9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: yardıma ihtiyacım var

Standart yardıma ihtiyacım var

uzun bir yazı olacak ama okuma zahmetine katlanıp objektif görüşler beyan edenlere sonsuz minnetlerimi iletirim şimdiden..

lise son sınıfta iken dershanede bir arkadaşım vardı, ona karşı güzel duygular besliyordum ve bunu söylemekten çekinmemiştim ama o beni dostu olarak gördüğün ve kaybetmek istemediğini söyledi, görüşmeye hiç ara vermedik üniversiteye başlamıştık ve seyrek de olsa görüşmelerimiz devam etmekteydi, birgün birşeyler oldu ve birden el ele olduk sevgilim olmuştu ve buna inanmak oldukça zordu benim için, yalnızca 1 ay sürdü ve beni terketti yani sanki zorla olmuş gibiydi onun adına, daha sonra benim ısrarlarımdan bunaldı ve şiddetli bir şekilde kavga edip yollarımızı ayırdık...

artık hayatıma başka birisi girmişti uzun yıllar birlikte oldum, nişanlandım ve terkedildim)

bir raslantı sonucu onunla yıllar sonra karşılaştık oturup eskileri konuştuk, birbirimizi ne kadar çok özlediğimizi farkettik ve yine eskiden olduğu gibi hayatlarımıza dahil olduk, ben belki nişanlım tarafından terk edilmenin içimde yarattığı boşluk belki de eski duyguların harekete geçmesi bilemiyorum ona karşı yine birşeyler hissetmeye başladım ve bunu yine içimde tutamayıp söyledim, bu kez dostuluğumuz bozulmadı, görüşmeler arttı, nerdeyse tüm boş vakitlerimizi bir arada geçirir olduk, bu belki benim için çok özel ama 4 kez öpüştük ve yalnızca bir tanesinde sevgilim oldu(bir saat sonra vazgeçti, beni yalnızca dostu olarak gördüğünü bunun değişmeyeceğini beni sevgilisi olarak göremediğini söyledi hep, hala görüşüyoruz, sinemada sarılıp film izliyoruz, bazen elini tutmama ses çıkarmıyor bile ama her fırsatta beni sadece dostu olarak gördüğünü ve bunun değişmeyeceğini söylüyor, ben çok duygusalım onda ise mantık yönü ağır basıyor, o kadar iyi anlaşıyorz ki birlikte zaman nasıl geçiyor anlamıyorm bile, benimle evlenmek istese bir dakika bile düşünmeyecek kadar çok seviyorum onu, iyi anlaşmanın yanında çok fazla da tartışıyoruz sonra, şu an yurt dışında birlikte master yapmak gibi ortak bir hayalimiz bile var, bana onu unutmam için sevgili bulmamı bile söyledi ben de tamam dedim, daha önceden hiç hoşlanmadığı bir kızla görüşmeye başladığım yalanını uydurdum sinirden deliye döndü ama belli edemedi, beni o kadar çok düşünüyor ki bazen karşımdaki annem sanıyorum, bazen de soğuyup uzaklaşıyor, görüşmediğimz günlerde mutlaka defalarca konuşuyrz, aramadğm zmn sitem dolu msjlar atıp sen beni unuttun diye tavır yapıyor ben de aynı şekilde tabi, hatta yurt dışına gidince sen orda kızları görünce beni satarsın tarzı yarı şaka yarı gerçek konuşmalar bile başladı...

herşey böyle iken sürekli dost olduğumuzu yüzüme vuruo, onun hayatında da kimse yok benim de ama beni sevgili olarak istemiyor, oysa yaptığımz herşey öyle ve bunun olmasını artık herşeyden çok istiorm, şimdiye kadar hiç oyun oynamadım hep en doğal, içimden geldiği şekilde davrandım, şimdiden sonra da öyle olucak ama bu durum artık yorucu ve üzücü olmaya başladı..

bu durum için ne yapmam gerektiği konusunda ciddi yardıma ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler..

yazım karmakarışık ve imla hatalarıyla dolu ama o kadar büyük bir heyecanla ve hızla yazdım ki anlatamam, özür dilerimm..

paradox
    Guest

Oncelikle aramiza hosgeldiz..
    Yazinizi buyuk bir keyifle okudugumu belirtmek isterim oncelikle.Samimi bir uslupla yazimis olmasindan dolayi sanirim..
    Kadin ve erkek arasinda ki dostluklar hep cok ince bir cizgi uzerinde ilerler.Cogu zamanda karsimizdakine hissettigimiz duygulari alandirmaya calisirken hataya duseriz.Dosta duyulan sevgiyi, onla birlikteyken duyulan hazzi askla karistira biliriz.Siz duygularinizdan emin bir tablo ciziyorsunuz, fakat partneriniz sanirim sizin kadar emin olamiyor, isim koymakta zorlaniyor size karsi olan hislerine.Bu yuzden bir yani size yaklasmak isterken , diger yani buna karsi koyuyor olmaliki, size dost oldugunuzu hatirlatma geregi duyuyor..
    Ben pek cok insanin aksine iki iyi dostun, iyi sevgili olamayacagini savunanlardanim.Cunku dostunuzu kolay tolere edersiniz, hatalari size cok fazla batmaz.Fakat svgili boyutuna gecildigin de isler degisir ve sizi anlayan, tolere eden kisi bir bakmisiniz bambaska biri olmus.Uzucu olan, boylesi bir durum yasandiginda, hem sevgilinizi, hem en iyi dostunuzu kaybetmis olursunuz.Belki kiz arkadasinizda bu tip endiseler tasiyordur..
    Sevgiler...

