Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Obsesif-Kompulsif Kişilik Bozukluğu ve tedavisi

Karar Dönemi

Standart obsesif kompulsif disorder lutfen okuyun

arkadaslar oncelikle herkese merhaba

ben amerikada psikoloji bolumunde doktora egitimi yapmaktayim... ve bir senedir obsesif kompulsif bozuklugu konusunda( obsessive compulsive disorder) arastirma yapiyorum ve size onerilerim sunlardir...

oncelikle sunu soyleyim eger obsesif kompulsif hasta kimse eger 24 yasindan kucukse kesinlikle depresyon ilaclar almasin... cunku bu yastan once intihara egilim gosteriyor..

normalde depresyon ilaclari 24 yasindan buyuklerdede yada kucuklerde cok fazla yan etkilere sahiptir..cogu ya istahi cok asiri kesiyor yada asiri istah aciyor...

obsessif kompulsif bozuklugu icin en iyi yapilmasi gereken gereken spor yapmaktir... bol bol spor yapin.... mesela oncelikle kosu yapmanizi tavsiye ederim ...

yemek yemenize dikkat edin.... kesinlikle ari poleni yemenizi tavsiye ederim.gunde2-3 yemek kasigi.. ama dikkat edin.. ari poleninin buzlukta muhafaza edilen yerlerden satin alin.. eger bir arici tanidiginiz varsa onlardan alin kendiniz buzlukta muhafaza edin..sebebi ise ari poleni acik havada kaldigi zaman faydali olan icerikleri zarar goruyor...

kahve , cay , cikolata, kola ve benzeri kafeinli iceceklerden kesinlikle kacinin

alkol kesinlikle kullanmayin ,, cunku alkol vucuttaki serotonin miktarini alt ust ediyor... serotonin ne demek bilmeyinimiz varsa soyleyim... bu hastalik olan kisilerde serotonin miktari cok dusuk oldugundan kaynaklaniyor...insanin moral mekanizmasinin duzenli islemesini saglayan ve beynin urettigi kimyasal bir sividir..

iyi bir alislanlik edinin kitap okuma , bulmaca cozme gibi.resim yapmak. ve benzeri....bu sekilde dikkatinizi bu sekilde baska yerlere vermis olursunuz..

sari kantaron otunun bu hastalikta faydali oldugu kanitlanmistir...fazla dozda kullanimida zararlidir...

egerki hastaliginiz cok ilerlemisse depresyon ilaci ve psikolojik tedavi yontemini kullanin derim ama yeni baslamissa size verdigim bu tavsiyelere uyarsaniz fayda goreceksiniz...sonucta halledilmesi imkansiz bi hastalik degil sadece halledilmesi zaman alan bir hastaliktir..yuzde yuz anlamda takintilarinizdanda kurtulamassiniz.. cunku herkeste belli miktarda takinti olur zaten... onemli olan kontrol altina almaktir bunu unutmayin..

eger bu bilgiler size faydali olduysa ne mutlu bana... benim icin dua etmeniz bile benim icin buyuk bir kazanctir.... allah bu hastaliktan zarar goren herkese sifa versin... herkese hayirli ve saglikli gunler ve gelecekler dilerim
    Konu getrue tarafından (19-06-2012 Saat 06:18 AM ) değiştirilmiştir.

peki ya yutkunma güçlüğü boğulma hissi yaşayanlar var mı? ben de bu yüzden yemek yiyememe ve bu yüzden sosyal hayatımda alt üst oluyor doktora gitsem ilaç veriyor terapi bir yandan..ama tedavi bitiyor 1 sene sonra yine tekrarlıyor..8 sene oldu kaç kez tedavi oldu hala peşimi bırakmadı okb yanında anksiyete panik atak yetti artık..

Karar Dönemi

sorma kardeş insanı canından bezdiriyo ama sonuc bir tekrar döngüsünden ibaret iyiymiş gibi ama pusuda onunla yaşamak , mesela bana çok mutlu olduğum anlarda hep kendini hatırlatır ben burdayım fazla acılma die

Merhabalar. Benim problemim ki şu ders dinlerken başka şeyler düşünüyorum,kitap okurken ne okduğum aklımda kalmıyor,ders çalışırken odağım kayıyor. Hastalığımın dikkat dağınıklığı ve kontsantrasyon bozukluğu olduğunu düşünüp psikaytra danıştım ve o da hastalığımın obsesif (mükemmeliyetçi) kişilik olduğunu söyledi ve Fulsac 20mg antidepresan verdi. Açıkçası doktorumun yanlış tanı yaptığını ve yanlış tedavi uyguladığını düşünüyorum ya da ben mi yanılıyorum. Açıkçası verdiği ilacı kullanmak istemiyorum. Teşekkürler.

Karar Dönemi

benzer skntilar bnde de var normalde onceden ben bi okudugumu ne kadar surede gecse unutmazdim simdi sanki bosa calisiyor gibiyim ne calissam ucuyor kitap okudum bitirdim diyelim konusunu bile hatirlamayacagm neredeyse

Karar Dönemi

Standart okb , anksiyete

herkese selamlar tam 5 sene okb ve daha bircok rahatsizlikla yasadim, sosyal hayatim tamamen bitti, gitmedigim psikiyatr kullanmadigim ilac kalmadi.eskiden olan olaylari net hatirliyorum ancak son zamanlarda olanlar aklima girmiyordu. kabuslar , ataklar , ölme istegi, hayati sorgulama, derken 5 yili devirdim.Fakat suan hastaliklarimdan eser yok. Tamamen atlattim. Benimle ayni durumda olan arkadaslar varsa elimden geldigince yardimci olabilirim... redred33@hotmail.com den ulasmak isterseniz elimden geldigince yardimci olurum...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12