Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Titreme Problemi...

Karar Dönemi

Standart Titreme Problemi...

Selamlar

23 Yaşındayım ve bu titreme problemi lise çağlarımda başladı.

Ailem ırsi olduğunu söylüyor ama ben bıktım...!!!

Nerelerde meydana geldiğini yazıyorum ;

Okul zamanlarında tahtaya kalktığımda ellerim ve ayaklarım titrerdi ve bu beni çok etkilerdi bu yüzden konuşurken sesimde titrerdi...

Sinirlendiğimde ellerim zıngır zıngır titrer ve bunu kontrol edemem...

Aç kaldığımda,yorulduğumda,korktuğumda ve heyecanlandığımda ellerim ayaklarım titrer...

Askerde benden üst rütbelilerle konuşurken heyecanlanacak bir şey olmadığı halde ellerim ayaklarım titrerdi çok rahatsız ettiği için konuşamazdım sesim de titrerdi...

Mesela tanımadığım bir insanla diyaloğa geçmek istediğimde özellikle kızlarda yapamıyorum ufacık bir heyecanlanma oluyor ve bu beni çok kötü etkiliyor ellerim ayaklarım neredeyse tüm vücudum titremeye başladığı için cümle kuramıyorum bu çok kötü bir şey...

Kahvede oyun oynarken ve özellikle beni izleyen birileri olursa kendimi kaybediyorum ellerim titremesin aman kimse görmesin de şimdi açıklama yapmak zorunda kalmayayım diye kendimi kasıyorum bu seferde oyunda kopuyorum dikkatimi veremiyorum...

Yani arkadaşlar anlayacağınız en ufak heyecan,korku,stres,sinir anlarında kontrolümü kaybediyorum ve istem dışı kendimi kasıyorum konuşmuyorum...

Bulunduğum mekana alıştığım zaman doğal olarak heyecan streste olmadığı için titremede azalma oluyor.

İnanın arkadaşlarımın yanına kahveye gittiğimde "Ya yine çay gelecek ben o çayı alırken ellerim titreyecek yine birileri soracak onlara cevap vermek zorunda kalacağım" diye düşünmekten bıktım...

Ne yapmam gerek eğer bundan kurtuluş yoksa evden dışarı çıkmayacağım

Çünkü artık bıktım çekilmez bir hal aldı. Ben insanlarla şakalaşan güldüren her girdiği ortama ayak uyduran aranan bir kişiydim şimdi kendimi soyutlamak zorunda kalıyorum.. Kendime olan güvenimde kaybolmaya başladı...

Şimdiden Teşekkürler...

Karar Dönemi

anlattıklarınız sosyal fobıyı gosterıyor.özellıkle tahtaya kalkmanız heyecan sınırlenme kahvede oyun kızlarla tanımadık insanlar vb.. ama askerde üst rütbelere karşıı olmuyo bu ilginç geldi bana.ben ce psikiyatrıye gıdınız ben 2 aydır sosyal fobı tedavısı goruyorum.dedıklernızın bır çoğu hatta hepsi ve daha fazlası bayılmaya kadar oluyo şimdi çok az iyim ilaçlara devam ediyorum.ben de 3 yılıdr var gıtmedım bundan dolayı bı de bende agrefobı oldu yanı acık alan korkusu bunun yanında sınemaya toplantı konferans gıbı orrtamlara gıremem me bodrum katlarına vb. bunlar sız de var mı??
    Konu yemre tarafından (10-06-2009 Saat 10:34 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Alıntı yemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlattıklarınız sosyal fobıyı gosterıyor.özellıkle tahtaya kalkmanız heyecan sınırlenme kahvede oyun kızlarla tanımadık insanlar vb.. ama askerde üst rütbelere karşıı olmuyo bu ilginç geldi bana.ben ce psikiyatrıye gıdınız ben 2 aydır sosyal fobı tedavısı goruyorum.dedıklernızın bır çoğu hatta hepsi ve daha fazlası bayılmaya kadar oluyo şimdi çok az iyim ilaçlara devam ediyorum.ben de 3 yılıdr var gıtmedım bundan dolayı bı de bende agrefobı oldu yanı acık alan korkusu bunun yanında sınemaya toplantı konferans gıbı orrtamlara gıremem me bodrum katlarına vb. bunlar sız de var mı??
    Üst rütbelerle oluşan bir olay sonucu bir sorun sonucu konusurken falan heycandan oluyodu

Yok Açık veya kapalı alan korkum yok...

siz pskiyatıra mı gittiniz ilaç tedevisi gördünüz ilaçlar işe yaradı mı ?

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun merak etme %90 Sosyal fobi var sende ve Panik atak ta olablir ama teşhis etmek için yeterli bilgiye sahip olmadığım için kesin bişey diyemem sen bi Psikiyatr a git bence merak etme ciddi bişey olcaını zannetmiyorum
    O odada birileri var...

Karar Dönemi

evet gittim 2 ay oldu daha gideli ilaçlar zaten anca 1 ay sonra etkısını gostermeye başlıyo.zamanla doz artılıyo daha etkılı oluyo bana sosyal fobı konuldu teşhis paxıl kullanıyom bı de xanax ama bunu dun gıtttıgım kontrolde dr kullanma dedı sadece paxılı kulllan dedı.ve yapamadıklarının ustune gıt dedı kız arkadaş edın onla sınemaya gıt tıyatroya lokantaya dedı.ben sadece olta balıkcılıgın başladım dedım guzel dedı ama yeterlı degıl 22 temmuzda tekrar kontrol var kesın sınemaya gıtmem lazım benım veya tıyatro.ilaçlar yavaş yavaş etkısını sterıyo gunde tek alıyodum şimdi doz artırıldı gunde 2 kez alıyom her şey daha ıyı oluyo bunun farkındayım.siz de durmumunlan ılgılenın ılerler benım gıbı agrefobı olur saygılar.durmumun pek cıddı olmadıgını soledı

Karar Dönemi

Alıntı Ex mi Amor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun merak etme %90 Sosyal fobi var sende ve Panik atak ta olablir ama teşhis etmek için yeterli bilgiye sahip olmadığım için kesin bişey diyemem sen bi Psikiyatr a git bence merak etme ciddi bişey olcaını zannetmiyorum
    Teşekkürler Arkadaşım

evet gittim 2 ay oldu daha gideli ilaçlar zaten anca 1 ay sonra etkısını gostermeye başlıyo.zamanla doz artılıyo daha etkılı oluyo bana sosyal fobı konuldu teşhis paxıl kullanıyom bı de xanax ama bunu dun gıtttıgım kontrolde dr kullanma dedı sadece paxılı kulllan dedı.ve yapamadıklarının ustune gıt dedı kız arkadaş edın onla sınemaya gıt tıyatroya lokantaya dedı.ben sadece olta balıkcılıgın başladım dedım guzel dedı ama yeterlı degıl 22 temmuzda tekrar kontrol var kesın sınemaya gıtmem lazım benım veya tıyatro.ilaçlar yavaş yavaş etkısını sterıyo gunde tek alıyodum şimdi doz artırıldı gunde 2 kez alıyom her şey daha ıyı oluyo bunun farkındayım.siz de durmumunlan ılgılenın ılerler benım gıbı agrefobı olur saygılar.durmumun pek cıddı olmadıgını soledı
    Xanax zaten agır gelir benim tahminim...

En Kısa Sürede Bir Psikiyatıra Gitmek Şart Diyosunuz.

Teşekkürler Arkadaşlar...

Karar Dönemi

Xanax uyuşturuyo bagımlılık ta yapıyo hıç kullanmamak gerek bence ama paxıl duzeltıyo paxıl özellıkle korkuların üzerıne gıttıgınde tedavı suresınde daha etkılı oluyo.neyse ben kaçar yarın akşamda ugrarım buralardayım cok geçmiş olsun sızın de dedgınız gıb dr ye gıdınız??

Karar Dönemi

Xanax uyuşturuyo bagımlılık ta yapıyo hıç kullanmamak gerek bence ama paxıl duzeltıyo paxıl özellıkle korkuların üzerıne gıttıgınde tedavı suresınde daha etkılı oluyo.neyse ben kaçar yarın akşamda ugrarım buralardayım cok geçmiş olsun sızın de dedgınız gıb dr ye gıdınız??
    Teşekkürler Dostum iyi Akşamlar

Çıraklık Dönemi g1z4y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşımmm....aynı sorunları ben de yaşıyorum tıpa tıp aynıları hem de.ben doktora gittim panik atak için ilaç kullandım.ama ben de başka belirtiler de var.sadece bunlardan panik atak teşhisi koyulur mu bilmiyorum.ama zor bir durum haklısın.tamamen boşanıveriyorsun ve zangır zangır titiriyorsun tutamıyorsun kendini.eğer başka belirtilerde varsa panik atak olabilir yani sen doktora danış bi
    Yeter...Gel Artık Yeter...
    Karanfiller Açtı Gel.
    Kış Bahçesinde Güller,
    Beyaz Güller Açtı Geeeeel...!!!

Karar Dönemi

Alıntı g1z4y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşımmm....aynı sorunları ben de yaşıyorum tıpa tıp aynıları hem de.ben doktora gittim panik atak için ilaç kullandım.ama ben de başka belirtiler de var.sadece bunlardan panik atak teşhisi koyulur mu bilmiyorum.ama zor bir durum haklısın.tamamen boşanıveriyorsun ve zangır zangır titiriyorsun tutamıyorsun kendini.eğer başka belirtilerde varsa panik atak olabilir yani sen doktora danış bi
    Doktora gidicez artık başka çaresi yok....

Başka Belirti derken Nelerden bahsediyosun ?

bide nette "sarı kantaron" diye bitkisel bi ilaçtan bahsediliyor 2-3 haftada herşeyi bitiriyomuş bilgisi olan varmı ?

Sayfa 1/2 12 SonSon