teşekkür ederim elimden geldiği kadar açık anlatabilmeye çalışmıştım, hoşbulduk bu arada..

benim için aslolan onu kaybetmemek yani hayatımda eksikliğini yaşamak istemiyorum ki o da bunu istiyor yani birbirimize öylesine desteğiz ki bunu mahvetmek ahmaklık olur ama günün birinde hayatına birisi girerse ki bu kesinlikle olacak işte o zaman ne yaparım kestiremiyorum, duygusal ve kırılgan yapım bu gibi durumlarda sapasağlam ayakta durabilmeme asla izin vermiyor, sonuç olarak bana karşı dostluk, arkadaşlık vs her ne hissediyorsa bunun içinde bişeyler var ki dönem dönem yakınlaşmalar oldu, onun gerçekten ne istediğini bilsem ona göre davranıcam zira kendimden sonuna kadar eminim..

teşekkürler..

Karar Dönemi
    Yer
    Turkey

dostum ekonomik meselerle de sorun olabilir. belki daha sağlam bir ekonomik yapıdaki eş arayışında olabilir.
    belki hayalinde beyaz atlı prens olluşturmuştur. bir gün onun çıkıp gelmesini bekliyordur.
    seni de yedek kulubesinde tutuyordur. bunlar olmazsa hoppa yedek oyuncu oyuna.

belki de karakterinde problemler vardır bir öyle bir böyle düşünüyordur. bilemiyorum kadınları anlamak zor.

istersen ben sana atom un yapısını anlatayım veya matematikteki zor konuları anlatayım. bunlar daha kolay.

Karar Dönemi

ben paradox'a katılıyorum iyi dost=iyi sevgili ve ne mutlu sanaki duygularını çekinmeden dile getirmişssin sonucu her ne olursa olsun bence buna değer sevmek çok güzel tabi sevilmekte bi o kadar güzel bence o kişide seni seviyo sevmiyo olsa seni kıskanırmı yani? bence bir takım korkuları var yada içinde boğulduğu soru işaretleri... bana kalırsa önce ona öyle bir güven ver ki yani öyle bir konuş ki onunla sana güvenebiliceğini (her konuda) ve senin daima yanında olucağını ve onu aynı zamanda ne çok sevdiğini anlatıcak bi konuşma inşallah mutlulukların en güzelini nasip eder allah size herşey gönlünce olsun iyi akşamlar...

bir bayanın bana çıkma teklif etmesi ve bunu reddetmem üzerine, neden kabul etmediğimi sorduğunda, kalbimde başkası varken bunun olamayacağını söyledim ve gelen msj: '' ben senin kalbinde falan değilim sürekli söyleyip normalleştiriosn, ben seni iki kız veya erkek arkadaş çok çok iyi olsalar max ne kadar olursa o kadar görüp seviorm, lütfen her fırsatta aşkını sevgini dile getirip durma yok öyle bişey, o kızı gerçekten beğenseydin onunla birlikte olurdun buna adım gibi eminim, düşünmezdin bile'' demiş, bu konuda gün geçtikçe daha hoşgörüsüz olmaya başladığını ve bunun bize zarar vericeğini söylemiş (((

çok kötü hissediyorm..

paradox
    Guest

Alıntı the_guardian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir bayanın bana çıkma teklif etmesi ve bunu reddetmem üzerine, neden kabul etmediğimi sorduğunda, kalbimde başkası varken bunun olamayacağını söyledim ve gelen msj: '' ben senin kalbinde falan değilim sürekli söyleyip normalleştiriosn, ben seni iki kız veya erkek arkadaş çok çok iyi olsalar max ne kadar olursa o kadar görüp seviorm, lütfen her fırsatta aşkını sevgini dile getirip durma yok öyle bişey, o kızı gerçekten beğenseydin onunla birlikte olurdun buna adım gibi eminim, düşünmezdin bile'' demiş, bu konuda gün geçtikçe daha hoşgörüsüz olmaya başladığını ve bunun bize zarar vericeğini söylemiş (((

çok kötü hissediyorm..
    Bu noktada secim sizin artik.Ya o kisiyi iyi bir dostunuz olarak hayatinizda tutucaksiniz, veya bu israrci tavirlarla onu kendinizden uzaklastiracaksiniz.Eger ki onu sadece dost olarak gorme fikri sizi uzuyorsa biraz mesafe koymalisiniz araya.Belki de bu sekil de onun hislerinin size karsi tam olarak ne oldugunuda ogrenme sansini yakalamis olursunuz...

paradox
    Guest

Soyle agiz tadiyla bir ask bocugu modunda baslik acmak hicmi kismet olmiycak bana. cok pis bozulur oldum bu duruma ben

Karar Dönemi
    Yer
    Ankara

Bence birbirinizi ağırlık dostça seviyorsunuz,size tavsiyem bir bayan olarak bir kız arkadaşınızın olduğunu söyleyin ama uzun soluklu olabilecek tarzda ,bakalım tepkisi ne olacak.Birbirinize zaman verin,aşkı karıştırmadan dost olarak yaklaşın.Bence o bayan size karşı boş değil,kararsız,birine bağlanmaktan korkuyor,kendince sorunlarıda olabilir.Derine inin derim size.