Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Aşkı bitiren şey..

Çıraklık Dönemi g1z4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Aşkı bitiren şey..

AŞKI BİTİREN ŞEY…
    Aşkı bitiren şey iki tarafın da kendini aşık zannetmesidir. Oysa hiçbir aşkta iki aşık olamaz; çünkü tıpatıp aynı oranda bir sevgiyi yazmamıştır tarih henüz ve bu hikayede fazla seven aşık, öteki de maşuk olarak geçer kayıtlara. Gel gör ki hiç kimse “Ben maşukum!” diye bir itirafta bulunmamıştır biten aşkına ağlarken ve ısrarla hep aşık olduğunu iddia etmiştir. Halbuki bir aşkın içinde sadece bir kişidir aşık olan. İki sevgili yoktur mesela, biri sevgiliyse, öteki ‘sevdiği’dir aslında. O halde yaşadığın aşkta hangi taraf olduğunu bilirsen, bu aşk sonsuza kadar sürecektir. Eğer sen sevdiği isen, derhal bırak sevmeyi ve sevilmenin tadını çıkar. Karşılıksız sevmek değil, karşılıksız sevilmektir teklif ettiğim. Öyleyse sen sadece sevil ve bu sevgiye layık olmaya çalış; çünkü sen sevdiğisin. İşte gül bunu bildiği ve iyi bir sevdiği olduğu için bülbülün aşkı sonsuzdur.
    “Ben seni seviyorum”un karşılığı “Ben de seni seviyorum!” olduğu sürece bitecektir aşklar. Ne zaman ki “Ben seni seviyorum”un karşılığı “Ben de sana seviliyorum!” olursa sarsılmayan kayalara benzeyen mevsimsiz aşklar yeşerecektir, karmaşaya sarmış dünyanın nicedir kurak meşk bağlarında…
    Erdal Demirkıran-Sadece Başbakan Okusun
    Yeter...Gel Artık Yeter...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,
    Beyaz Güller Açtı Geeeeel...!!!

Karar Dönemi nılupher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok güzel tarif edilmiş...Ama benim çözemediğim maşukların pek şikayeti olmuyor..Ben gibi aşıklar "Ben de seni seviyorum"u beklemekten şikayetçi biraz...Hele de evlilikte..Ama yine de sevmek insanı hayata bağlayan birşey...Sadece sevmek bile hayattan alınabilecek en güzel paylardan biri...Paylaşım için teşekkürler
    Durgun Sular Derin Akar...

Cahillik Dönemi goodnews - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gerçekten de çok güzelmiş gizay sagol paylaşımın için..
    Zaten Erdal Demirkıran favori yazarlarımdandır ve 3 kitabını okudum şimdilik Hepsi birer harikaydı..
    Hadi topla yüzünü prenses
    Üzülme katla hüznünü
    Kaldır çekmecene bir yerlere sakla
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Alıntı goodnews Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten de çok güzelmiş gizay sagol paylaşımın için..
    Zaten Erdal Demirkıran favori yazarlarımdandır ve 3 kitabını okudum şimdilik Hepsi birer harikaydı..
    hımm hangi kitaplarını okudun harika ktiapları o adamın hem gülüyorsun hem de motive oluyorsun...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,

Karar Dönemi ismiralda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aşkı bitiren sey,birazda ulaşmak.tamamen sahip olduğunu düşünmek,eski tazeliğini kaybetmesi,nasılsa O BENİM denmesi..maşuk bu durumda maço görünen türk erkeği galiba .güzel paylaşım teşekkürler.

Alıntı g1z4y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hımm hangi kitaplarını okudun harika ktiapları o adamın hem gülüyorsun hem de motive oluyorsun...
    Yerim seni ÖSS, Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git
    Hepsi de bir birinden özel, harika kitaplar. Özellikler Yerim Seni Öss'deki sınav gününü anlatan yazısı bi ayrı güzel..
    Birde Türklerin en akıllı millet oluşunu açıklayışı.. bkz. adam dediğin benim gibi olur
    Üzülme katla hüznünü
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Yerim seni ÖSS, Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennemin Dibine Git
    Hepsi de bir birinden özel, harika kitaplar. Özellikler Yerim Seni Öss'deki sınav gününü anlatan yazısı bi ayrı güzel..
    Birde Türklerin en akıllı millet oluşunu açıklayışı.. bkz. adam dediğin benim gibi olur
    ben sadece yerim seni össyi okumadım diğerlerini okudum ve cehennemin dibine git kitabında gerçekten güzel bir aşk tarifi var.ve doğru şeyler söylüyor.evet biliyorum türklerin yerini de hem güldürüyor adam hem de gaza getiriyor...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,

Alıntı g1z4y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sadece yerim seni össyi okumadım diğerlerini okudum ve cehennemin dibine git kitabında gerçekten güzel bir aşk tarifi var.ve doğru şeyler söylüyor.evet biliyorum türklerin yerini de hem güldürüyor adam hem de gaza getiriyor...
    Benim o okuduğum 3 kitapta Erdal Demirkıran tarafından imzalı Şanslı bir kız olmalıyım ki bir konferansta tanışıp konuşma fırsatım oldu. Ve psikolog olmaya o konferansı dinlerken karar verdim ve bir daha da fikir değiştirmedim. İyi ki gitmişim gerçekten insanları nasıl etkileyeceğini biliyor(:
    Üzülme katla hüznünü
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Benim o okuduğum 3 kitapta Erdal Demirkıran tarafından imzalı Şanslı bir kız olmalıyım ki bir konferansta tanışıp konuşma fırsatım oldu. Ve psikolog olmaya o konferansı dinlerken karar verdim ve bir daha da fikir değiştirmedim. İyi ki gitmişim gerçekten insanları nasıl etkileyeceğini biliyor(:
    vaoov çok şanslısın gerçekten onunla tanışıp dediklerini canlı canlı duymak ayrıcalık olsa gerek...hedefini şaşırma hiç bir zaman eee aşkı bitiren şey de dediği olmalı bence değil mi? ilişkilerde her zaman bir taraf sever diğeri sevilir.bir kişi uğraşır çabalar diğer kişi bunun tadını çıkarır,bir kişi diğerinin gitmesinden korkar diğer kişi ona çok güvenir gitmez diye düşünüp böbürlenir!
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,

O adamın bana öğrettiği şeylerden biride buydu işte. Asla vazgeçme ve ne derlerse desinler çevreye kulaklarını tıka. Mesela bir örnek vermek istiyorum. Eger sen öss'de Boğaziçi-Psikoloji istiyorsan olay bitmiştir. Senin için Hacettepe-Psikoloji gibi bi secenek yoktur artıık

Aşk konusuna gelince malesef ki öyle. Her zaman biri daha çok sever, daha fazla çabalar. Ama iş lafa gelince sanki ikiside deli gibi aşık olur. Ve insanların günümüzde davranışları pek dikkate almadığı, sözlerle yaşadığı bir dünyada olduğumuza göre de aşklar bitince büyük hayal kırıklığı oluyor. Ben nerede hata yaptım diyoruz? Biraz daha ayrıntılı ve dikkatli yaklaşmak lazım bana göre.
    Üzülme katla hüznünü
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Sayfa 1/2 12 SonSon