8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Benim asıl problemim ne?

Karar Dönemi

Standart Benim asıl problemim ne?

.Herkese merhaba..bu steyı tesadufn bldm..dertlerme braz olsn derman olablrsnz dye dusunuyorm..benım bırcok problemım war,kaynağı benım..ama ndnse başkalarının yaptkları snucu hep hataya düsüyorm..mesela ben 3.snftayken annem ,en sewdgm snftan sırf ödewlermın fazla olmasndn yakındgm ıcn snfmı dgstrdı bana sormadn..o gündn snra okulda dgru duzgn hç arkadasm olmad..yalnz kaldm..sureklı arkamdan ış çewrıldı..suanda 11. Snfa gdıyorm..we hala bi dostm dıyeblcgm yada arkadasm dyeblcgm kmsem yok..lıse secımımı de annem mahfttı..6 yasndn berı resm czıyorm,su anda stılstk calsmalarm war,bzı yerlerdn para we teklf aldm ama annem bnı saglık meslek lısesne werd.ben guzel sanatları ıstıyodm..bi problemım bu..bı dgerı de bunlara baglı bir problem..cok acı cektm,hç gülmedgm haftalar aylar bılırm..we bu yuzdn inthar etmeyı dnedm.defalarca..ama korktm..ölmeyı gercktn ısteyp ıstemedgmdn korktm..ölsem bnım gbı brndn dunya kurtlck..hckmseye faydam yok..etrafa asık suratla bakıyorm..kaşlarm catk..kendmı duzeltmekle ugrasck pskolojı yok..sureklı gecmısı hatrlhyorm..unutamyorm..çok kötüydü okul yllarm..şımdı soruyorm size,benım derdm nedr we caresh ne olablr?bu arada adm ezgi..

Karar Dönemi ismiralda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selam,bunaldım biraz,evimden işimden,hatta eşimden,yergök üstüme gelirken,belki böyle bir ortamda paylaşırsam,belki rahatlarım dedim.(ilk yazdığım şey böyle bişey olduğu için ) görüşmek üzere

senin asıl problemin kendine güvenmemen ve kendini tanımaman...
    aileler sırf iyiliğimizi düşündükleri için arada böyle hatalar yapıp bizi bu durumlarla karşı karşıya bırakırlar...
    ezgi cim annenle konuşmalısın....yaşadığın herşeyi güzel bir dille anlatmalısın ....
    intihar denen kelimeyi duymak çok üzücü.... sana yakışmıyorr çünkü gülmeyi hakediyorsun...
    herşeye rağmen ayakta dimdik durmalısın ki hiçbişey seni yıldırmasın... önünde kocaman bir yaşam var...
    arkadaş problemini de takmamaya özen göster... bunun için üzülme senden iyi değiller yaa cehenneme kadar......
    hep kendini sev... belki hiç hayat bayram olmadı benm için diyorsun ama belki aldığın her nefes bayram....
    hep iyi ol ve gülümse Ezgi...

Karar Dönemi İçimdekiDeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sorunun halen devam ediyor mu?
    Albert camus yazısını hep okurum.Söylediği bir söz var çok hoşuma gider."Avukat benim için en iyi olanı kim seçer.Ben mi? yoksa siz mi? "Ne demek istiyor bu sözde, bazen bizler için en iyi olanı dediğimiz şeyi başkaları seçiyor malesef.Ama bunların faturasını sürekli biz ödüyoruz.Albert camus'un ki, idam edilmeyle ödüyor bedelini, ama bazılarımız daha az bir bedelle sıyrılıyor.Benim
    çevremdede senin şuan yaşadıklarının bir benzerini ben yaşıyorum.Kimse anlamaz, anladığını bazen hissettiğinde ise anlar gibi yapıyorlar.Geç aynanın karşısına, kendine bu olayları kabullenmen için, teselli ver.Herşey geçicek de, geçmeyeceğini bilsende.

Alışıyor zamanla insan, ben alıştım mı? yoksa hissisleştim mi onuda bilmiyorum ya.Sende belki tıpkı ben gibi olursun.
    )

Cahillik Dönemi malahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Eskişehir

Alıntı İçimdekiDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunun halen devam ediyor mu?
    Albert camus yazısını hep okurum.Söylediği bir söz var çok hoşuma gider."Avukat benim için en iyi olanı kim seçer.Ben mi? yoksa siz mi? "Ne demek istiyor bu sözde, bazen bizler için en iyi olanı dediğimiz şeyi başkaları seçiyor malesef.Ama bunların faturasını sürekli biz ödüyoruz.Albert camus'un ki, idam edilmeyle ödüyor bedelini, ama bazılarımız daha az bir bedelle sıyrılıyor.Benim
    çevremdede senin şuan yaşadıklarının bir benzerini ben yaşıyorum.Kimse anlamaz, anladığını bazen hissettiğinde ise anlar gibi yapıyorlar.Geç aynanın karşısına, kendine bu olayları kabullenmen için, teselli ver.Herşey geçicek de, geçmeyeceğini bilsende.

