Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: Paranoid Kişilik Bozukluğu

Karar Dönemi Nazlı D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstαnbul

+olarak, bu bozukluğun kullandığı temel savunma mekanizması yansıtma(projeksiyon)'dur.

Kişi kendi benliğindeki olumsuz duygu ve düşünceleri dışarıya yansıtır. Tüm olumsuzluklar için çevreyi suçlar.

Tedaviye çok yanaşılmasa da mutlaka destek alınması gereken bir durumdur.

Karar Dönemi

kız arkadaşımın annesi bu yazılan bütün belirtilere sahip ve doktora gitmekten sürekli kaçıyor böyle bir insanı nasıl doktora gitmeye ikna ederim(kız arkadaşımın annesinin hiç akrabası yok yaşayan iki yeğenide bu kadından uzak duruyorlar) ve kız arkadaşımla evlenmemize karşı çıkıyor beni istemiyor

Karar Dönemi

Bende paranoyaklık yıllardır var. Yalnız yaşama isteğimin temellerinden biridir. Paranoyaklıkla şu şekilde yaşıyorum.
    Bir arkadaşım olur. Arkadaşım hakkındaki düşüncelerimi saklarım. 1-2 hafta konuşamazsak bir daha asla konuşmam.
    Topluluk içinde de fazla durmam. Yalnızlığı severim. Tek isteğim bana aşırı zarar veren bilgisayar oyunlarından kurtulmak. Günde en az 6-7 saat genellikle hiç kalkmadan bilgisayarın başında dururum.
    Geçmişte çok depresyon geçirdim, çok kişiyle tartıştım. Sonra çözümü yalnızlıkta buldum. Tam bana göre dedim. Ne kimsenin bana zararı var, ne de benim kimseye zararım var.
    Bilgisayara çok takılmam sebebiyle başkalarına zararım var ama inşallah kurtulurum.

dreamer8
    Guest

Alıntılar yerine kendi hikayeni anlatmalısın. Senin cümlelerini istiyoruz.

Karar Dönemi

Ailemin karşısına çıktığım zaman onlardaki düşüncenin hep sabit olduğunu düşünürüm. O an ki duygularını önemsemem. Babamın seni seviyorum dediği sözüne inanmam. Gerçek babam olduğuna inanmıyorum. Kardeşimin kardeşim olduğuna inanmıyorum. Annemin yalnızca çıkarına önem verdiğini düşünüyorum ve beni bir tek bu amaçla sevdiğini düşünüyorum. Akrabalarımın çıkarları için, aralarındaki yücelik yarışının hep devam ettiğini düşünüyorum. Onlardan ve kendimden nefret ederim.
    En son arkadaşımla 1 hafta konuşmadıktan sonra paraya değer veriyor düşüncesiyle bir daha konuşmak istemedim.
    İş yerin de beni kullanıyor diye biriyle öylesine sohbet ediyordum. Ama çoğu kişi değer veriyordu.
    Hayatta birçok kişiye güvenmem.
    Sevgi ve saygının altında çıkar ilişkisi olduğunu düşünürüm.

Alışverişe gittiğim zaman, bir otobüsteyken vs. insanlarla göz göze gelmemeye çalışırım.

Küçükken hırsızlık yaptığım yerlerden geçmem. Beni görmelerini istemem. Hakkımda bir şeyler konuşacaklarını düşünürüm. Başımdan bir olay geçen yerden geçmek istemem.
    Tanıdığım birini bir daha görmek istemem.
    Geçmişte yaptıklarımın ve şimdiki yaptıklarımın yüzümden okunduğunu düşünürüm.

Çoğu tanıştığım insanları direk yargılarım. Bu şöyledir diye. Ama yanlış olduğunu biliyorum.
    Konu onnur tarafından (07-02-2015 Saat 11:21 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

tam beni anlattınız.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12