Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Duygusal zekanız yüksek mi ??

Nefertiti
    Guest

Standart Duygusal zekanız yüksek mi ??

DUYGUSAL ZEKANIZ YÜKSEK Mİ

Hayat yüksek zekalı ama başarısız insanlarla doludur. Bu kişiler zekaları yüksek olmasına rağmen,
    gerektiği yerde gerektiği gibi davranmamış ve hayatta kaybetmişlerdir.
    Örneğin, zekalarını sadece toplumu yermek için kullanmış veya her şeyi küçümsediklerinden ya da basit gördüklerinden,
    uğraşmaya değer bulmamışlar, böylece sıradan insanların vardıkları beceri ve başarı düzeyine ulaşamamışlardır.
    İnsanlarla iyi ilişki kuramamışlar, belirli bir hedefe doğru gidememişlerdir.
    Tembelliklerini yenememiş veya zekalarını kötü amaçlar ve uğraşlar için kullanmışlardır.
    Zeka bir güçtür, kullanılmaz ya da iyi bir amaç için kullanılmazsa, hiç bir işe yaramaz ya da sadece yıkıcı olur.
    Hayatta başarılı olmak için zeki olmak yetmez, duygusal zekanın da yüksek olması gerekir.
    Duygusal zeka son yıllarda yeni bir kavram olarak ileri sürülmüş olmakla beraber, eskiden beri bilinen
    akıllı ve uyumlu davranış özelliklerinden başka bir şey değildir. İnsanlarla iyi iletişim kurmak, ne zaman ne yapacağını bilmek
    fırsatları iyi değerlendirmek, belirli olumlu bir amaca doğru ilerleyebilmek, kararlı olmak, gelip geçici esintilerden etkilenmemek gibi nitelik ve becerileri içerir.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Herkesin çok fazla zeki olduğu bir tarafı mutlaka vardır.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi
    Yer
    Tekirdağ

Bende var galba bu duygusal zeka dan.

Karar Dönemi

Alıntı platoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin çok fazla zeki olduğu bir tarafı mutlaka vardır.
    aslında her insanın becerikli olduğu bir tarafı vardır,her becerikli insan zeki midir?
    hadi tartışalım.

Karar Dönemi

Her becerikli insanın zeki olması mümkün değil. Ama bence her beceri için ayrı bir zeka türü vardır. Mesela resim ve matematik çok farklı şeyler. Ben matemetik konusunda zekiysem arkadaşım resim konusunda zekasını kullanabilir. Ya da bir başkası diller hakkında kullanır zekasını..

Ama "üstün zeka" dediğimiz şey sayısal zekadır. Bunun nedeni de bilim sayısal verilerle işler... Resimde ve müzikte soyutlama yeteneğini kullanmak zorundasın ama bilimle uğraştın mı herşeyi soyut olarak kabul etmek zorundasın. Bence aralarındaki fark bu. Örneğin Kuantum Mekaniğinin resmini çizemezsiniz...
    Eğer hayata tutunacak bir şey bulmuşsan bırakmayı düşünme. Yanından geçen ve seni aldatan herşeye kulaklarını tıka. Hayata tutunmak mutluluğu getiri. Ne kadar sen istemesen de hayat seni yönlendirir. Hayat sana sırtını dönmüş deme... Arkana bak önce... Belki herşeyi erken yargılıyorsundur. Suçu başkalarında bulmadan önce kendini yargıla. En doğru yol budur. Ve şunu aklından çıkarma;

" Gücü hakkeden onu aramayandır..."

Karar Dönemi

becerikli ve zeki farklı şeyler zeki olmayan ama becerikli bir sürü insan var

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

her becerikli insan zeki değildir bence, ben zeki sayarım kendimi ama becerikli değilim...duygusal zekam da yüksek
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

IDDQD
    Guest

Duygusal zekâm sıfırın altında,
    eksi birin gümüşde.

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şimdi biraz saçma gelicek amaa konuyla ilgisi vardır.
    hanii yatarken yorganı üstünüze çeker kafanızı gömüp uyursunuz ya oksijensiz kalırsınız çok tehlikeli.
    beyin hücreleri ölüyormuş.
    ben hep yapardımm
    dedim şimdi yapmayayım zaten ne kadar aklım kaldı onuda kaybetmeyeyim
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Cahillik Dönemi NAR_K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Canada

bende uykum gelmeyince yorgani ustume cekerim buzulrm bi garip hal alirim ama dayanamam nefes alirken zorlaninca..
    beyin hucreleri oluyor ama ayni zamanda beynimizde o kadar cok varki.. ayni zamanda onariliyorlar da.. bazen yenileri de dogabiliyor.. ah su beyin varyaa, hayraniyim yaa heyt be modelini alip koyucam odamin en guzel kosesine, aklima koydum hatta evdekilere bile bana yilbasi hediyesi icin alin demistim, haliyle garip bakislarla karsilamislardi..
    ..aslinda oyle bir ortama uzun sure katlanmak zor, yani kesin pozisyon degisir bir sekilde
    HAYAT SENİ AĞLATMAK İÇİN UĞRAŞACAKTIR , SEN İNADINA GÜLMEYİ BAŞARABİLİYORSAN , HAYAT SENDEN GİZLİ AĞLAYACAKTIR ...

Sayfa 1/2 12 SonSon