İş sahibi olabilmek için eğitim alırken, para kazanmak ister misiniz ?

İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü işbirliğinde “İŞGÜCÜ YETİŞTİRME” kursları gerçekleştiriyor.

İstihdamın artırılması ve işgücü piyasasının nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanması amacıyla günümüzde en çok talep edilen “Solidworks, Web Tasarım, Grafik Tasarım, Autocad, Veri Tabanı Programcılığı ve Ağ İşletmenliği” alanlarında kurslar düzenlenecek. Ücretsiz olarak düzenlenecek bu kurslara katılmak isteyenlerin İŞKUR İstanbul Bahçelievler İlçe Müdürlüğüne müracaat ederek bu eğitimlerden birine katılacaklarını belirtmeleri ve kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kurslara sadece işsiz olan ve herhangi bir kurumdan sigortası olmayan kişiler kabul ediliyor. Eğitimlere ilk ve orta derece eğitim kurumlarından mezun olan kişilerde katılabilecek.

Kurslarda başarılı olanlara seçtikleri meslek dalları ile ilgili İstanbul Aydın Üniversitesi ve Türkiye İş Kurumu onaylı sertifika verilecek. Eğitimler İstanbul Aydın Üniversitesi Florya yerleşkesinde yapılacak olup, katılımcılara günlük 15 TL harçlık verilecek.

Kursiyerler 20 ve 22 Mayıs 2009 tarihlerinde yapılacak mülakatlar sonrasında eğitime alınmaya başlanacak.

haber3.com