Sayfa 2/11 İlkİlk 123456 ... SonSon
101 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: depersonalizasyon ve derealizasyon yaşayanlar birbirimize destek olalım

Karar Dönemi

Smile

Alıntı lavinya21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke duyarsız olsaydım da bu hastalığa yakalanmasaydım
    önerim o ki duyarsız olmayı da öğrenmek lazım.her şeyi duymak ruh sağlığına iyi gelmiyor

Karar Dönemi

Alıntı lavinya21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke duyarsız olsaydım da bu hastalığa yakalanmasaydım
    bencede keşke duyarlı olmasaydık ve bu hastalığa yakalanmasaydık.......

Karar Dönemi lavinya21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sofistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önerim o ki duyarsız olmayı da öğrenmek lazım.her şeyi duymak ruh sağlığına iyi gelmiyor

bazı şeyleri sonradan öğrenmek epey zaman alıyor zaten o zamana kadar da olan bize olmuş oluyor.

Karar Dönemi

slm,
    bende depersonalizosyon ve derealizasyonu çok ağır yaşadım 2.çocuğumu doğurduktan sonra.ve evet çok haklısın yaşamayan anlayamaz inanılmaz zor bi durum ama %90 atlattım.1,5 yıl ilaç tedavisi gördüm.ilk 4 ay paxil+zanax sonrasında sadece paxil.ama zaman zaman yine o duygular geliyor aklıma.şimdi de obsesif -kompulsif bozukluğun üstesinden ilaçsız-davranışçı terapiyle gelmeye çalışıyorum son 6 aydır.davranışçı terapi işe yarıyor kesinlikle.doktorun da çok önemli tabii.ben b.köyde bi pskiatra gidiyorum,memnunum.iyi bir doktor bulman şart.acil şifalar dilerim

Karar Dönemi

bende evlendikten belki de panik atağı atlattıktan sonra başladı.

Karar Dönemi elifnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben bu hastalığı atlatmış insanlar bılıyorum.
    bencede umutsuzluğa kapılmayın.
    Doğru doktoru bulub tedavı alırsanız keçer diye düşünüyorum.
    sadece sabrla ve ınanarak tedavı almaya başlamak lazımdı.
    Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
    Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
    Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

Karar Dönemi

merhaba arkadaslar ben 19 yasındayım bu hastalıgı 10 yasındada hıssedıyordum ama bı turlu cozemıyordum sonra yersız korkularım vardı bır gece saat 12 sularında gene eve dönerken korku yasıyordum ve bı anda hastalık tam falıyetıne gecmıstı anlattıgınız olayların tumu banada olmustu ılk defa bu kadar kotu olmustum tabıkıde 2 gun sonra doktora gıttım bana panık atak oldugumu soyledı fulsac yazdı kullandıgım bu ılac hastalıgımı tadavı etmıyordu fakat bıraz olsun nesenlendırıyordu yanı nasıl desem yasayan bılır bılgısayar basında oturup yazı otururken bıle kendımı bı pencereden ızlıyor gıbı oluyodum bırının suratına odaklansam aynı duygu korkuyodum neyse anlattıgım bu olay surecınde bı cok doktor ve ılac degıstırdım nafıle hatta gun gun kotu oluyordum takı o 3 berbat yılı gerıde bıraktım artık rahatımm bunu nasılmı basardım dersınız dogal bır yontemle gercekten suan soyluceklerımı uygulayın demıyorum gıdıp ama oykumu anlatıyım belkı sızede yararı olur her neyse vel hasıl gene bı gun kotu oluyorum fenalasıyorum fln gectıgımız 6 ay once yakın bı arkadasım benı evıne davet ettı sadece alkol ıcıp derlescektık eskıyı yaad etcektık takı arkadasım cebımden paket ıcınde hazırlanmısh yesıl bı kuru bıtkı cıkardı bu ne dedım adının esrar oldugunu cok farklı bısey oldugunu soyledı hayatımda ılk kez esrar goruyodum ve ılk kez 2 fırt cekıp denemıs olucaktım neyse arkadasım ustalıkla sardıgı esrarı bana uzattı once sen yak dedı yaktım bı fırt o bı fırt ben derken sardıgımız esrar bıttı ben ılk defa esrar kafası yasıycaktım ve kafası geldıgınde kendımı ayakta gezerken buldum ılk defa ıctıgınız ıcın bu trıpler halıyle normaldır neyse sadete gelelım ertesı gunden sonra 1 hafta boyunca ıctıgım bıtkı benı cok neselendırdı dunyanın en mutlu yasamayı seven daha olgun duyarlı aklını kullanabılen canı sıkılmayan yaptıgı herseyden zevk alan bır ınsan halıne getırmıstı artık kendımı kontrol edebılıyor ve normal ınsanlar gıbıydı hıc bı hastalık hıssetmıyor korkmuyor panık atak olmuyordum ve depersonalizasyon krızlerı gecırmıyordum ve boyle boyle derken her hafta takılıyoduk arkadasımla haftada bır kere ıcıyodum ve hayat boyle akıp gıdıyodu bu arada gene fulsac kullanmaya devam edıyordum fakat doktora esrar kullandıgımı ve fulsac ıle kullanırsam bı zararı olurmu dıye cekınıyodum her neysekı sormadım ve artık duzenlı bır hayatım vardı yavas yavas ılacımı duzenlı bır sekılde bıraktım kendımı sorguluyodum acaba bagımlılıgı varmıydı bu esrarın esrar cash dedıklerı ınsanlar varmıydı korkmaya baslamıstım ya bagımlı kalırsam takı 2 ay once esrarıda bıraktım suanda hıc bır sıkıntım kalmadı depresyon dısında oda esrarın yan etkısı ve oda sadece esrarı anıden bırakırsanız oluyor onuda gene 2 ay fulsac kullanırak gun gun asıyorum nasıl dusununkı xanax kullanan bırı anıden xanax bırakınca depresıf sendrom yasar oyle kesınlıkle dedıklerımı yapcaksanız 2 aydan fazla esrar ıcmeyın ve 2 ay boyunca haftada 1 ıcınız kafanızı yasamayı ogrenınce bırakınız ben tavsıye etmıyorum ama ben esrar kullanarak ıyılestım zaten bı cok yerdede tartısma konusu esrarın ansıkyıte hastalarının tedavısınde kullanılması neyse benden bukadar ha ufak bı not esrarın kafasıda aynı bızım yasadıgımız hastalık gıbıdır dusununkı eglencelı bır sekılde muhabbet ederek dahı fıkırler uretecek depersonalızasyon krıze gırıyonuz denemenız tavsıye olunur ılla yapıcam dıye bısey yok ama benı esrar ıyılestırdıgını adım gıbı bılıyorum saygılar

Karar Dönemi

Alıntı leflau42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar ben 19 yasındayım bu hastalıgı 10 yasındada hıssedıyordum ama bı turlu cozemıyordum sonra yersız korkularım vardı bır gece saat 12 sularında gene eve dönerken korku yasıyordum ve bı anda hastalık tam falıyetıne gecmıstı anlattıgınız olayların tumu banada olmustu ılk defa bu kadar kotu olmustum tabıkıde 2 gun sonra doktora gıttım bana panık atak oldugumu soyledı fulsac yazdı kullandıgım bu ılac hastalıgımı tadavı etmıyordu fakat bıraz olsun nesenlendırıyordu yanı nasıl desem yasayan bılır bılgısayar basında oturup yazı otururken bıle kendımı bı pencereden ızlıyor gıbı oluyodum bırının suratına odaklansam aynı duygu korkuyodum neyse anlattıgım bu olay surecınde bı cok doktor ve ılac degıstırdım nafıle hatta gun gun kotu oluyordum takı o 3 berbat yılı gerıde bıraktım artık rahatımm bunu nasılmı basardım dersınız dogal bır yontemle gercekten suan soyluceklerımı uygulayın demıyorum gıdıp ama oykumu anlatıyım belkı sızede yararı olur her neyse vel hasıl gene bı gun kotu oluyorum fenalasıyorum fln gectıgımız 6 ay once yakın bı arkadasım benı evıne davet ettı sadece alkol ıcıp derlescektık eskıyı yaad etcektık takı arkadasım cebımden paket ıcınde hazırlanmısh yesıl bı kuru bıtkı cıkardı bu ne dedım adının esrar oldugunu cok farklı bısey oldugunu soyledı hayatımda ılk kez esrar goruyodum ve ılk kez 2 fırt cekıp denemıs olucaktım neyse arkadasım ustalıkla sardıgı esrarı bana uzattı once sen yak dedı yaktım bı fırt o bı fırt ben derken sardıgımız esrar bıttı ben ılk defa esrar kafası yasıycaktım ve kafası geldıgınde kendımı ayakta gezerken buldum ılk defa ıctıgınız ıcın bu trıpler halıyle normaldır neyse sadete gelelım ertesı gunden sonra 1 hafta boyunca ıctıgım bıtkı benı cok neselendırdı dunyanın en mutlu yasamayı seven daha olgun duyarlı aklını kullanabılen canı sıkılmayan yaptıgı herseyden zevk alan bır ınsan halıne getırmıstı artık kendımı kontrol edebılıyor ve normal ınsanlar gıbıydı hıc bı hastalık hıssetmıyor korkmuyor panık atak olmuyordum ve depersonalizasyon krızlerı gecırmıyordum ve boyle boyle derken her hafta takılıyoduk arkadasımla haftada bır kere ıcıyodum ve hayat boyle akıp gıdıyodu bu arada gene fulsac kullanmaya devam edıyordum fakat doktora esrar kullandıgımı ve fulsac ıle kullanırsam bı zararı olurmu dıye cekınıyodum her neysekı sormadım ve artık duzenlı bır hayatım vardı yavas yavas ılacımı duzenlı bır sekılde bıraktım kendımı sorguluyodum acaba bagımlılıgı varmıydı bu esrarın esrar cash dedıklerı ınsanlar varmıydı korkmaya baslamıstım ya bagımlı kalırsam takı 2 ay once esrarıda bıraktım suanda hıc bır sıkıntım kalmadı depresyon dısında oda esrarın yan etkısı ve oda sadece esrarı anıden bırakırsanız oluyor onuda gene 2 ay fulsac kullanırak gun gun asıyorum nasıl dusununkı xanax kullanan bırı anıden xanax bırakınca depresıf sendrom yasar oyle kesınlıkle dedıklerımı yapcaksanız 2 aydan fazla esrar ıcmeyın ve 2 ay boyunca haftada 1 ıcınız kafanızı yasamayı ogrenınce bırakınız ben tavsıye etmıyorum ama ben esrar kullanarak ıyılestım zaten bı cok yerdede tartısma konusu esrarın ansıkyıte hastalarının tedavısınde kullanılması neyse benden bukadar ha ufak bı not esrarın kafasıda aynı bızım yasadıgımız hastalık gıbıdır dusununkı eglencelı bır sekılde muhabbet ederek dahı fıkırler uretecek depersonalızasyon krıze gırıyonuz denemenız tavsıye olunur ılla yapıcam dıye bısey yok ama benı esrar ıyılestırdıgını adım gıbı bılıyorum saygılar
    Dostum çok güzel örnek oluyorsun, beni esrar depersonalizasyon hastası yaptı ve bir çok kişide esrar kullanımından bu hale geldi, senin düzeleceğin varmış.Esrarla alakası yok hatta şanslısın ki esrar daha kötü yapmamış seni.

Karar Dönemi

ACİL ACİL ACİL! arkadaşlar şuan çok kötü oldum ve çok acil sizlere ihtiyacım var yeni bi hastalığımı keşfetmiş bulunuyorum ve üzüntüden ölücem nerdeyse sitede gezinirken DEPERSONALİZASYON diye bir hastalık duydum bi baktım bendeki herşey var gibi geldi bazıları yabancılaşma demiş öyle değil ama kendimden delircem diye korkuyorum bazen ayağımda uyuşma oluo gibi oluo sanki o an o ayak orda yokmuş gibi ama geri geçio yerini panik atağa bırakıo ben bunları LUSTRALin yan etkisi sanıodum bazen bir koku gelio burnuma onun gerçek olduundan emin olmak istiyorum acaba bi tek mi ben mi duyuyorum diye korkuyorum :S ya kafayı yediysem diye bunun gibi bi ton şey bayılmaktanda korkuyorum ben bunları anksiyete sanıyorum doktorda öle teşhis koymuştu :S peki ama bu ne peki yani Depersonalizasyon ne yani sizce bendede var mı???Lütfen yardım edin ben hastalığımın aksiyete panikatak az birazda agorafobi olduunu sanarken bide bu çıktı çok kötü şeyler yazmışlar hakkında bilgisi olan varsa versin ben naaapmalıyım gene mi doktora gitcem offfff!!! yaşım 24 ve yeni bi işe yeni bir evliliğe hazırlanıyorum bunlarla nasıl başa çıkıcam YARDIM !!!

Karar Dönemi

oncelıkle gecmıs olsun bu yabancılaşmayı bende yasıyorum doktorum en son panik ataga bagladı verdıgı ılacların ve dktorun bı faydasını görmedım zamana bıraktım geçer dıye beklıyorum.yabancılaşmayı gercekten yasıyorsan cok kötu bır hıs ne yasadıgını nede gerceklık zaman kavramın kalıyor doktoruna danıs bence

Sayfa 2/11 İlkİlk 123456 ... SonSon