Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gerçekten zor durumdayım...

Karar Dönemi

Unhappy Gerçekten zor durumdayım...

Ben şu an 15 yaşındayım. Eminim ki ergenliğin de yaşattığı problemler vardır ancak en önemli problemim olduğu için buradan başlamak istiyorum. Benim sorunum daha çok şu eksende açıklanabilir <Bilgisayar, İnternet bağımlılığı, Uyku düzeni>. Ben 1995 doğumluyum. Bilgisayarla tanışmam oldukça erken oldu. 1999 Yılında yani 4 yaşında bilgisayar başına oturdum. 2000 Yılında ise internet kullanımım başladı. 6 Yaşında bir bilgisayarı toplayabilecek(Parçalarını satın alıp daha sonra birleştirmek) hale geldim. Ortalama günde 12 saat bilgisayar kullanımım vardı. 6-12 Yaşları arasında bu böyle devam etti. Saatler gittikçe karışmaya başladı ve gece gündüz karıştı tabiri caizse. Şöyle anlatayım; sabah saat 6:30'da kalkıp 7:00'da okulda oluyorum(Olabilirsem tabi.). Eve saat 13:00 gibi gelip yemeğimi bilgisayar başında yiyip saat 4:00-5:00 gibi yatıyordum. Bu hayatımı tamamen engelliyor neredeyse. Haftada 2-3 gün okula mutlaka geç kalıyorum. İşittiğim azar, küfür yanıma kar kalıyordu. Yaz tatillerinde okul bittiğinde ise iyice saçmalamaya başlıyorum. Akşam 7:00-8:00 gibi uyanıyorum. Bilgisayar başına oturuyorum, sabah 9:00 civarlarında yatıyorum. Anlayacağınız ailemle sofraya dahi oturamıyorum denk gelmiyor. Onlar uyurken ben ayakta oluyorum ve her zaman bilgisayar başında. Şu an bilgisayar bilgim(ne yazık ki) inanılmaz seviyede. Evimde 5 tane bilgisayarım var. İnternet sitesi kurabiliyor/üretebiliyorum. İleri seviye php,asp,c++,3dsmax ve maya 3d kullanabiliyorum. Fakat haliyle okulumda 8.sınıfta neredeyse sınıfta kalıyordum. O derece ki artık evden dışarı neredeyse çıkmıyorum, gittiğim yerde internetin olması dahi bana yetmiyor yavaş olduğu için evden çıkmıyorum, misafirliklere gitmiyorum, gezmeye hiç gitmiyorum, şimdi dönüp bakıyorum gerçek hayattan tanıdığım 2 tane insan var msn listemde. Geri kalan 264 kişi ile internette tanışmışım .Artık hayatımı düzene sokup normal bir insan olmak istiyorum, nereden başlamalıyım ne şekilde devam etmeliyim, hayatım rezil bir durumda

Yardımcı olun bana delirmek üzereyim

Karar Dönemi
    Yer
    Güneşin Doğmadığı Yerden.

senin bu olayının aynısı bendede vadı.bende bagımlıydım bir ara 2 hafta boyunca dışarı cıkmadıgımı hatırlıyorum.Web tasarım php asp c# falan herşeyi araştır araştır kafa allak bullak oluyor malesef bu bilgiler lisanssız bir bir işe yaramıyor...Sana önereceğim şey dışarıya çık arkadaşlıklar edin zaten zamanla kendin alışacaksn bıkacaksın bilgisayardan arkadaş ortamı nasıl kuracam diyorsan akrabalarınl takıl bir müddet yeni insanlar tanıyacaksın.bu zaman zarfında insanların hal ve hareketleri sana ilginç gelecek nasıl desem bu cocuk nasıl olurda umursamaz oysa nette böyle değildi gibisinden saçma şeyler aklına gelecek en ufak bir cocugu bile gizemli bulacaksın bu da zamanla geçecek aynı şeyleri benle yaşadım.Dediğim gibi yeni insanlar tanımaya çalış akabalarından başla elbet birilerinin elini sıkacaksın memnun oldum vs bitti değişik aktivitelere katıl gitar kursu vs zaten orada olan ortam hiç bir yerde yok kendiliğinden oluşuyor arkadaşlık ortamı bilgisayarı tamamen bırak demiyorum gündüz 12 gibi çık dışarı sonra akşam gel yemeğini ye tekrar çık gece min 1 e kadar takıl nette yada sabahta bir müddet takılabilirsin.Ama aşırıya kaçma.ilk hafta zorluk çekeceğinden eminim ama bu sorunu aşacagındanda eminim basit bir iş korkma o kadar kendinden.daha yaşın çok erken ama zamanını iyi değerlendirmişsin afferin yaşıtların msnde karı kız peşinde hack mack gibi boş işler peşinde sen ise programlama dillerini öğrenmişsin özelden pm at konuyu özeldende görüşebiliriz. ;=)

Karar Dönemi

Nasıl becerebilirim ki. Sosyalleşmeyi sevmiyorum. Benimle dalga geçiyorlar, iğrenç şakalar felan. Futbol oynarken bir topu tutamadım diye etmedikleri küfür kalmıyor.

Karar Dönemi
    Yer
    Güneşin Doğmadığı Yerden.

zeki birisin arkadaş ortamını değişmeyi dene.

Karar Dönemi sellin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Durumunu bence lehine çevir arkadaşlarını bir sil at sonra bu üstün bilginle konu komşu kim varsa onlara ögretmeyi dene bilgisayara sen degil başkasını oturtmayı dene bu biraz daha çaktırmadan uzak kalmanı saglar bide kendine öyle uzun ve meşgul edici bir iş bul ki veyada yapmak zorunda bıraktır kendini bilgisayara daha az oturabilirsin belki daha sonra daha az oturmaya alışırsın boş zamanlarında çalışmayı dene mesela...

Cahillik Dönemi hoyrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

önce kendine güven, seninle niye dalga geçsinler ki senden neleri fazla
    arkadaş edinmek için akrabalarını kullanabilirsin ya da kurslar yararlı olabilir
    bilgisayardan uzaklaşmak için de kendini ilk zamanlar zorlarsın sonra oturmak istemeyeceğini düşünüyorum, önce uzak kalmak zor gelir belki ama sonra alışırsın. online oynadığın oyunlar varsa onları silerek başlayabilirsin sanırım,
    bilgisayar bilgilerini aktarabileceğin bir ortam varsa bunu da kullanabilirsin bence, hem yararlı olursun hem de arkadaş edinirsin
    Deliler ve akıllılar, aynı derecede zararsız kimselerdir. Asıl tehlikeliler yarı deli, yarı akıllı olanlardır.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Pc bağımlısı olarak seni iyi anlıyorum, ama senin yarınkadar bile bağımlılığım yok, gecemin sadece yarısını pc başında geçiriyorum.
    Sana tavsiyem sevgili bul, sms ti görüşmeydi hayatının rengi değişir haa uyarmadıda deme insan pc den kurtulurda aşktan asla kurtulamaz
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Çıraklık Dönemi g1z4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bir şey söyliyim mi beğenebilceğin kitapları okumalısın benim önerim sadece bu kitap okumaya başlamalısın! belki tamamen bırakamazsın bilgisayrı ama en azından azaltıp bilgisayardayken de interneti yararına kullanmayı öğrenirsin..ilk hamleni yapmışsın bile buraya üye olarak devam et
    Yeter...Gel Artık Yeter...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,
    Beyaz Güller Açtı Geeeeel...!!!

Karar Dönemi

Mutlaka ilk cinsel deneyimini yasa.

Standart Yaşasın pc

Selam arkadaşım senden bir yaş küçüğüm bende bilgisayarla 8 yaşlarında felan tanıştım ilginç bir aletti başladım ezik oyun sitelerinden metin2 knight warrock silkroad hero florensia say say bitmez bilgisayarı niye eleştiyorsunuz çok güzel bir icat normal bir insanmı olacan 2 güne kalmaz geri dönersin dışarda hiç bir şey yok güneş doğup batıyor Arkadaşın olsunmu istiyorsun şu türkiyede 70 milyon insan varsa onun ancak 500 bin kişisi gerçek arkadaştır arkadaş demek paylaşmak demektir
    En İYİ DOST PC`DİRRRR
    Konu YalnızKurt tarafından (16-09-2009 Saat 04:55 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon