Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Kimsem yok,yanLız değilim yapayanlızım!

Karar Dönemi
    Yer
    Turkey

Alıntı depresif-varlık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okadar psikoloji kitabı okudum uyguladım olumlu düşün pozitif ol.. olmuyo, etrafımdaki herkes bana karşı sanki dayanamıyorum buna sürekli bi yanlızlık haLi.. intaHar düşünceleri yoruldum artık gitmek istiyorum bu dünyadan!!
    birincisi psikoloji kitapları okumayı bırak. piyasada satılan çoğu psikiyatri kitabı sırf para kazanmak için insanların aklını karıştıran şeyler yazıyorlar. zaten çoğu verdikleri fikirler teorik olan gerçek dışı şeyler. işte bu yüzden uygulayamazsın ve denemelerinde başarısız olursun. hayatın gerçeklerine odaklanırsan daha iyi olur. pozitif yapı senin içinde potansiyelinde bir insan olman bakımından zaten mevcut. fıtratındaki hakikati bul. hayat daha kolay olur.
    söylediklerin ilgi çekmek için değilse intihar düşüncesini aklından sil. bu canı sana sen vermedin ki kendi isteğinle bu canı alabilesin. zamanı gelince sana bu canı veren senden geri alacak. o zamana kadar sabret ve olayların ardındaki hikmetlerin açığa çıkmasını bekle. yoksa inan ki kabir azabındaki acı ve sıkıntın şimdiki yaşadıklarından çok daha dehşetli olacak. bunu düşünürsen şimdiye katlanman kolay olur.
    yalnızlık Allah a mahsustur. ama gerektiğinde bu dünyada yalnız başına kaldığında kendine yeter durumda olmalısın. değilsen bile bunu öğrenmelisin. nasıl olsa bu sıkıntıların ve yalnızlığın geçici olduğunu umuyorum. daha iyi günler gelecektir. sabret ve bekle.
    bu arada dua et.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Bazen sabahlara kadar arkadaşlarımla takılır bazen haftalarca evden çıkmam pc başında sabahlarım, şu an arkadaşlarım aramasın diye telim kapalı, yalnızlık çok güzel birşey niye bukadar sorun ediyorsunuz yalnız kalmayı? Kendinizle başbaşa kalmayı öğrenin biraz.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi _ZeuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Belli değil

Alıntı platoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen sabahlara kadar arkadaşlarımla takılır bazen haftalarca evden çıkmam pc başında sabahlarım, şu an arkadaşlarım aramasın diye telim kapalı, yalnızlık çok güzel birşey niye bukadar sorun ediyorsunuz yalnız kalmayı? Kendinizle başbaşa kalmayı öğrenin biraz.
    yalnızlık bağımlılık yapar ve fazlası herşey gibi tehlikelidir
    There is always some madness in love also always some reason in madness!

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Alıntı _ZeuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnızlık bağımlılık yapar ve fazlası herşey gibi tehlikelidir
    Abi 6 ayda bir giriyorsun ondada hemen moralimizi boz. Yanlız değilimki hem pc var net var msn var
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi

Bişey söylicem. Bu gibi siteler en fazla 2 günlük moral veriri. Sonra bakarsın kendini her zaman aynı durumda hissediyorsun. Yani kendini kandırmış gibi oluyorsun. Bence bundna kötü bi şey yok. Dünyanın çıkar amaçlı döndüğü bu zamanda insani ilişkiler bulamazsın pek. Bu yüzden yalnız kalmaya alışmalı insan. Diyorsun ki "arkadaşlarım beni sormuyor". Her an her saniye yanında biri olacak diye bi şey yok. Günlerce, haftalarca yalnız kalabilirsin. Ve bence sen kendin depresyonda "hissettiğn" ( olduğun demiyorum ) için böyle bir yalnızlık duygusu sarmış. Ve sanıyorum ki evde tıkılı kalmışsın. Çıkıp hava al. İyi gelecektir.
    Eğer hayata tutunacak bir şey bulmuşsan bırakmayı düşünme. Yanından geçen ve seni aldatan herşeye kulaklarını tıka. Hayata tutunmak mutluluğu getiri. Ne kadar sen istemesen de hayat seni yönlendirir. Hayat sana sırtını dönmüş deme... Arkana bak önce... Belki herşeyi erken yargılıyorsundur. Suçu başkalarında bulmadan önce kendini yargıla. En doğru yol budur. Ve şunu aklından çıkarma;

" Gücü hakkeden onu aramayandır..."

Yav bana bu işte geyik kokusu var gibi geliyor...

Karar Dönemi

geyik değil bulabildiğin her hayvan olabilir "her olasılığı düşünmek lazım" david caine
    Eğer hayata tutunacak bir şey bulmuşsan bırakmayı düşünme. Yanından geçen ve seni aldatan herşeye kulaklarını tıka. Hayata tutunmak mutluluğu getiri. Ne kadar sen istemesen de hayat seni yönlendirir. Hayat sana sırtını dönmüş deme... Arkana bak önce... Belki herşeyi erken yargılıyorsundur. Suçu başkalarında bulmadan önce kendini yargıla. En doğru yol budur. Ve şunu aklından çıkarma;

" Gücü hakkeden onu aramayandır..."

Sayfa 2/2 İlkİlk 12