4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Stresinizi suya bırakın!

Çıraklık Dönemi g1z4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Stresinizi suya bırakın!

Sağlıklı bir yaşam için su cimnastiğini tercih edenler, su sıcaklığının gevşemeye yardımcı olduğunu, hareket sırasında ağrılarının azaldığını, daha rahat hareket edildiğini, başarma hissi verdiğini ve eğlenceli olduğunu söylüyor.

• Su cimnastiğinin yapıldığı havuz, insanın deri sıcaklığından fazla oluyor. Yeterince ısıtılmış bir havuza girildiğinde, ilk olarak eklemlerin etrafındaki deri ve vücudun alt tarafı ısınıyor. Sıcaklık vücudun ağrıya duyarlı dokularını etkileyerek ağrıların azalmasını ve gevşemeyi sağlıyor. Gevşeme hali de stresi azaltıyor.

• Kilo sorunu yaşayanlar, hamileler, diz ve sırt ağrısı çekenler, eklem hastalığı olanlar, ameliyat sonrası terapi görenlere, özellikle su aerobik egzersizleri öneriyor.

• Su içinde vücut ağırlığının kaybolması, kişisel hareketleri daha kolay yapmaya olanak sağlarken, suda yürümek ve koşmanın zor olması kuvvet eksenli çalışmalara olanak sağlıyor.

Kollarınızı güçlendirin!

• Kollarınızın sarkması sizi rahatsız ediyor ve askılı bluzlarla aranızda koca bir engel olarak mı duruyor? O zaman ne yapıp edin ve bu egzersizleri düzenli uygulayın. İsterseniz suyun dışında, dilerseniz içinde!

Boks yapın!

• Kollarınızın yanı sıra göğüslerinizi de sıkılaştırıcak bu egzersizin önemli bir özelliği de son derece zevkli ve basit olması. Bunu yapmak için iyi ayağınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun. Dizlerinizi hafifçe kırın.

• Yumruk yaptığınız ellerinizi göğsünüzün hemen önünde tutun. Eğer hareketi suyun içinde yapıyorsanız, dirsekleriniz suyun üst yüzeyinin hemen altında olmalı.

• Pozisyonunuzu aldıktan sonra hemen öne doğru hızlı hızlı yumruk atmaya başlayın. Bunu yaparken belinizle birlikte dönmeyi de ihmal etmeyin. Su içindeyseniz iki elinizle de 40 kere, su dışındaysanız 25 kere tekrarlayın.

...alıntı...
    Yeter...Gel Artık Yeter...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,
    Beyaz Güller Açtı Geeeeel...!!!

Karar Dönemi esen_gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya ben su gördğümde müthiş bi duyguya kapılıyorum nasıl oluyo bilmiyorum ama dalıp gidiorum su beni çekio sanki,kesinlikle rahatlatıo

Çıraklık Dönemi g1z4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı esen_gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben su gördğümde müthiş bi duyguya kapılıyorum nasıl oluyo bilmiyorum ama dalıp gidiorum su beni çekio sanki,kesinlikle rahatlatıo
    haklısın sanki suya girdiğinde içindeki tüm kötü şeyler boşalıyormuş gibi oluyor,kesinlikle terapi gibi bir şey suya girmekte...
    Yeter...Gel Artık Yeter...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,
    Beyaz Güller Açtı Geeeeel...!!!

Karar Dönemi esen_gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben çok sinirli olduğumda hemen duşa giriyorum..çok faydalı oluyo heleki duşun altında kendinle konuştuğunda sıkıntıdan eser kalmıo