Türk Eğitim Derneği ve Amerikan Büyükelçiliği’nden ücretsiz İngilizce eğitimi…

Türk Eğitim Derneği ile Amerikan Büyükelçiliği İngilizce Eğitim Ataşeliği "ACCESS" sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz İngilizce dil eğitimine başladı. Proje kapsamında devlet okullarında okuyan ve kendi imkânlarıyla dil eğitimi alamayacak durumda olan 174 öğrenci, ücretsiz olarak 15 ay İngilizce dil eğitimi görecek. Kurs bitiminde öğrenciler 2 haftalık yaz kampına katılabilecek.

Proje hakkında bilgiler veren TED Mersin Koleji Genel Eğitim Koordinatörü Mehmet Nuri Gürler, proje kapsamında devlet okullarında okuyan ve maddi imkanları yetersiz 9'uncu sınıfta okuyan 174 öğrencinin 15 ay İngilizce dil eğitimi göreceğini ve kurs bitiminde öğrencilerin 2 haftalık yaz kampına katılabileceklerini belirtti.

Gürler, "ACCESS projesi Amerikan hükümetinin ülkemizdeki İngilizce dil eğitimine katkıda bulunmak amacıyla kendi imkânlarıyla İngilizce eğitimi alma şansına sahip olmayan öğrencilere yönelik hazırlanan bir burs programıdır. TED Mersin, TED Afyon, TED Isparta ve TED Polatlı Kolejleri'nde, bu okullardaki İngilizce öğretmenleri tarafından haftada 6 saatten toplam 360 saat verilecek olan eğitimler 2010 Haziran ayında sona erecektir. Eğitim boyunca öğrencilerin ulaşımı, kitapları dahil bütün eğitim materyalleri ücretsiz olacaktır" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Doğru da, okullarda dil eğitiminin yeterli düzeyde verildiğini ancak bunun gramer ağırlıklı kaldığını belirterek, öğrencilerin bu eğitimden en iyi şekilde yararlanacağına inandığını kaydetti. Tören sonunda öğrencilerle biraraya gelen Green, onlarla hem Türkçe hem de İngilizce sohbet etmeye çalıştı.

İHA