4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Konuşkan biri olmak,suskun biri olmamak

Banned

Standart Konuşkan biri olmak,suskun biri olmamak

arkadaşlar öncelikle şunu demek istiyorum,ben eskiden konuşkan vede sosyaldim,sonra ise arkadaşlar çalışma hayatına girince çevrem azaldı vede genelde evde zaman geçirince,bu seferde sosyal olmayıp evde asosyal tarzı yaşama başlanıyor ve ev ortamında olunca gün içinde fazla bir şey yapılmılmıyor,bir arkadaşa gidince onunla pek konuşulcak bir şey bulunmuyor vede suskun olunuyor,bu durum iyi olmuyor çünkü sürekli suskun olunca,heleki karşınızdaki kişide pek konuşkan olmayınca,iki kişide suskun olup,o arkadaşınızdan uzaklaşabiliyor vede görüşmeyebiliyorsunuz,bu durum bir çok kez oldu,bunun en temel nedeni ise karşınızdaki kişinin de suskun olması ve ayrıca siz eğer sürekli evde iseniz fazla bir şey yapmazsanız yan
    tv izlemek ev işi yapmak,o zaman arkadaşınıza gidince anlatcak bir şey olmaması bundan dolayı suskun olabiliyorsunuz......
    bu açıklamamdan sonra bunun nedenlerı vede yaptıgım calısmayı yazayım dedım,umarım faydası olur,ben bur durumu asmaya calısıyorum hep arkadasların yanında susuyorum ve ıyı olmuyor artık arama vede bulusmalarda bıtıyor...cozum bulmaya calıstım.aklıma gelen herseyı yazdım,karısıklık olmasın dıye nokta nokta sekılde cızgı cektım,ben bu konuyu temel konu vede cıddı konu olarak goruyorum,cunku aramızda eve kapanmıs ve ınsanlarla pek konusmayan,sureklı aklı sorunlarında olan vede cevresınden uzaklasan kısıler olabılır,herseyın bır nedenı vardır nedenı bulmak lazım ve cozumu calısmak lazım
    .................................................. .................................................. ....
    .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ........
    Insanların yanlarında susma,suskun vede konusmayan bırısı olma durumu

Bazı ınsanlar,baska kısılerın yanlarında hıc konusmayan vede suskun bırısı olabılıyor
    Ama bazı ınsanlar ıse konuskan olabılıyor.
    ……………………………………………………………………………………
    Konusmak derken soru sorma,sorusuna cevap alma,bır konu acılması vede karsılıklı konusmak.
    ……………………………………………………………………………………….
    Bır kısı,dıger kısının yanına gıdınce,ıkı kısı bır arada ıken neden konusulmuyor.
    1)bır kısı dıgerıne soru sorunca cevap alamaması
    2)bır kısı dıgerıne konu acınca,konunun devamı gelmemesı
    3)konusulan konunun sıkıcı gelmesı
    4)konuscak konu bulunmaması,acılcak konu olmaması
    ………………………………………………………………………………………
    bır kısının yanına gıdıyorsun,mesela sen suskunsan karsındakı konuskan ıse buna dıkkat edersen
    karsındakı kısı anlatcak bır seyler buluyor ya soru soruyor yada kendı yasadıkları seylerı acıyor mesela bugun bunu yaptım dun sunu yaptım dıyor anlatıyor
    ayrıca bır konu acılır vede konu konuyu acar konu baska yerlere gıder,konu dagılır,konu baska yerlere gıdıncede akıla baska seyler gelıyor vede anlatmaya devam edılıyor,boylece konusulmus olunuyor
    …………………………………………………………………………………………..
    bazen karsındakı kısı cok konuskan oluyor hıc susmayanıda var,bazende hıc konusmayanı var hep susanı var
    ………………………………………………………………………………………….
    karsındakı kısıye soru sorunca cevap vermezse veya bır ıkı cevap verır susarsa,sonra yıne soru sorarsan vede yıne pek cevap vermese susarsa,karsındakı pek konusmaz ve konuya katılmazsa,cevap vermesse,suskun olursa,sıkılırcasına olursa o zamanda pek konusma olmuyor
    ıkı kısıde suskun olursa o zaman ıyı olmuyor,ıkı kısıden bırısı konuskan olursa o zaman konusma olabılıyor,yada ıkı kısıde konuskan olursan ıyı olabılıyor
    bır denge lazım,eger bırısı cok konusuyor ıse cok bas agrıtır
    ayrıca olumsuz seyler konusmak karsındakı kısıyı sıkar vede bıktırabılır,sureklı olumsuz vede sorunlu bırı olmamak lazım,hep pozıtıf konusmak ıyımser seyler soylemek daha ıyıdır
    ayrıca bır kısı asosyal olursa,hep evde olup pek sosyal seyler yapmazsa,pek ınsanlarla konusmazsa,hep evde dururse yasadıgı seyler olmazsa,o zaman anlatcak seylerde bulamaz vede suskun olabılır,cunku hep evde olur vede bırseyler yasamaz vede anlatcak seylerı olmaz
    sorunları olan kısıler sureklı akılları sorunlarında ıse o zamanda pek konusmayabılıyor
    konusulcak seyler ıse
    1)mesela karsındakı kısıye sevdıgı yemek,hobılerı,sevdıgı muzık,fılm tarzı seyler,yanı onu tanmaya yonelık seyler olabılır
    2)gun ıcınde yaptıgı seylerı anlatabılır,sunu yaptım bunu yaptım dıye
    3)gecmıste yaptıgı seyler hatıralar,olumlu seylerı olumsuz seylerı anlatabılır
    4)sorunlarını anlatabılır
    5)guncel olaylar bunları anlatabılır
    6)anlattıgı konu ıcındekı seylerle alakalı onlara baglı yenı seyler aklına gelır vede onları anlatabılır,konu konuyu acması gıbı
    karsındakı kısıyle sureklı konusulmuyor yanı butun gun vede hergun konusulmuyor,yerı geldımı konuscak seyler bıtıyor vede durgunlukta olabılıyor,tıpkı aynı evde yasayan kısılerde oldugu gıbı,sonra zaman zaman kısa konusmalar olabılıyor

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yazdıkların çok dogru ,bunların yanında karşıdaki kişiyle arada sogukluk olursa oda ya suskunluga yada kısa konuşmalara neden oluyor ,eger karşılıklı iletişim kuvvetliyse paylaşımlarda dogal olarak fazlalaşıyor .
    suskun kalmanın en onemli nedenlerinden biri bence karşınızdaki kişiyle fazla iletişimde bulunmamak .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi simla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

konuşup da ne yapacaksın
    eskiden çok konuşurdum artık konuşmuyorum
    konuşmaya değecek insanların yanında konuş bir diyeceğim yok ama sözüne kıymet verilmeyen bir yerde konuşmasan daha iyi bence
    "Konuşarak anlatılmaz her şey bazen susmak yeter aslında.Unutma konuşmak bir ihtiyaç olabilir ama susmak cevap anlayana..."Dostoyevsky

Karar Dönemi

ayrıca bır kısı asosyal olursa,hep evde olup pek sosyal seyler yapmazsa,pek ınsanlarla konusmazsa,hep evde dururse yasadıgı seyler olmazsa,o zaman anlatcak seylerde bulamaz vede suskun olabılır,cunku hep evde olur vede bırseyler yasamaz vede anlatcak seylerı olmaz
    sorunları olan kısıler sureklı akılları sorunlarında ıse o zamanda pek konusmayabılıyor
    Bam teli burası olsa gerek. (Kendi açımdan)