Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bir Kadın Nasıl Gider?

Nefertiti
    Guest

Standart Bir Kadın Nasıl Gider?

Bir Kadın Nasıl Gider?

Bir kadın ne zaman gider? Hiç düşündünüz mü, bir kadının gidişi neden bir erkeğin gidişi kadar gürültülü olmaz? Kavgasız, sessiz ve anlamsızca gider kadın.

İlişkide erkekler sıkıldıklarını belli ederler. Bu iş yürümeyecek düşüncesini, gözünüze sokarlar. Önce gereksiz kavgalar başlar. “Sen zaten hep böylesin” cümleleri yerleşir diyaloglara, “şunu yapmandan nefret ediyorum” alt metni üstüne, binlerce söz edilir. Elleri ayrılır erkeklerin, televizyon karşısında el ele oturuşlar biter, herkesin kendi koltuğu vardır ve artık uyku gelince yatağa gitmek zor gelir. Çoğu zaman kadının üstüne örttüğü battaniyeyi, sabaha karşı üstünden attığı için, üşüyerek uyanan adam, sessizce yatağa gider, hiç dokunmadan, çalar saatini sesini bekler tan vaktinde.

Akşam toplantılar çıkar, seyahatler girer araya işi müsaitse ve eve gelince, nasılsının yerini alır yemek mönüsünü sormak. Görev gibi, tatsız ve uzun aralıklarla yapılan sevişmelerin acısına, ihanet eklenir. Dışarıdaki konuşmaları kulağına gelir kadının, çocukları için evliliğini yürüttüğünü söyler herkese adam ve hiç hatayı kendinde aramaz. Kafasına göre birini bulmadan, bir dala tutunmadan, başka bir tene dokunmadan gidemez adam, gideni de zordur.Yani, bir erkek ilişkiden gideceğini hem belli eder, hem bağıra çağıra anlatır. Şiddete varan gece yarısı kavgalarında, alkol limitini aşmış ve kim bilir hangi hayali aşkı bırakarak gelmenin kızgınlığını çıkarır, saatlerce beklemiş olan kadından. Bu kadar basittir, bakarsın yüzüne ve anlarsın ki, o adamda artık sevgiye dair hiçbir şey kalmamıştır.

Kadınlar böyle gitmez aslında gidemez. Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar zor kabul etmiştir ki, başka bir adama ait olmayı istemez. Erkek gibi, çorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz mesela, tam tersi, konuşmamız lazım der. Erkekler de en çok bu cümleye sinir olurlar. Ertelenir o konuşmalar, maç bitimine, yemek sonrasına ve daha birçok lüzumsuz şeyin ardına ötelenir. Kadınlar inatçıdır, hayata tutundukları gibi, aşklarına da sahip çıkarlar. Bu yüzdendir, konuşup derdini anlatma isteği, karşı tarafı ikna edene kadar uğraşırlar. Sonunda pes eder adam, bir ışık görür kadın, tüm derdini paylaşır. Genellikle ne cevap alır? Abuk sabuk konuşma! Gereksiz ve saçma gelmiştir adama anlatılanlar, hiç de üstünde durmamıştır. Yine bir sıkıntı, tatmin edilemeden geçiştirilir ve adam gün gelip bunların kendisine ok gibi döneceğini bilemez.

Bir kadın şikayet ediyorsa, ya da erkeklerin deyimi ile vıdı vıdı ediyorsa; erkek bilmelidir ki, o ilişkiden hala ümidi vardır kadının. Yürütmek, birlikte yaşamak, sorunları çözerek mutlu olmak istiyordur. Daha önemlisi, o adamı hala seviyordur.

Kadın susarak gider! En önemli detaydır, erkeklerin hiç anlayamadığı durum işte bu kadar basittir. O gün gelene kadar konuşan, kavga eden, tartışan kadın, kendini sessizliğe vermiştir.

Ne zaman ümidini o ilişkiden kestiyse, o zaman sevgisi de yara almış demektir. Yüreğindeki bavulları toplamıştır, kafasındaki biletleri almış ve aslında bedeni orada durarak, ilişkiden çıkıp gitmiştir. Kadın, gerçekten gitmişse, çok sessiz olmuştur ayrılışı, kimse hissetmeden, kapıları vurup kırmadan gitmiştir. Her akşam eve geldiğinde, kapının açıldığını gören adam anlamaz ama bir kadın sessizce gider. Ne mutfağında yemek pişiren, ne yan koltukta televizyon izleyen, ne gece ruhunu kenara koyarak yatakta sevişmeye çalışan kadın, artık o kadındır. Bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir.

ALINTI

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

paylaşım için çok teşekkurler ,yazılanlardan tum erkeklerin ders alması gereken çok önemli noktalar var .

Bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir.

genelde biz erkekler kavgalardan korkarız ,konuşmaları gereksiz görürüz oysa hiçte öyle degil ,

ama ne yazıkki bu duşunce tarzı erkeklerin yapısında var herhalde (yetiştirilme şeklimiz bunda önemli rol oynamakta ),durum böyle oluncada kadının konuşma istegini gereksiz bulmakta geçiştirmekteyiz ,ama çok buyuk hata yaptıgımızı ne yazıkki anlayamıyor ve bunun bedelini çok agır öduyoruz ,

ister evli ,ister arkadaş olalım ilişkilerimizde erkekler olarak asla iki şeyi göz ardı etmemeli ve korkmamalıyız ;bunlar KONUŞMAK KONUŞMAK ve gerekirse KAVGA ETMEK .

ilişkilerin saglıgı için bu iki duşunceyi kafamıza kazımamız lazım .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Erkek olduğum için kendimden utanacağım bee

sanki tam tersi durumlar olmuyorda, tabi yüzde yetmiş erkekler suçlu oluyor bu durumda fiziksel kuvet ve baskın söz hakkı varken uzun uzun tartışarak sorunları çözmeyi hangi erkek isterki?
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi seceem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seni bu paylaşımından ötürü tebrik ediyorum...bunlar tamda yaşadıklarımızı anlatıyo.. bi ilşki için o kadar çaba sarfediyoruz ki karşılık olarak değil belkide ama bi ilgi bi yaklaşım bekliyoruz karşımızdakinden oysa kapı duvar , duvar kapı misaliiii........

Banned

Alıntı Nefertiti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Kadın Nasıl Gider?

Bir kadın ne zaman gider? Hiç düşündünüz mü, bir kadının gidişi neden bir erkeğin gidişi kadar gürültülü olmaz? Kavgasız, sessiz ve anlamsızca gider kadın.

İlişkide erkekler sıkıldıklarını belli ederler. Bu iş yürümeyecek düşüncesini, gözünüze sokarlar. Önce gereksiz kavgalar başlar. “Sen zaten hep böylesin” cümleleri yerleşir diyaloglara, “şunu yapmandan nefret ediyorum” alt metni üstüne, binlerce söz edilir. Elleri ayrılır erkeklerin, televizyon karşısında el ele oturuşlar biter, herkesin kendi koltuğu vardır ve artık uyku gelince yatağa gitmek zor gelir. Çoğu zaman kadının üstüne örttüğü battaniyeyi, sabaha karşı üstünden attığı için, üşüyerek uyanan adam, sessizce yatağa gider, hiç dokunmadan, çalar saatini sesini bekler tan vaktinde.

Akşam toplantılar çıkar, seyahatler girer araya işi müsaitse ve eve gelince, nasılsının yerini alır yemek mönüsünü sormak. Görev gibi, tatsız ve uzun aralıklarla yapılan sevişmelerin acısına, ihanet eklenir. Dışarıdaki konuşmaları kulağına gelir kadının, çocukları için evliliğini yürüttüğünü söyler herkese adam ve hiç hatayı kendinde aramaz. Kafasına göre birini bulmadan, bir dala tutunmadan, başka bir tene dokunmadan gidemez adam, gideni de zordur.Yani, bir erkek ilişkiden gideceğini hem belli eder, hem bağıra çağıra anlatır. Şiddete varan gece yarısı kavgalarında, alkol limitini aşmış ve kim bilir hangi hayali aşkı bırakarak gelmenin kızgınlığını çıkarır, saatlerce beklemiş olan kadından. Bu kadar basittir, bakarsın yüzüne ve anlarsın ki, o adamda artık sevgiye dair hiçbir şey kalmamıştır.

Kadınlar böyle gitmez aslında gidemez. Çok uzun emekler verir ilişkisini yürütmek için. Birinin kadını olmayı yüreği, beyni, ruhu o kadar zor kabul etmiştir ki, başka bir adama ait olmayı istemez. Erkek gibi, çorbanın tuzu eksik diye kavga çıkarmaz mesela, tam tersi, konuşmamız lazım der. Erkekler de en çok bu cümleye sinir olurlar. Ertelenir o konuşmalar, maç bitimine, yemek sonrasına ve daha birçok lüzumsuz şeyin ardına ötelenir. Kadınlar inatçıdır, hayata tutundukları gibi, aşklarına da sahip çıkarlar. Bu yüzdendir, konuşup derdini anlatma isteği, karşı tarafı ikna edene kadar uğraşırlar. Sonunda pes eder adam, bir ışık görür kadın, tüm derdini paylaşır. Genellikle ne cevap alır? Abuk sabuk konuşma! Gereksiz ve saçma gelmiştir adama anlatılanlar, hiç de üstünde durmamıştır. Yine bir sıkıntı, tatmin edilemeden geçiştirilir ve adam gün gelip bunların kendisine ok gibi döneceğini bilemez.

