Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
41 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 1.Haftanın konuğu:9 Şubat...

Karar Dönemi dipsizkuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bir kaç soruda ben sorayım müsadenizle;

aslen nerelisiniz? :
    nerde yaşıyorsunuz?:
    hangi işle meşgul oluyorsunuz?:
    kaç çocuk var?:
    sizin yaşamda çıkmazlara girip te burda yazılanlardan öğretiler alıpta uyguladığnız olurmu?:
    insan psikolojisi çok karmaşık bir yapıda olduğunu düşünürsek,bu tür sitelerin veya sizin kurduğunuz bu sitenin hangi tür insanlara yardımcı olduğunu düşünüyorsunuz?:
    psikolojide teselli arayanlar burda gerçekte çözüme ulaşmaktan öte tedavi olmalarını geciktirdiğini hiç düşündünüzmü?:
    yine insan beyninin karmaşık bir yapıda olduğunu düşünürsek,(ben öyle düşünüyorum) çıkmaza giren insanların anlık duygularla yazdıları çok basit olsada burda olduktan sonra çözüme ulaşmaları sizce zora giriyor olabirmi?:
    yaşamın anlamını gerçek olarak çözümlemek için insanlar ne yapmalı?:

şimdiden vereceğiniz cevaplar için tşk ederim saygılar
    Konu dipsizkuyu tarafından (07-07-2009 Saat 10:18 AM ) değiştirilmiştir.
    YAŞAMIN KIYISINDA; DÜŞÜNCENİN IRMAKLARINDAYIM

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı platoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size tamamen katılıyorum.

bende internetle ilgili bir soru sorayım.

Çocuklarınızın internet kullanımını ne şekilde ve ne kadar kontrol altında tutardınız? (Çocuklarının odasına pc yi kurup hiçbir önlem almadan çocuklarının internet kullanımın hiçbirşekilde kontrol altına almayan ailelere birşekilde örnek olursunuz diye sordum.)
    gunumuzun en buyuk aile sorunlarından biri çocukların internet girmesi ve pc ye bagımlı olmaları ,

bu konuda internet bagımlılıgı bölumune elimden geldigince yazıyorum ,biz ebeveynler olarak bu konuda çok hassas olmamız lazım ,
    çunku internet ortamı her turlu istismara açık ,çocuklar çok kolayca kandırılabiliyor ,bence yapmamız gereken en onemli şey filtre koymak ve pc ye girişlerini sınırlamak,

ama yapılacak en iyi şeylerden biri çocuklarımıza internetin zararlarını iyi anlatabilmek ve onlara guvenmek ,

kuçuklerde pek sorun olmuyor ,amaki çocugunuz ergense işte o zaman bazı problemler çıkabiliyor ,

burda daha sabırlı ve anlayışlı yaklaşarak çocuklarımıza guvendigimizi ama onlarında hata yapabileceklerini ,bizlerin onları ne kadar çok sevdigimizi anlatamaya çalışarak bu internet sorununu en iyi şekilde hallledebilecegimize inanıyorum ,

her şeyin başı anlayış, sabır ve sevgiden geçiyor .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Alıntı paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ooo super sorgulama baslamis
    Bende sunu sormak istiyorum:Uzun zamandir bu forumdasiniz, paylasimlar veya onlara verilen cevaplari gorup, yeter bu kadarda olmaz bu ne sacmaliktir dediginiz oluyormu?
    evet sitenin ilk kuruldugu gunden beri burdayım ,çok çeşitli uyelerimiz oldu .
    ama asla hiçbir zaman açılan başlık ve cevaplara onyargılı yaklaşmadım ,yaklaşmamda .

psikoloji sitelerine uye olup ordaki paylaşımları gordukten sonra insanlara bakış açım dahada yumşadı , ben sabırlı biriyimdir .

herkesin o andaki psikolojisi ve olaylara tepkisi farklı farklı olabilir ,bunları hoş goruyle karşılıyorum ,

ama en çok kızdıgım şey gereksiz yere ve bilerek sitede gerginlik ve huzursuzluk yaratmak ,uyeleri bir şekilde rahatsız etmek .

işte bu tarz davranışlara şimdiye kadar musade etmedim ,bundan sonrada etmem .

bizler bir aileyiz ,nasılki ailemizde huzur ,sevgi ,saygı bekliyorsak burdada aynı duşuncedeyim .

sizleri tanıdıgıma çok memnunum .

Benim ayakkabılarımı giy

Alıntı birmelek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 9 şubat kaç yaşındadır çok merak ediyorum.
    bana sorarsan 35 yaşındayım birmelek ,ama nufus kagıdı biraz daha farklı soyluyor bir turlu anlaşamıyoruz .

insanlar hissettigi yaştadır ve buna tum kalbimle inanıyorum .

