4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: şizofrenmiyim

Karar Dönemi

Standart şizofrenmiyim

Bu konu defalarca açılmış ama benimde bazı cevaplara ihtiyacım var zamanınızı ayırıp bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Ben 4 ay önce çevremdeki insanların sürekli benim hakkımda konuştuklarını benimle dalga geçtiklerini düşünüyordum şu anda bunun böyle olmadığının farkındayım ama o anki içinde bulunduğum piskolojik durumda böyle düşünüyordum ve bu şikayetlerle piskoloğa başvurdum ilaç tedavisine efexor xr la başladım günde 225mg ama bu doza çıktıktan 2 3 gün sonra başımda bir ağrı hissettim ve bir anda dilim tutuldu konuşamamaya başladım aşırı bir endişe korku ve aklımı yitirme noktasına geldim bu öyle bir yere gelmiştiki yaşadığım dünyanın gerçekliğinden şüphe duymaya başladım sonra günde 5 kez 2mg risperdal almaya başladım efexor 450mg oldu daha sonra tedaviye yanıt alınamayınca günde 25mg zophix ve 600mg efexor kullanmaya başladım ve akıl sağlığım allaha şükür düzeldi gittiğim piskyatri ye ben şizofrenmiyim diye sorduğumda bana psikoz ve depresyon yaşadığımı söyledi bense ısrarla şizofren olduğumu söyledim size göre ben şizofrenmiyim lütfen yardım edin sizin vericeğiniz cevaplara ve yorumlara çok ihtiyacım var şu anda hala günde 600mg efexor 25mg zophix 2 tanede akineton kullanmaktayım.

Karar Dönemi harmonyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ѕαкαяуα

bilgisi olanlar illaki cevaplayacaktırlar ..
    üzgünüm benim hiçbir bilgim yok bu konuda ama doktorunuz şizofrenseniz sölerdi, psikoz ve depresyon demiş, demek ki şizofren değilsiniz ..
    Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun.
    Niye bugünden başlamıyorsun?

Kesinlikle Şizofreniyle alakan yok..neden dersen

1.İçgörü yerinde Şizofrenik hastalarda içgörü ortadan kalkar..
    2.Anti depresan Şizofreni tedavisinde endike değildir..efoxor anti depresan bi ilaç..
    3.Zophix bi antipisikotik ilaç ve sadece Şizofreni tedavisnde değil tüm pisikotik bozukluklarda kullanınır..yani psikoz da buna dahil..

Ama illa ben Şizofrenim diye tutturyosan o zaman sen Şizofrensin diyim bari

Gönlün olsun

Karar Dönemi

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.