Sayfa 7/11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon
101 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: depersonalizasyon ve derealizasyon yaşayanlar birbirimize destek olalım

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

size vermek katmak istediğim bu nefret atabilmeniz bu duygu size zarar veriyor. tedavi şevkinizi kiriyor. hem inancli birisiniz sizce bu onların yanında kalir mi ? demogoji yapmıyoruz. konuşuyoruz sadece. ama kötü hissettiriyorsam yazmam yani
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

aslında nefrette bir his..hissetmemekten iyidir..ben kendi duygusal durumumdan bahsettim ama yazmak istemiyorsanız siz bilirsiniz

Yer
    istanbul

Alıntı hekimdensorma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında nefrette bir his..hissetmemekten iyidir..ben kendi duygusal durumumdan bahsettim ama yazmak istemiyorsanız siz bilirsiniz
    nefret duygunuz varsa diğer hislerde gelebilir. oluşabilir öyle değil mi
    en sevdiğiniz insan kim mesela.

Yer
    istanbul

siz su anda tam olarak nasıl bir problem yasıyorsunuz ?
    çok şey ve hepsi büyük sorunlar ama suan daha çok fiziksel, psikolojik sorunlar yan ürün. fiziki sorunlardan doğan bunalim.

Yer
    istanbul

aslında yaşadığım zaman dilimi çok kısaydı. 2,3 haftalık belki. evli falan değilim. anne babamla yaşıyorum. bir ara bir aracın içindeyim ama aracı süren ben değilim gibi bedenim den ayrı yaşadım. yemek yiyorum farkında değilim, gitmemem gereken yere gidiyorum. sadece sanki kendimi izliyordum gibi tam şeye hipnotize olur ya biri aynen öyle. daha sonra nasıl geçti bilmiyorum ınan. ama belki beni okadar sarsmamasinin sebebi kısa süreli olması ve daha başka sorunlarla uğraşmak zorunda kaldığım içindir.
    yıllar psikiyatra gidiyorum 4 tane psikiyatr ve 9 psikolog bir sonuca varamadim. en son bir ay önce gittim depresyon dedi bir asistan ilaç yazdı suan alıyorum. sorunum nedir diyeceksin. bu topluluk insanlar içinde boguluyorum imkanim olsa mecbur olmasam gün boyu evde olmak istiyorum. disarda olan dramlar bana ağır geliyor. herkes gibi yaratıcıya mal edemiyorum. hep bir neden sorusu içim de. niye bu dünyadayiz ne işimiz var burda, sorunum bu sorular.

bu son hissettiklerin bence normal sonradan fiziksel sorun yasadıgını yazmıstın insanlarr.. bazen gercekten cok cekilmezler..ama sakın Allaha isyan etme,aksine daha da yakınlas ... doktor hatası yuzunden demistin anlatmak istersen dinlerim,zorlamıyorum istersen...

Yer
    istanbul

konularim vardı kendi mi anlattim. belki daha ilerde daha fazla anlatirim.
    bu arada ilaç dahi hiç almadım onu yaşarken. yıllar sonra böyle bir isim oldunu okuyunca o dur dedim.

kendini psikiyatrist olarak adlandıran bir sürü insan düşünün, bunlar birleşip psikiyatri diye bir tıbbi dal kurmuşlar. kabul ettirmişler kendilerini, hayvan gibi ilaçlar filan yazıyorlar. buraya kadar her şey güzel. ama şöyle bir şey var,gercek delilik haric tedavi edilmesi gereken bir hastalık yok. zaten 'hastalık' yok.

ama size bir sır vereyim mi dostlar?

psikiyatri diye bir şey yok! evet, kral çıplak diyorum. adamlar olmayan bir şeyi var gibi göstermek yerine çok daha akıllı bir metod seçmişler: "ortada görünmez bir takım şeyler var ve bu bir takım şeyler hasta olabiliyor. biz bunları tedavi edebiliyoruz"

ve insanlar buna inanmış! kimse çıkıp bir şey demiyor, adamlar her gün tonla hastaya bakıyor, köpeğe bile içirilmeyecek ilaçlar veriyorlar. bir insanın 'ruhunu' ilaçla tedavi ettiğini iddia eden bu kurum, afyonu legalize etmekten başka bir boka yaramıyor afedersin.

"PSIKIYATRI DİYE BİR BİLİM YOK"
    kendini psikiyatrist olarak adlandıran bir sürü insan düşünün, bunlar birleşip psikiyatri diye bir tıbbi dal kurmuşlar. kabul ettirmişler kendilerini, hayvan gibi ilaçlar filan yazıyorlar. buraya kadar her şey güzel. ama şöyle bir şey var,gercek delilik haric tedavi edilmesi gereken bir hastalık yok. zaten 'hastalık' yok.

psikiyatri diye bir şey yok! evet, kral çıplak diyorum. adamlar olmayan bir şeyi var gibi göstermek yerine çok daha akıllı bir metod seçmişler: "ortada görünmez bir takım şeyler var ve bu bir takım şeyler hasta olabiliyor. biz bunları tedavi edebiliyoruz"

ve insanlar buna inanmış! kimse çıkıp bir şey demiyor, adamlar her gün tonla hastaya bakıyor, köpeğe bile içirilmeyecek ilaçlar veriyorlar. bir insanın 'ruhunu' ilaçla tedavi ettiğini iddia eden bu kurum, afyonu legalize etmekten başka bir boka yaramıyor afedersin.

Çıraklık Dönemi

aynı mesjaı iki kere yazınca ne oluyor?şu ana akdar incelediğime göre türk gençleri belden yukarısı ile uğraşmıyor.ordaki organların görevini görebilecek 2 organ bulmuşlar.sürekli bunları kullanıyorlar.onalrla duuyp düşünüp karar verip görüyorlar.bu mantığın belli çizgisi olmadığı için herkes kendisine göre olayları yorumluyor.bunu hayvan sürülerinin sosyal hayatları ile birleştirisen olayı daha iyi anlayabilrisin.burda kendimden örnek veiryorum çünkü en çok kendimi tanıyorum.geçen haftalarda hayatımın tamamen boş,allahın beni boşa yarattığını öğrendim.bunları ben değil karşımdaki adam söylüyor.eve kız atıp cinsel ilişkiye girmediğim için gereksiz bir insan oldum.işin daha üzücü yanı böyle düşünen insanların çokluğu.duurmu anlatıyorsun,bunlar senin minik dünyandakinden daha karmaşık diyorsun ancak adamın zaten bildğimiz bir beyni yok.anlamıyor.bu durumu açıklamak zaten bir paradoks.çokda önemnli olmayan bir sebep yüüznden dünyan kararıyor ki dünyanın kararması eve kız atman değil seni ezik görmeleri sonucu oluyor.eee balatalar sıyrılıyor.ortada bi sıkıntıo var.ister hastalık de ister başka bişey ancak amerikalıların bi sözü var money talks diye.gerçekten bizim için söylenmiş.hem tedavi hemde tedaviye neden olacak sıkıntının olmaması için bir araç.

bunları neden mi yazdım?daha bir kaç hafta öncesine akdar normal halim neşeli iken bi anda intiharın eşine geldim.kendime bi şekilde zarar vemrem gerekiyordu.önceden kollarımı yollardım ama bunu uzun süre önce büyük ölçüde azalttım.kendime zarar vermedim ancak durumu biraz aştım.şuan senin mesjaını gördüm okudum hiçbişey olmadı.ne sıkıntıya çare nede bahsettiğine bir cevap içeriyor.ülkemizde insnaların yapısı gereği maalesef orman koşullarında yaşıyoruz.bana en çok kız meselelerinden dem vurualr.iyi vurun ancak çözüm üretemiyorsunuz ki.neiyt nasıl nedne yaptığınızı düşünmekten aciz insanarasınız.ilk intiba denen bieşy var.benim her zaman belam olmuştur.adam bakıyo karşıdan lan ben bunu ezerim.

bak gereksiz yere sinir yaptım.

Sayfa 7/11 İlkİlk ... 34567891011 SonSon