Bir kadın şikayet ediyorsa, ya da erkeklerin deyimi ile vıdı vıdı ediyorsa; erkek bilmelidir ki, o ilişkiden hala ümidi vardır kadının. Yürütmek, birlikte yaşamak, sorunları çözerek mutlu olmak istiyordur. Daha önemlisi, o adamı hala seviyordur.

Kadın susarak gider! En önemli detaydır, erkeklerin hiç anlayamadığı durum işte bu kadar basittir. O gün gelene kadar konuşan, kavga eden, tartışan kadın, kendini sessizliğe vermiştir.

Ne zaman ümidini o ilişkiden kestiyse, o zaman sevgisi de yara almış demektir. Yüreğindeki bavulları toplamıştır, kafasındaki biletleri almış ve aslında bedeni orada durarak, ilişkiden çıkıp gitmiştir. Kadın, gerçekten gitmişse, çok sessiz olmuştur ayrılışı, kimse hissetmeden, kapıları vurup kırmadan gitmiştir. Her akşam eve geldiğinde, kapının açıldığını gören adam anlamaz ama bir kadın sessizce gider. Ne mutfağında yemek pişiren, ne yan koltukta televizyon izleyen, ne gece ruhunu kenara koyarak yatakta sevişmeye çalışan kadın, artık o kadındır. Bir kadının çığlıklarından, kavgalarından korkmamak gerekir, çünkü kadının gidişi sessiz ve asildir.

ALINTI
    Bütün kadınlar haklı olarak gitmez böyle bi ayrıntıda var bu yalnızca evlilikte değil insan alttan almayı bilmeli,bir taraf ateş püskürdüğünde diğer taraf susmayı bilmeli haklı olsa bile,kadının gitmeside gitmesini sağlayan sebeblerde cahilliğin yarattığı şeyler bence.bu yüzden hiç bir kadınla hayatımı birleştiremem,beni tekrar onlara güvendirebilirmisiniz.. yada çok genel bir soru soruyum beni yeniden inandırabilecek kaç kişi var

Karar Dönemi

Ben buraya büyük bir SORU İŞARETİ koyuyorum... Böyle değil kardeş böyle değil.... Hayatımda hiç eşimden habersiz bir yere gitmedim. Günlerimin %99 u sabah sekiz iş akşam 6 ev arasında geçti. Kendime birkaç saat ayırmak istediğim için durmadan kavga ediyoruz. Tv başına geçip dizi seyretmemi istiyor. Sigara içerken 10dk pc başında geçirsem kaprisler suratlar başlıyor. Allah belsını versin ya...

beddua etmeyin dua edin selçuk bey..yolladığınız sevgi titreşimlerini mutlaka hissedecektir..
    Ya bir yol bul, Ya bir yol aç, Ya da yoldan çekil!

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

işten geldikten sonra eşinize ilginizi yöneltip bi saat sadece onunla ilgilenseniz birlikte birşeyler yapsanız ardından sizi rahat bırakır sanıyorum..
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Alıntı chenn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işten geldikten sonra eşinize ilginizi yöneltip bi saat sadece onunla ilgilenseniz birlikte birşeyler yapsanız ardından sizi rahat bırakır sanıyorum..
    Çok doğru aynı şeyi çocuklarda yapıyor..1 saatlik kaliteli birliktelik sorunu çözebilir..Bu bir saatlik sürede onunla konuşurken Onun gözlerinin içine bakın, ona sarılın, iltifat edin.. akşam eve bir buket çiçekle gidin..
    Ya bir yol bul, Ya bir yol aç, Ya da yoldan çekil!

dreamer8
    Guest

Kadın ya da erkekten birini suçlayan, birini mağrur övgülerle yücelten hiçbir yazıyı ciddiye alamam. Zira dünya öyle bir yer ki, iyi erkekler-kötü kadınlar, iyi erkekler-iyi kadınlar, kötü erkekler-iyi kadınlar, kötü erkekler-kötü kadınlar var bu gezegende ve bu eşleşmeler evliliklerde de mevcut...Kadını asilce giden, erkeği kafasını taşlara vuran, kaba, hissiz, sadakatsiz olarak tanımlayan bu yazı genellemeler içeren türden tahrik edici. İyi kadınlar ve iyi erkekler var dünyada. Taraflı cinsiyetçilik yazıları...Tarafsız bir eleştiri de ben yapayım. Artık kimse kimsenin kahrını çekmiyor, eyvallahı yok, evlilikler kolay ve hızlı bir biçimde bitirilebiliyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon