Sayfa 3/3 İlkİlk 123
22 sonuçtan 21 ile 22 arası

Konu: İş Bulamıyorum

Standart Yemleme

@anketör ol
    Anketörlük.Bu ve birkaç sitede aynı şekilde ilan vereceksiniz.Hemen ardından 50 kişiyi biryere toplayıp içinden bir ya da iki kişi alacaksınız.Ya da belki acaba bir ilan verelim bakalım kaç kişi başvuracak diye yalandan ilan verenlerdensinizdir.Buna yemleme denir.Bakalım kaç kişi gelecek bakalım ne olacak.Yemleme.Yemleyin bakalım.Birgün bu yemlemelere inanan kaç kişi bulacaksınız?Eğer bir zarar ediyorsanız bu sizin uyanıklığınız ve kurnazlığınız yüzündendir.Benim milletim uyanıktır,kurnazdır fakat akıllı değildir.Hazıra konmayı mağrifet sayar ancak o hazırın bir bedeli olduğunu da hiç düşünmez ve ödemek istemez fakat ödemek zorunda bırakılır.Nasrettin Hocaya gidip "Timur'un fillerini çekmesini söyle" der.Fakat zavallı Nasrettin Hoca'yı koca Timur'un karşısında yarı yolda yalnız bırakır.Yanında işçiyi çalıştırır ancak sigortasını bile yapmak istemez.Bir yandan hanımları çalışma hayatına daha fazla katar öte yandan sıkıştığında erkek evin reisidir eve bakmak zorundadır anlayışını da terk etmez(buradan hanımlar iş hayatında bulunmamalıdır gibi birşeyi benimsediğim anlaşılmasın).Oysa ki çalışılabilecek iş sayısı sınırlıdır.Yani bir evi artık erkeğin işi varsa erkek geçindirir,kadının işi varsa kadın geçindirir.Bunu hiç söylemez bile.Anne,baba,kardeşler ve eş oğlanı helak eder oysa ki devir gerçekten de değişmiştir bunu kimse aklının ucuna bile getirmek istemez.En erkek sporu gibi bilinen futbol programlarına bir bakın.Ne kadar çok kadın spiker var değil mi?Evet daha fazla gelişebilmek,büyüyebilmek için çalışma hayatında kadında olmalıdır.Sonuna kadar destekliyorum.Fakat hal böyleyken erkeğin çalışamamasını,para kazanamamasını eleştirmekte gerçekten bir ayıptır.Bu tıpkı şuna benzer.Siz yarısı dolu olan bir bardağa bir tam bardak dolusu su koyuyorsunuz ve koyduğunuz suyun yarısı taşıyor.Siz taşan suya başlıyorsunuz sövmeye niye taştın diye?Sizce ne kadar mantıklıdır bu taşan suya sövmek?Aynı şeyler çalışamayan hanımlar içinde geçerlidir.Taşan su olarak erkekleri kastetmiyorum.Ancak erkek ahala daha evin maddi olarak bakıcısı şeklinde görüldüğü için erkeklere daha fazla baskı uygulanıyor bu konuda.En basit söz:"Erkek adamsızn git çalış."Ne alakası var erkeğim diye buyur o sen erkeksin al işi mi diyorlar.Böyle birşey yok.Şu anlayışlarımızı değiştirsek iyi olur gerçekten de

Alıntı Nefertiti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İşte benim top 5 önerim:

1. Çok iyi derecede İngilizce öğrenin. Konuşulanı anlamanız veya kendi alanınızla ilgili yayınları okuyabilmeniz yetmez. Bir toplulukta yapılan esprileri anlayacak veya kendiniz İngilizce espri yapacak kadar iyi bilmeli veya İngilizce bir romanı hiç sözlüğe bakma ihtiyacı duymadan su gibi okuyabilmelisiniz.

2. Klavyede on parmak ve süratli yazı yazmayı öğrenin. Bunu öğreten bilgisayar programları var.

3. Bilgisayar kullanıcısı olmanız yetmez, progamları çok iyi derecede bilin ve WEB tasarımı yapmayı öğrenin.

4. Bir müzik enstrümanı çalın. Nota kullanarak birkaç parça çalacak kadar müzikten anlayın.

5. İyi derecede tenis öğrenin. Her spor yararlıdır ama hem sağlık hem sosyal çevre, ikili ilişkiler açısından tenisin yeri başkadır
    Kaynak : Murat Kınıkoğlu
    komik öneriler cidden ve gerçeği yansıtmıyor
    1-tabi hepimiz amerikada yaşıyoruz
    2 bak şimdi f klavyemi yoksa "q" mu kafama takıldı
    3)web tasarımı- ee hazır template ler var(amerikayı tekrar keşfetmek)
    4-5 yorum bile yapamıyorum
    lorem ipsum...

Sayfa 3/3 İlkİlk 123