4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Yardıma ihtiyacım var.

Karar Dönemi

Standart Yardıma ihtiyacım var.

Merhaba herkese,benim bir problemim var.Lise yaşamım 2.senesiyle devam ediyor.Çok az farkla kaçırdığım ve hayal kırıklığına uğradığım sınav macerasının sonuçlarının yarattığı etkiyi , negatif etkiyi gerek ben gerek ailem büyük oranda aştık.

Fakat birlikte hareket ettiğimiz anlamına gelmez.Çünkü biz hiç bir zaman anlaşamadık ne ben fazlaca özverime rağmen düzene sokabildim bu ilişkileri ne sistem yardımcı oldu.Beni dikta etmekle geçti yaşantıları elbet beni serbestte bıraktılar fakat dizginlerimi sıkı tutmak kaydıyla.. Oysa bilmediler o dizginlerin boynumu acıttığını,oysa dizginli halde biraz daha özgür kaldığımı sanıyorlardı ki bana gelince tam özgürlüğün olmadığı yerde var olmak istemezken...

Gelelim kişiliğime ;

Dışarıdan oldukça pozitifsin,bunu nasıl başarıyorsun gibi övgüleri yer yer eksik olmayacak seviyeye gelen hatta daha ötesi arkadaşlarının psikolojik sorunlarında bir uzman olarak da tanımlayabileceği bir adam. Ben.

Fakat hiçbirşey o kadar basit değil.Sakal bırakarak ''Hacı'' gibi gösterebilirsiniz birilerine kendinizi hatta daha ötesine gidip tam bir hacı gibi hareket edersiniz fakat içinizdeki ''Hac'' özleminizi gidermenize yetmez bu.İçiniz kanar , belki amacınız birilerini kandırmak değildir ya da öyle düşünürsünüz..

İşte bu seviyede olan ben,çok popüler,çok havalı,çok arkasına bakmaz,çok havalardaymış ve herşey yerli yerinde mutlu hatta daha ötesi sosyal düzenini,ilişkilerini rayına oturtmuş gibi görünürüm dışardan bunun sebebi fazla pozitif gözükmek ve gülümsemektir.Bunun enerjisini nereden alırım bilemem.Ama durum budur.

Oysa ki bilmezler ''Ben''im hep bu mutlu gözüken kişilikte yaşamak için özlem duyduğumu.Hatta oturup Allah'a niçin benim 1 tane içten sevebileceğim ve bana güvenebilecek benim de güvenebileceğim arkadaşım yok demeye kalkarım hemen kendimi toparlarım isyana kalkmam ama ağlarım,devam ederim ağlamaya kimse görmez o an beni,tüm içimi dökerim.

Çok iyi konuşabilirim bir insanı iyi anlarım ve iyi çözümlemeler yapabilirim oysa bunları terzi kendi söküğünü dikemez misali kendime uygulayamam,başkalarında işe yarayan ve kullanmam gerektiğini söyleyen ben ve hoşlarına giden arkadaşlarıma uyguladığım teknikler bende tam bir fiyaskodur.Sonra saçma bulurum veya ben farklıyımdır..

Bu eğitim öğretim döneminin ilk günü de sınıflar karıştırıldı ve ben çok yalnızdım sözde birlikte olduğum kişilerle hiç birlikte olmamıştım. Bir iki kişi vardı içten nefret ediyordum pis özellikleri çok olduklarından.Aynı zamanda sosyal ilişkileri mükemmel olan bir arkadaş ve diğer arkadaşlarım vardı onların içlerine ise giremiyordum.

Arkadaşlıklar kuramıyorum ve hep yalnızım nasıl yardımcı olabilirsiniz? İnanın sizin içten verdiğiniz aynı zamanda tecrübe içeren bir cevap benim için altın nihayetini taşıyacak buna emin olabilirsiniz.Her okuyanın lütfen bir tane bile olsa ve emin olamasa da önerisini bekliyorum

saygılar.İyi günler

Karar Dönemi

Alıntı hazel33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aydınlık benimde cocuklugumdan bu günlere kadar olan sürec hemen hemen anlattıgın gibi gecti ,bende arkadaş kuramıyordum şimdi düşünüyorum hala öyle ,yüzeysel degilde saglam bir duruşu olan arkadaş aramışım ama şu yaşadıgımız ortamda öyle insanlar yok yada yok kadar az ,belki bana denk gelmedi yada ben beceremiyorum arkadaş ilişkilerini yani karışık.
    Mesleğinden sıkılan tiyatrocu misali dışa oynuyorum içimde istiyor fakat tatmin olmuyor bir zaman geçiyor dayanılmıyor fakat bir şekilde ayağa kalkılıp tekrar yürünülüyor ama sonra tekrar düşülüyor dizlerimi tutturabilmek istiyorum. Fakat anlaşılan bu böyle sürecek , belki de bu şekilde yaşantının güzellikleri aranacak.
    Bataklıkta gökkuşağı aramak misali...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevgili aydınlık ,oncelikle aramıza hoş geldin .
    içinde bulundugun durum ne yazıkki bir çok gencinde sorunu ,aileler iyilik yapıyorum derken farkında olmadan evlatlarını incitiyor ,acıtıyorlar .
    benim önerim her şeyi oluruna bırak fazla kafana takma ,demekki bunları yaşayacakmışım de ve yaşa ,ama mumkun oldugunca etkilenmemeye çalışarak .
    bir diger oneride ara sıra aramıza katılarak içini dok rahatla ,böylece seni daha iyi tanır ve daha fazla yardımcı olma imkanımız olur ,herşeyi zamana ve oluruna bırak ve birazda sabret .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Cahillik Dönemi olvido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ankara

merhaba aydınlık
    herşeyden önce yaşadığın problemlerden önce bu problemleri anlatış şeklin dikkatimi çekti yalın anlatmamışsın bizim yaşadığın duyguları aralardan bulup çıkartmamızı istemişsin tahminimce hayatta sende böylesin hep birşeyler çıkarmaya çalışıyorsun
    ayrıca seni yorgun gördüm yanılıyor olabilirim ama sanırım bu yorgunluğun sebebide insanların seni tanıdıkları gibi olmaya çalışmak
    aslında bi gerçeği atlıyosun diyosun ya hep dışarıya pozitif görünüyorum mükemmel insan diye bakıyorlar felan bu sen başarmışsın belki çok üst seviyede değildir ama sen bu iyi insan olmayı başarmışsın bunun farkına varmaya çalış kendinde bulunan artıları ve eksileri düşün artılar fazlaki insanlar üzerinde böle bir etki yapmışsın
    ayrıca dışarıya pozitif gözükmek insana fayda sağlıyor inan bana çünkü bunu bende yaparım
    tek seferde insan bişiler yazamıyo