Benim ayakkabılarımı giy

Alıntı selina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esine olan sevgini anlatirmisin bana
    eşimi çok seviyorum selina ,hatta geçen sene yeniden aşık oldum diyebilirim .
    gunumuzde evlilik kurumu yerden yere vurulurken ,evlenmenin nerdeyse ayıp oldugu bir topluma dogru suruklenirken ben evliligimden memnunum .
    sorunlar yokmu ,tabiki var ve her zamanda olucak .
    onemli olan bence bunlara anlayışla yaklaşıp bir çözum bulmak ,psikoloji sitelerine girdigimden beri bir şeyi çok iyi anladım ve bundan sonra uygulamaya çalışıyorum ,

eger eşiniz veya bir başkasıyla bir sorununuz varsa mutlaka ama mutlaka konuşun ,gerekirse tartışın ama asla içinizde kalmasın ,aklınızdan ne geçiyorsa soyleyin ,
    aksi takdirde onyargılar ve soylenmeyen birçok duşunce zamanla içimizde ofke birikimlerine neden olmakta ve gunun birinde çok basit bir şeyde buyuk ofke patlamalarına neden olmakta ,
    olayları bu noktaya getirmektense konuşup ,tartışıp çözumlemesi en iyisi .

birde evlilikte ozellikle ustunde durmak istedigim şey ,eşlerin ta soz doneminden itibaren karşısındaki mustakbel eşine karşı hiçbir şey saklamamak ,oldugu gibi davranmak .
    böyle yapıldıgı surece evlenince aaaaaaa şu huyu varmış ,bu davranışı varmış gibi beklenmeyen sonuçlarla karşılaşma sorunu en aza iner .

son olarak evlilikte kanaat etmenin ,o anda elinizde bulunan imkanlarla yetinmenin bence evliligin ömrunde çok buyuk onemi var ,

eşler olarak bizler ailemiz için en iyisini yapmak isteriz ,ama beklentiler çok buyuk olur ve bizler o beklentiler altında ezilmeye başlarsak ,işte o zaman evlilik hem bizim için ,hemde eşlerimiz için cehennem azabına donuşur ,

sizce buna degermi ?

Benim ayakkabılarımı giy

Alıntı dipsizkuyu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir kaç soruda ben sorayım müsadenizle;

aslen nerelisiniz? :
    nerde yaşıyorsunuz?:
    hangi işle meşgul oluyorsunuz?:
    kaç çocuk var?:
    sizin yaşamda çıkmazlara girip te burda yazılanlardan öğretiler alıpta uyguladığnız olurmu?:
    insan psikolojisi çok karmaşık bir yapıda olduğunu düşünürsek,bu tür sitelerin veya sizin kurduğunuz bu sitenin hangi tür insanlara yardımcı olduğunu düşünüyorsunuz?:
    psikolojide teselli arayanlar burda gerçekte çözüme ulaşmaktan öte tedavi olmalarını geciktirdiğini hiç düşündünüzmü?:
    yine insan beyninin karmaşık bir yapıda olduğunu düşünürsek,(ben öyle düşünüyorum) çıkmaza giren insanların anlık duygularla yazdıları çok basit olsada burda olduktan sonra çözüme ulaşmaları sizce zora giriyor olabirmi?:
    yaşamın anlamını gerçek olarak çözümlemek için insanlar ne yapmalı?:

şimdiden vereceğiniz cevaplar için tşk ederim saygılar

Ege' liyim .
    iki çocugum var .

bu tur psikoloji sitelerinin her turlu insana mutlaka yararı oldugu duşuncesindeyim ,ister rahatsız olalım isterse hiçbir sorunumuz olmasın .

acaba şu ortamda hiçbir sorunu olmayan insan bulabilmek mumkunmu ?
    bence hayır .

diyelimki maddi imkanı çok iyidir ama onu mutsuz eden bir çok nedeni vardır ,
    insanlarımızda genel bir kanı var psikolog veya psikiyatr a ancak hasta olanlar gider ,bu çok yanlış bir kanı bence .

dedigim gibi hastalık boyutunda bir sorununuz olmaz ama o anda strese girersiniz ve boşalmak rahatlamak için bir terapiste gidersiniz ,bundan daha dogal bir şey olamaz .

kocaeli depreminden sonra bu konudaki bakış açısı biraz daha yumşadı,hele hele gunumuzde krizin oldugu bu ortamda insanların terapi almaya çok daha fazla ihtiyacı var .

diger bir yararıda rahatsızlıgını ogrenen kimse ilk anda kendini yapayalnız çaresiz hissetmekte panige kapılmakta ,eger internete giriyorsa hemen psikolojiyle ilgili yazılar aramaya başlamakta ve bu tur sitelere uye olmakta ,

burada kendi gibi bir çok insan oldugunu yalnız olmadıgını gordugunde rahatlamakta ,azda olsa huzur bulmakta .

rahatsızlıgını burda bizlerle paylaşarak gerek yaşanmış tecrubelerden faydalanmakta ,gerekse rahatsızlıgı hakkında bilgi sahibi olmakta ,

tabiki hiçbir zaman çözume ulaşırlar diye bir duşuncem yok ,sadece burası bir tur terapi yeri gibi duşunuyorum ,bir anlık duygusal boşluga duşen kişi o anın verdigi dogallıkla içini dokmekte ,rahatlamakta .

belkide psikolojik destek bile almayı aklından geçirmiyorken böyle yapmasının daha dogal ve dogru oldugunu gorup ,bir an evvel tedaviye başlayabilmektedir .

her fırsatta soyluyoruz bizler profesyoneller degiliz ,bizler sıradan hayatın içinden her ulkeden ,her meslekten ,her yaş gurubundan bir araya gelmiş kişileriz .

amacımız insanları bilgi sahibi yapmak ,onları dogru yone kanalize etmeye çalışmak ve mutluluklarına katkıda bulunabilmek .

burda yazılanlardan tabiki dersler çıkarmakta ve hayatımda uygulamaktayım ,bana en buyuk faydası çok daha hoşgorulu olmayı ogrenmem ve olaylara eskiden bir iki açıdan bakarken şimdi 360 derecelik bir açıdan bakmamın gerektigini ogretmesi oldu ,

insan ne kadar tecrubeliyim derse desin ,hayat boyunca alacagımız çok dersler var ,böylesine guzel bir bilgi, tecrube deryası içinde yuzmek ayrıca çok guzel .

ama hepsinden onemilisi bu tur siteler de çok guzel içten ,samimi , dostluklar kurulmasına neden olmakta ve dostluklar gerçek ortama taşınmakta .

Benim ayakkabılarımı giy

en çok şaşırdıgım şeyse bu başlıgı açan sevgili gizay ın ortada olmayışı ,eger böyle giderse soru sorma şansını kaybedecek galiba .

Benim ayakkabılarımı giy

Merhaba 9 Şubat, emeklerinizden ve yazılarınızdan da anlaşıldığı üzere; temelde ari bir gönül taşıyorsunuz. Stresten uzak kalabilmenin zor olduğu, caydırıcı etkenlerle yaşadığımız şu günümüzde; gönlünüzü temiz tutmak için, ibadet dışında, uyguladığınız bir metod varsa bilmek isterim. Teşekkürler.

ATEŞTE YANAN ATEŞ HAKKINDA VAAZ VERMELİDİR...

Alıntı johnbarleycorn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 9 Şubat, emeklerinizden ve yazılarınızdan da anlaşıldığı üzere; temelde ari bir gönül taşıyorsunuz. Stresten uzak kalabilmenin zor olduğu, caydırıcı etkenlerle yaşadığımız şu günümüzde; gönlünüzü temiz tutmak için, ibadet dışında, uyguladığınız bir metod varsa bilmek isterim. Teşekkürler.
    evet stresten uzak kalabilmek çok zor hatta nerdeyse imkansız ,bu durumlarda mumkun oldugunca başka şeylerle ugraşır kafamı boşaltamaya çalışıırım ,

ayrıca bazı prensiblerim var bunları uyguluyorum bunlar şunlar ;

ben insanların hayatının dogarken yazıldıgına inananlardanım ,demek bunları yaşamam gerekiyormuş yaşadım diyorum ve çozum yolları uretmeye çalışıyorum ,

''ALLAH insana taşıyacagı kadar yuk verir '' duşuncesinede inanıyorum buda ollaylara gogus germemi kolaylaştırıyor ,

en son olaraksa ben hayatı bir teraziye benzetiyorum ;insanın başına gelen sıkıntılı bir olayı bir teraziye koyun bu terazi aşagıya dogru inicek bunun dengelenmesi lazım ,o zaman diger tarafa mutlaka ama mutlaka kişiyi mutlu edicek bir olayın konması gerekiyor ve konuyorda ,hayatınızı bir duşunun kimbilir sizin hayatınızdada kaç defa terazi dengeye gelmiştir ,

işte bu duşunce tarzı stersimin azalmasını mutlu olmamı saglıyor ,her zaman şunu derim beterin beteri var ,

işin özu biraz polyanacı olmanın kimseye zararı olmuyor ,canı gonulden tavsiye ederim .

tum bunlara ragmen her zaman stresim geçiyormu ne yazıkki hayır , işte o zaman yaptıgım tek şey var ,

inceldigi yerden kopsun deyip kestirip atıyorum ,

hepinize stressiz mutlu gunler dilerim .

Benim ayakkabılarımı giy

Çıraklık Dönemi g1z4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ooo harika ben soramadım ama sorgu güzel başlamış
    nasıl gidiyor abicimm?
    neyse peki benden de şu soru..
    kitap okumayı sever misin seversen ne tür kitaplar mesela okumadığın türler için de neden okumuyorsun gibi yani sen kitaplarla ilgili bütün yorumlarını söyle
    Yeter...Gel Artık Yeter...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,
    Beyaz Güller Açtı Geeeeel...!!!

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon