadar size tavsiyem ondan bir şey isteyecekseniz tam tersini soyleyin ,böylece aksini yapacagı için tedavi oluncaya kadar hem o sizin istediklerinizi yapmış olucak ,hemde aksi şeyleri yaptıgından dolayıda kendini tatmin edicektir .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN