Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon
101 sonuçtan 81 ile 90 arası

Konu: depersonalizasyon ve derealizasyon yaşayanlar birbirimize destek olalım

Karar Dönemi

Bu rahatsızlıkta hastaneye yatmak gerekiyor mu , gerçekten klinik bir vaka mı son günlerde bunu kafaya takmış durumdayım. Gerçeklik algım yok denecek kadar az, dışarı çıkmaya korkuyorum, konuşmaya korkuyorum , her şey boş amaçsız geliyor.

korkma
    Guest

Alıntı loneliness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu rahatsızlıkta hastaneye yatmak gerekiyor mu , gerçekten klinik bir vaka mı son günlerde bunu kafaya takmış durumdayım. Gerçeklik algım yok denecek kadar az, dışarı çıkmaya korkuyorum, konuşmaya korkuyorum , her şey boş amaçsız geliyor.
    korkma kardesim hastaneye yatmak gerekmez, yalniz evde beklemekle gecmez bu hastalik, muhakkak disari cikmalisin ve ugrasacak bir seyler bulmalisin

korkma
    Guest

Alıntı loneliness Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu rahatsızlığı şiddetli olarak yaşıyorum şu anda. Sanki her şey boş geliyor, dış dünyayla bağlantım kopmuş durumda, herkes yabancı geliyor. En yakın arkadaşlarımın bile yüzüne bakamıyorum, konuşmak istemiyorum. Herşeyi unutuyorum. Sanki önceden hiç yaşamamış gibiyim, herşeyi sorguluyorum. Daha önce de yaşamıştım ama atlatmıştım. Atlatabilen ya da önerisi olan varsa ne olur söylesin, böyle yaşamak çok zor.
    Bende uc kere atlattim simde dorduncudeyim bu gecede uyuyamadim hatta, zamanla geciyor kardesim, bu kadar kafani takma ve dusunme, ilk doktora gittigimde acaba ne diyecek diye baya korkmustum, bana calisip calismasigimi bile sormadi doktor, bir is bul calis dedi :-) korktukca buyur bu problem, yasarken cok zor ama uc kerede bir sure sonra uc dort ay gibi sure sonra gecti benimki, su an tam uc ay oldu sabirla ve duayla gecmesini bekliyorum, isimede devam ediyorum

Karar Dönemi

bu derealizasyon bendede oluyordu. acayip şizofren korkusu yapıyordu bende full rüyaydı geçecek kardeşim benim geçti şuan için...fakat benim sorunum cedrinayla doktorum 25mg çeyrek verdi napacam bilmiyorum uyuyamıyorum gibime geliyor. paradoksal insomnia mı oldum diye korkuyorum vs..

Karar Dönemi

kliniğe gerek yok diye düşünüyorum doğru ilaçla kurtulabilirsin. bana ilk verilen ilaç beni mahvetti..

Karar Dönemi

hangi ilacı kullanmalıyım siz hangisini kullandınız, şu anda lustral kullanıyorum.

Karar Dönemi

ben paroksetin(paxil) kullanıyorum. fakat kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın doktorunuzla konuşunuz. paroksetin anksiyolitik ve sedasyon özelliği yüksek olan bir ilaç bunun için doktorum bana bunu uygun gördü. sizin doktorunuz size hangisini uygun göreceği onunla görüşmeniz sonrasında belli olacaktır.

havfreca
    Guest

On yaşindan beri yaşiyorum bu hastaliği...on beş yil oldu...artik bi yildir hep öyle..kronikleştimi artik ne olduysa...bence bu savunma psikolojisi yani bendeki...

havfreca
    Guest

çok güzel destek oluyoruz maşallah

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

havfreca zor bir konu...
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon