Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: major depresyon

Karar Dönemi doritos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart major depresyon

yaklaşık 6aydır major depresyon tanısıyla psikiyatrik ilaç kullanıyorum.henüz bir faydası yok gibi, sadece vücudum uyuşuyor,sürekli yorgunum ve gün gectikçe kötü hissediyorum. yalnız olmadığımı bilmeye ihtiyacım var destek olursanız sevinirim.

paradox
    Guest

Alıntı doritos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 6aydır major depresyon tanısıyla psikiyatrik ilaç kullanıyorum.henüz bir faydası yok gibi, sadece vücudum uyuşuyor,sürekli yorgunum ve gün gectikçe kötü hissediyorum. yalnız olmadığımı bilmeye ihtiyacım var destek olursanız sevinirim.
    Gemis olsun sevgili doritos..
    Alti ay icinde bir duzelme kaydetmeniz gerekiyordu.Ayrica bu zaman icinde de ilaclara bunyenizin uyum saglamasi gerekiyordu.Bence bu konuyu doktorunuzla bir gorusun, belkide farkli bir ilac tedavisine gecmelisiniz..
    Sagliklar dilerim..

Karar Dönemi

asla yalnız yürümeyeceksin

Banned

Psikyatrik ilaçlara fazla bel bağlama.
    Öncelikle bu dünyada bütün canlıların sadece kendileri ve ailelerini düşündüğünü bilmen gerekli. Seni yalnızlıktan kurtaracak insanların başında ilk ailen gelir. Güçsüz olmaman dileğiyle...

paradox
    Guest

Alıntı Müdavim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikyatrik ilaçlara fazla bel bağlama.
    Öncelikle bu dünyada bütün canlıların sadece kendileri ve ailelerini düşündüğünü bilmen gerekli. Seni yalnızlıktan kurtaracak insanların başında ilk ailen gelir. Güçsüz olmaman dileğiyle...
    Sevgili mudavim..Hafizam beni yaniltmiyorsa sizinle daha oncede psikiyatri de kulanilan ilaclar ve tedavi sekilleri hakkinda fikir ayriligina dusmustuk.Size bu konular hakkinda bir bilgi birikiminiz olup olmadigini sordugumda olmadigini ifade etmistiniz.Fakat goruyorum ki hala ayni seyi yapiyor ve tedavi surecinde ki bir hastayi yanlis yonlerdiriyorsunuz..Sizden ricam fikirlerinizi beyan ederken en azindan deneyiminiz veya bilginiz olan konular hakkinda yorum yapiniz ki insanlari yanlis yonlendirmiyesiniz...
    Saygilar...

Banned

Kendisi alması gerekenden fazla dozda ilaç alıyor ve çözüm ürettiğini sanıyor.
    Bugün uyuşturucu olarak bildiğimiz extacy,eroin,LSD gibi maddelerin uyuşturucu haline gelmsinin sebebi de budur.Hepsi bir zamanlar tedavi amacıyla önerilen maddelerdir.Yapmam gereken uyarıyı yaptım, çünkü dertleri geçireceği amacıyla alınan fazladan ilaç bir süre sonra eroinden farklı birşeye dönüşmeyecektir!

paradox
    Guest

Alıntı Müdavim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendisi alması gerekenden fazla dozda ilaç alıyor ve çözüm ürettiğini sanıyor.
    Bugün uyuşturucu olarak bildiğimiz extacy,eroin,LSD gibi maddelerin uyuşturucu haline gelmsinin sebebi de budur.Hepsi bir zamanlar tedavi amacıyla önerilen maddelerdir.Yapmam gereken uyarıyı yaptım, çünkü dertleri geçireceği amacıyla alınan fazladan ilaç bir süre sonra eroinden farklı birşeye dönüşmeyecektir!
    Bakiniz genc dostum..
    Sadece bu arkadasimizin sorununda degil genel olarak sizin tavriniz bu..Bilginiz olmayan konularda yineliyorum luften yorum yapmayiniz..Burada ki insanlar rahatsizliklari icin cozum ariyor ve konusunda uzman doktorlar tarafindan onerilen ilaclari kulaniyorlar..Siz medikal tedaviyle uyusturucuyu ayni kefeye koyarak, ilac tedavisi goren hastalari bir nevi uyusturucu bagimlisi, doktorlarida uyusturucu saticisi konumuna sokuyorsunuz..Bu tavriniz tedaviye baslamayi dusunen arkadaslar uzerinde oldukca olumsuz etkiler yarata bilir..
    Egerki siz diyorsaniz ben bu konuda bir profum. o zaman durum baska tabi.Almis oldugunuz egitim ve mesleki kariyerinize saygi duymak duser bize...

Karar Dönemi

Merhaba Doritos bende Majör depresyon Atlattım, Kardeşim benim, Yanlız değilsin.. hiçbir anı yaşamak zevk vermiyor ve geçmişten kalan bir anından dolayı suçluluk duygusu içindesin.. kullandığın ilaç veya ilaçları bi öğrenebilir miyim? Kardeşim, bu hastalığı Kralın Oğlu bile geçirse İntihar eğilimine kayıyor.. ne olur kardeşim..yanlız değilsin..

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İlaçlarla ilgili paylaşım yapmak kadar onları kötülemekte tehlikeli... Lütfen bir uzman olarak rica ediyorum bu tür yorumlarda bulunmayınız.

Doritos, kesinlikle yalnız değilsin. Herkes hayatının bir döneminde benzer bir durum atlatıyor, atlatabilirde. (ben dahil) Umarım ilaç tedavisi ile birlikte terapigörüyorsunuzdur. Yoksa tek başına ne ilaç ne de terapi yararlı gelmez.

Karar Dönemi

merhaba doritos,aynı rahatsızlıkla mücadele etmeye çalışıyorum,bilirsin sevinçler paylaştıkça çoğalır,sıkıntılar da paylaştıkça azalır,her zaman yanındayım arkadaşım,ilaçlarını aksatmadan düzenli olarak içmelisin ve minnie nin de dediği gibi terapi de çok önemli,sakın ümitsizliğe düşme lütfen

Sayfa 1/2 12 SonSon