Sayfa 3/3 İlkİlk 123
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: Şizoid Kişilik Bozukluğu ve tedavisi

Karar Dönemi

bana yardımcı olabılecek bu hastalıgı yasayan kımse yokmu

Karar Dönemi

Belirtiler
    1.Güçlü duygular yaşamazlar
    2.Arkadaşlık ilişkisi kurmayı istemez yada zevk almaz
    3.İnsanlarla iletişim gerektiren bütün sosyal aktivitelerden kaçar
    4.Başka insanlara yabancılaşma yada duygusal olarak soğukluk
    5.Hiç bir arkadaşı yoktur
    6.Övgü yada eleştiriye karşı hiç tepki vermez
    7.Soğuk ve umursamaz davranır
    8.Duygularında hemen hemen hiç değişim olmaz

bu anlatılanlar resmen beni kastediyor fakat 2 hususta benim eylemlerim daha değişik
    6. da övgüyü tevazu ve alçak gönüllülük ile karşılarım ama eleştiriye tahammül edemem, emek verilen hiçbirşey eleştiriyi haketmez bence
    7.kendi işlerimde umursarım ve hatta sadece o konuya odaklanırım sürekli eksik kalan puzzle parçası odur benim için gidermeden diğer işlerimde son derece tutumsuz ve işlevsiz kalırım. dışarısı ile ise şıktaki gibi soğuk ve bana dokunmayan yılan bin yaşasın tavrı içerisindeyimdir.
    Konu 4Turkey tarafından (03-01-2010 Saat 10:42 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

kismende beni tanimlamis ama benim insanlara olan ofkemin hakli nedenleri var

Karar Dönemi

hii!! okudum ve korktum arkadaş! lan ya şizofreni olursaaaam? ya ama benim arkadaşım falan çok yani sadece samimi olmadığım insanlarla ileitşimden çekinirim ama bendedemi bundan varki acep söylenenlerin çoğ uyuyorr??O.o

Karar Dönemi GURUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı olivia06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hii!! okudum ve korktum arkadaş! lan ya şizofreni olursaaaam? ya ama benim arkadaşım falan çok yani sadece samimi olmadığım insanlarla ileitşimden çekinirim ama bendedemi bundan varki acep söylenenlerin çoğ uyuyorr??O.o
    Olivia ne dikkatimi çekti biliyor musun?! Sanırım, eğer biraz aklına kulak verirsen sen psikolojiyi de seviyorsun. Ama hastalık hastası olma. Her sorundan herkeste bir parça vardır. ama sorunlu olmak, sorunun olduğuna dikkat etmemek veya kabul etmemektir! Sen aaa bu bende de var dersin ama gerçek bir sorunlu da ancak doktor test ederek, şzleyerek bu sorunları görür. Hasta kendi durumunun farkında değildir. (Çoğunlukla)

Karar Dönemi

Selam arkadaşlar bende aşırı derecede hayal kurarım , Lakin çoğu geleceğe yönelik olur. üniversite okuyoruyorum. bazen yrd.doç.dr oluyorum bazen subay , bazen şirket kuruyorum . Bazen evliliğimi karımı çocuklarımı düşünüp hayal ediyorum . Bunlar mantıklı ve gerçekleşebilmesi mantıklı hayaller
    Ama çok şükür ki gerçekle hayali ayırt edebiliyorum .
    Bazen saçma hayallerde kurduğum oluyor . 5 dk geçtikten sonra kendime offf yaa yapma bunu saçma bu hayal diyorum . Bende OKB rahatsızlığı var . Ve OKB yi kendi imkanlarımla üstüne giderek atlattım çok şükür. Lakin İş hayal kurmaya gelince acaba şizofrenmiyiz diye korkmaya başladım . Nette yaptığım araştırmalara göre şizofren değilim çok şükür.
    Vel hasıl kelam Çok hayal kurma OKB belirtisi olabiliyor muş , Ya ben korkmaya başladım biraz noluyor bana yardım abilerim ablalarım , İlginiz için sağolun şimdiden )

Banned

bu hastalıktan nasıl kurtulabilirim? lütfen yardim edin antipsikotik ve antidepresan kullaniyorum senelerdir yenemedim bu hastaligi daha kötüsü oldu daha iyisi olmadi

Karar Dönemi

sonradan oluyor mu acaba. bir atak yaşıyorum sanırım. fakat böyle değildi durum

Sayfa 3/3 İlkİlk 123