5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Tesadüf mü ?

Nefertiti
    Guest

Standart Tesadüf mü ?

TESADÜF MÜ ?

Hiçbir şey tesadüf değil!

Bazen hayatımıza giren öyle insanlar olur ki; onların belli amaca hizmet etmek, bize bir ders vermek, kim olduğumuzu ya da olmak istediğimizi bulmamıza yardım etmek için bizimle olduklarını yüreğimizin derinliklerinde hissederiz. Bu insanların kim olacağını asla önceden kestiremezsiniz; belki oda arkadaşınız, komşunuz, profesörünüz, uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınız, sevgiliniz ya da belki de sadece göz göze geldiğiniz bir yabancı... Her kim olursa olsun, o kader anında hayatınızın bir biçimde etkileneceğini bilirsiniz.

Bazen de hayatınızda öyle olaylar yaşarsınız ki; o anda bu olaylar size korkunç, acı dolu, haksız gibi görünür. Ancak fırtına dindikten sonra; bütün bu olayların üstesinden gelmemiş olsaydınız, asla potansiyelinizin, gücünüzün, azminizin ve yürekliliğinizin farkına varamayacağınızı anlarsınız.

Her olayın bir gerçekleşme nedeni vardır. Hiçbir şey tesadüfen, kötü ya da iyi şans nedeniyle gerçekleşmez. Hastalık, yaralanma ve deneyimsizlikler, ruhumuzun sınırlarını test eden olaylardır. İster olaylar, ister hastalıklar, ister ilişkiler olsun, bu küçük testler olmasaydı hayat hiçbir yere varmayan düz ve sıkıcı bir yol gibi uzayıp giderdi. Güvenli ve rahat, ancak boş ve amaçsız...

Yaşamınızı, başarılarınızı ve düşüşlerinizi etkileyen insanlar, kimliğinizi yaratan insanlardır. Kötü deneyimler bile birilerinden öğrenilebilir. Bu dersler en zor, ancak büyük bir ihtimalle en önemli olanlardır.

Eğer biri sizi kırar, ihanet eder ya da üzerse, size güveni ve kalbinizi açtığınız birine karşı dikkatli olmayı öğrettikleri için onları affedin.

Eğer biri sizi severse, siz de bunun karşılığında onu koşulsuz sevin; sadece onlar sizi sevdiği için değil, size sevmeyi ve onlar olmadan göremeyeceğiniz ya da hissedemeyeceğiniz şeylere kalbinizi ve gözlerinizi açmanızı öğrettikleri için.

Her günün tadını çıkarın. Her anın değerini bilin ve belki de tekrar yaşayamayacağınız bu andan alabileceğiniz en fazla iyi almaya bakın. Daha önce hiç konuşmadığınız insanlarla konuşun, onları dinleyin, aşık olun, zincirlerinizi kırın ve gözünüzü zirveye dikin. Başınızı dik tutun, çünkü bunun için her türlü hakkınız var. Kendinize büyük bir insan olduğunuzu tekrarlayın ve kendinize inanın. Eğer kendinize inanmazsanız, hiç kimse size inanmaz. Kendi özgün yaşamınızı yaratın, dışarı çıkın ve onu yaşayın!"

ALINTI

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

elinize saglık çok guzel bir yazı .
    bencede hayatta tesaduf yoktur ,bana gore hayat koskoca bir puzzele benzer olaylar tek başına bir anlam taşımaz ,ama gerçekleştikçe ve hayatta yerlerini aldıkça bir resim oluşmaya başlar ve sonunda hayatınızın resmi tamamlanıp ,gozler onune serilir .
    belki bu resim tamamlanırken kimi zaman sevinç ,kimi zaman uzuntu ,kimi zamanda kaygılar taşırsınız ve o anda sadece o olayları goz onunde tutar ona gore davranırsınız ,oysa o olaylar bir butunun parçalarıdır ve yaşanmaları gerektigi için gerçekleşir ,
    insan ama iyi ama kotu her olaydan bir şeyler kazanır ve tecrube denen erdemi elde eder ,
    bu olayları yaşarken elimizden geldigince yapabildiginizce o anı degerlendirmeye çalışın ,bunu yapabilmek bazen ne kadar zor olsada yapmaya çalışın,
    çunku hayat acısıyla tatlısıyla ,sevinciyle kederiyle çok guzel ,
    herkese sevinç ,mutluluk dolu gunler dilerim .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

evet...hiçbirşey tesadüf değil....
    olacakları yaşıyoruz sadece....

psikolog_yolunda
    Guest

Tamda ihtiyacım olan bir yazı paylaşım için teşekkürler... : )

Karar Dönemi
    Yer
    uzayda yaşıyorum

iyi veya kötü - acı veya tatlı -küçük veya büyük - öneli veya önemsiz her şey ama her şey belli bir amaç belli bir hikmet doğrultusunda yaratılmaktadır. hal böyleyken bizim yaşantılarımızda karşılaştığımız insanlar , olaylar, durumlar, yaşantılar ve her şey belli bir amaç doğrultusunda belli bir hikmet doğrultusunda yaratılmaktadır. biz kısıtlı algılayış ve düşünüşümüz ile perde arkasındaki hikmetleri göremeyebiliyoruz. ama belki yaşantı olarak olmasa bile sonuç itibariyle mutlaka bu olay ve durumlar da iyi şeyler vardır.

yaşananlar hem bizim için bir imtihan hem de bizi geliştiren daha da iyiye götüren olgulardır. sonuç itibariyle inanan bir insan için bu dünyanın ötesi olduğunu da düşündüğümüzde olayların sadece bu dünyayla alakalı bir iki hikmetleri değil çok daha önemli hikmet ve güzellikleri olduğunu da algılayabiliyoruz.

hal böyleyken insanlara ve yaşananlara kızmak küsmek yerine onları eleştirelim ders alalım ama her daim şükredelim, perde arkasındaki hikmetleri görmeye çalışalım ve sabrederek iyi olana ulaşmaya çalışalım.

Kuran da şöyle buyrulur " sizin için iyi görünen bir şey hakkınızda kötü olabilir, sizin için kötü görünen bir şey de hakkınızda iyi olabilir. siz bilmezsiniz Allah bilir." . bu ayetin gerçekliğini defalarca hayatımda yaşamışımdır. hamd olsun.
    1234