Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: hayal kurmak...

Karar Dönemi beker9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Exclamation hayal kurmak...

Hayal kurmak sorunları çözüyor

Kanada´daki British Columbia Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, hayal kurmak beynin sorun çözme fonksiyonunu artırıyor.

“Proceedings of the National Academy of Sciences” dergisinde yayımlanan araştırmada, hayal kurma sırasında beynin birçok merkezinin harekete geçtiği belirlendi.
    Araştırma ekibinden Profesör Kalina Christoff, genellikle hayal kurmanın tembellikle özdeşleştirildiğini, bu araştırmanın ise pek çok kişinin algılarını baştan gözden geçirmesini sağlayacağını söyledi. Prof. Christoff, insanların zamanlarının üçte birini hayal kurarak geçirdiğini belirterek, bilimin, hayatın bu büyük bölümünü göz ardı ettiğine dikkati çekti.

KAYNAK : SKYTÜRKONLINE

Karar Dönemi biçare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende neden sorunlarım çözülmüyor diyordum.demekki hiç hayal kurmadığım içinmiş.hayal kurmak çoğu kişiyi mutlu edebilir ama ben hayalde bile mutlu olmayı beceremiyorum ki kaldı sorunlarımı çözeyim.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı biçare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende neden sorunlarım çözülmüyor diyordum.demekki hiç hayal kurmadığım içinmiş.hayal kurmak çoğu kişiyi mutlu edebilir ama ben hayalde bile mutlu olmayı beceremiyorum ki kaldı sorunlarımı çözeyim.
    bende hayal kurmanın sorunlara ve mutluluga çok faydası olduguna eminim ,insan hayal kurup olayları kafasında yorumladıgı takdirde daha once aklına gelmeyen bir çok çozumu farkedebiliyor ,ayrıca insanların hayalleri olmasa acaba dunya şimdiki halinde olabilirmiydi , tabiki hayır .
    eger bizden oncekiler eger hayal kurmasalar şu anda pc nin başında ne bu yazıları yazıp okuyabiliyor ,nede gece karanlıgında ışıl ışıl bir ortamda oturup tv seyrediyor kitap okuyor olabilirdik ,

ne mutluki bize hayallerimiz var .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende hayal kurmanın sorunlara ve mutluluga çok faydası olduguna eminim ,insan hayal kurup olayları kafasında yorumladıgı takdirde daha once aklına gelmeyen bir çok çozumu farkedebiliyor ,ayrıca insanların hayalleri olmasa acaba dunya şimdiki halinde olabilirmiydi , tabiki hayır .
    eger bizden oncekiler eger hayal kurmasalar şu anda pc nin başında ne bu yazıları yazıp okuyabiliyor ,nede gece karanlıgında ışıl ışıl bir ortamda oturup tv seyrediyor kitap okuyor olabilirdik ,

ne mutluki bize hayallerimiz var .

peki arkadaşlar bana nasıl hayal kurulur anlatırmısınız?aslında bende istiyorum bazen zorluyorumda kendimi.ama bir bakıyorum hiç olmayacak şeyler düşünüyorum bu seferde daha çok canım sıkılıyor.bende hayal kurmamayı tercih ediyorum.zaten yeterince kendimi mutsuz edecek şeyler buluyorum bir de o kötü hayallerimi kurup üzülmek istemiyorum.belkide nasıl hayal kurulacağını bilmiyorum.

Karar Dönemi beker9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı biçare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki arkadaşlar bana nasıl hayal kurulur anlatırmısınız?aslında bende istiyorum bazen zorluyorumda kendimi.ama bir bakıyorum hiç olmayacak şeyler düşünüyorum bu seferde daha çok canım sıkılıyor.bende hayal kurmamayı tercih ediyorum.zaten yeterince kendimi mutsuz edecek şeyler buluyorum bir de o kötü hayallerimi kurup üzülmek istemiyorum.belkide nasıl hayal kurulacağını bilmiyorum.
    Ben sürekli hayal kurarım.Hatta hayal dünyasında yaşadığım bile söylenebilir, severim hayal kurmayı, demekki kişiye göre değişiyor.Öğrenilecek bişey değil, fazla kaptırıp gerçek dünyadan da kopmamak lazım aslında ama farkında olmadan düşüncelere dalıp gidiyorum.Seni olumsuz etkilemesinin sebebini ancak sen bilebilirsin yani çözümde sen de demektir.Kızma ama genel olarak karamsar ve mutsuz bir yapıya sahipsin zaten sanırım.
    VAZ GEÇTİM DÜNYADAN, SİZİN OLSUN.

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Okadar hayal kurdum ama bişey çözemedim.
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi
    Yer
    Istanbul

önce bir hedef belirlenmeli amaç olmalı hayalde boş hayallerin hazzı nargile dumanı gibidir hemen gider sonra düşünülmeli sürekli bir kapı açılmalı alternatifler bulunmalı o hedef doğrultusunda bir kapı kapandığında hemen hayalden vazgeçmemeli sonra hayatımızda pratikte de uygulamaya sokmalıyız o tasarladıklarımızın en doğrusunu akılda kalmamalı..denklemi analiz ettiğimizde sorunların çözümü için düşünmeye düşünürkende hayal kurmanın gerektiği kanısındayım

Alıntı beker9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sürekli hayal kurarım.Hatta hayal dünyasında yaşadığım bile söylenebilir, severim hayal kurmayı, demekki kişiye göre değişiyor.Öğrenilecek bişey değil, fazla kaptırıp gerçek dünyadan da kopmamak lazım aslında ama farkında olmadan düşüncelere dalıp gidiyorum.Seni olumsuz etkilemesinin sebebini ancak sen bilebilirsin yani çözümde sen de demektir.Kızma ama genel olarak karamsar ve mutsuz bir yapıya sahipsin zaten sanırım.

kendi mutsuzluğumu kendim yaratıyorumda denebilir.ama dıştan gören bir insan nasıl bu kadar neşeli olabildiğime şaşıyor.işte burda olmamım sebebi aslında ben neşeli olmak istiyorum ve bunu seviyorum.

Karar Dönemi

bende hayal kuruyorum ama benim normal olmadığım kurduğum hayallerdende belli oluyor.kimi dinlesem gelecekle ilgili güzel hayaller kuruyor.benim ise tek hayalim geçmişte kalan sevgili ile karşılaşıp konuşmak.ne kadar saçma değilmi.neden böyle hayal kuruyor olabilirim arkadaşlar bana söylermisiniz.

Karar Dönemi dipsizkuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ..paranio.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayal kurmak güzeldir ama şöyle bir gerçek de vardır 'hayaller suya düşmek için vardır'.. hayaliniz değil idealleriniz olsun.. yapmayı çabaladığınız gerçekleriniz..
    güzel söylemişsin.derhal kendime bir uğrunda zaman harcayacak ve yaşama sebebim olucak bir gerçek bulmalıyım. varsayalım,ideallerim vardı ve gerçekleştirdim. şimdi ne olacak...
    YAŞAMIN KIYISINDA; DÜŞÜNCENİN IRMAKLARINDAYIM

Sayfa 1/2 12 SonSon