Alışıyor zamanla insan, ben alıştım mı? yoksa hissisleştim mi onuda bilmiyorum ya.Sende belki tıpkı ben gibi olursun.
    )
    öncelikle hatalı aramak yerine sorun çözmeye çalışmalı bence.yani sonuc önemli değil mi?
    varlığım ve yokluğum arasında bir fark yoksa hayatında,gerek yok hayatında olmama..

her insanın hayatı özeldir ve hiçkimsenin bu özele inmeye hakkı yoktur ve bu hak verilmemelidir kimseye.insan boşluğa düştüğü zaman hata yapması kolaylaşır.bu gibi durumlarda yapılması gereken şey uzman yardımıdır.tavsiyem internet üzerinde özel yaşantıya ait şeyleri paylaşıp insanalara tüyalar vermek yerine bir psikiyatr ile dostluk kurup onla paylaşmaktır,onlar bu konular için varlar ve emin olun anlattıklarınız sadece onunla sizin aranızda kalır.mahkemede bile bu bilgileri vermeme hakları vardır.eğer tavsiyeme uyarsanız en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz..

IDDQD
    Guest

Alıntı s_taskin1986 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her insanın hayatı özeldir ve hiçkimsenin bu özele inmeye hakkı yoktur ve bu hak verilmemelidir kimseye.insan boşluğa düştüğü zaman hata yapması kolaylaşır.bu gibi durumlarda yapılması gereken şey uzman yardımıdır.tavsiyem internet üzerinde özel yaşantıya ait şeyleri paylaşıp insanalara tüyalar vermek yerine bir psikiyatr ile dostluk kurup onla paylaşmaktır,onlar bu konular için varlar ve emin olun anlattıklarınız sadece onunla sizin aranızda kalır.mahkemede bile bu bilgileri vermeme hakları vardır.eğer tavsiyeme uyarsanız en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz..
    opioid_xX adlı üyenin sadece iki mesajı var ve bulardan birisi tanışma faslı. Ayrıca enson 24-06-2009 tarihinde forumu ziyaret etmiş ve mesaj yazılalı bir sene olmuş. İlginç olan ise, buna rağmen sırf şu yanıtı yazabilmek için, bugün kaydolmuş olman.
    Şifreni mi unuttun? Amaç nedir?

Hydra
    Guest

Alıntı s_taskin1986 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumunuzu okudum ve ne amaçla yazdığınızı anlayamadım.Burada arkadaşlarım gerek özel mesajlar ile gerek hayatları boyunca yaşadıkları problemleri kendi kurmuş oldukları gizlilik içerisinde paylaşıyorlar.Kişi problemini anlattığı taktirde özele kendisi mi inmiş oluyor yoksa forum ve forumda ki arkadaşlarım mı?

Burada paylaşılan durumlar kimseye tüyo alacak değildir.Kaldı ki ettiğimiz mesleki yeminin yanı sıra (Tıp,psikolog ve psikiyatrlar) buradaki bütün arkadaşlarım ortak bir payda da sıkıntılara derman olmak ve aynı zamanda kendi problemlerini paylaşmaktadırlar.Burada kimse kimsenin anlatımı doğrultusunda tüyo alacak değildir.Kurduğunuz cümle forumun etik tavrına nedensiz bir leke sürmektedir.

Arkadaşın yazdığı yorumda ''arkamdan iş çeviriyorlar'' cümlesinden yola çıkarak özel hayat konusuna girdiyseniz doğru bir çıkarım olmayacaktır ve eğer öyleyse bile daha doğru ifade etmelisiniz.( Böyle bir açıklama getirirseniz baştan fikrimi iletmek adına yazdım.)

Bir danışanla bir psikiyatır ya da psikolog dost olamazlar.Çok iyi iletişim kurulabilir.İyi bir sinerji yaratılabilir ama dost olamazlar.Bu profesyonelleğe zarar verir.Araya duygular girer ve bu tedaviyi aksatır.Kaldı ki bu konular sadece psikiyatır ihtisasına bağlı değildir.Kocaman bir meslek grubu olan psikologlar tedavi sürecinde kimi zaman hatta psikiyatrlardan daha çok işlevsel olurlar (psikolog değilim.)

Tavsiyenize uyarsa güveni sarsılır.Forumda rahatlayan ve tedavisini başarı ile tamamlayan bireyler var.Sizce de bir yerde yanlışlık yok mu?Ayrıca rumuz diye bir kavram var.Kişiler özellikle paylaşımda bulunan arkadaşlarım zaten kendileri izin vermedikleri sürece hiçbir üye ile msn,facebook ya da yüz yüze görüşme de bulunmuyorlar.Çünkü rumuzları biliniyor.Kişisel bilgileri değil.Böyle bir durumda forum yöneticileri gerekli müdahaleyi yaparak kişilerin özlük haklarını savunuyorlar.

Son olarak IDDQD'nin yorumunun altına imzamı atıyorum...

Saygılarımla